MAGAZİN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Süperstar Ajda Pekkan'dan çağrı: "Hata yapıyorsunuz"

AK Parti, bir süredir üzerinde çalıştığı Hayvan Hakları Kanunu’nda yapılacak değişiklikle sahipsiz sokak hayvanlarının uyutulması konusunu değerlendirmeye aldı. Konu ile ilgili sosyal medyada tepki yağdı. Tepki gösteren isimlerden biri de Ajda Pekkan oldu.

Süperstar Ajda Pekkan'dan çağrı: "Hata yapıyorsunuz"

Köpeklerin toplanıp sahiplenilmeyenlerin uyutulmasını içeren teklifin Meclis'e gelmesi bekleniyor.

Bu sırada ise hayvanseverlerden ve hayvan koruma derneklerinden tepkiler yükseliyor. Hayvanların uyutulması konusu ile ilgili tepki gösterenlerden biri de Ajda Pekkan oldu.

ajda p1

Sık sık barınaklara yaptığı ziyaretler ve sokak hayvanlarına sahip çıkması ile gündeme gelen ünlü şarkıcı bu sefer de sokak hayvanları için yaptığı çağrıyla gündeme geldi.

"VİCDANLI OLMAK YETERLİDİR"

Pekkan, yaptığı paylaşımda şunları ifade etti:

"Hayvanseverler sandığınız gibi Facebook, Instagram'da hayvan sayfaları olan insanlar değildir. 15 tane sahte hesap yürütüp bütün gün sokak hayvanlarına düşmanlık eden insanların lafına bakıp hareket ediyorsunuz. Hata yapıyorsunuz. Bu ülkede daha önce hiç karşı karşıya kalmadığımız vicdanlı merhametli milyonlarca insan, sonu ne olursa olsun asla buna izin vermeyecektir ki bunu savunmak için hayvansever olmak gerekli değil, vicdanlı olmak yeterlidir. Ayrıca Enam suresi 6/ 38 hayvanlarında Allahın ümmeti olduğunu buyuran Peygamber efendimizin ümmeti olduğumuzun altını çizelim. Haksız yere bir serçeyi öldürenden Allah Teala kıyamet gününde hesap soracaktır. Yıllardır yapılmayan kısırlaştırmalar da artan nüfusu çözmeyi beceremeyince, onları öldürmeye karar veremezsiniz. Belediyelere görevini yaptıramadınız diye bedelini hayvanlara ödetemezsiniz."

ajda pekkan7777


Vitrin

En Çok Aranan Haberler