Taksisinde unutulan 30 bin avroyu sahibine teslim etti

İstanbul Havalimanı'ndan aldığı Tunus uyruklu 2 turistin taksisinde unuttuğu içinde 30 bin euro bulunan çantayı sahibine teslim eden taksi şoförü Hakan Kanat, "Vatandaşlık görevimi yerine getirdim. Turistler beni görünce boynuma sarılıp beni öpmeye başladı. O bana yeter zaten" dedi.

Şişli'de bulunan bir otelin taksi durağında çalışan Hakan Kanat İstanbul Havalimanı'ndan taksisine aldığı Tunus uyruklu 2 turisti alarak Kumkapı'da bir otele bıraktı. Daha sonra otelden ayrılan Kanat, taksisine başka bir müşteri aldı. Bu sırada arka koltukta bulunan çantayı fark etti. Kanat, içinde 30 bin euro olan çantayı sahibine ulaştıramadan, 2 turist güvenlik kamera görüntülerinden aldıkları taksinin plakasından Kanat'a ulaştı. Polis merkezinde turistlere çantayı teslim eden Kanat'a, turistler 100 euro verdi.

"BU BİZİM GÖREVİMİZ, ÇOCUĞUMUZA HARAM LOKMA YEDİRMEYİZ"

Vatandaşlık görevini yerine getirdiğini belirten taksi sürücüsü Hakan Kanat, "Ben Şişli'den havalimanına yolcu götürmüştüm. Yolcumu indirdikten sonra iki turist taksime bindi. Turistleri Aksaray'da bir otele götürdüm. Otelin önünde iki turisti indirdikten sonra oradan ayrıldım. Arabada çanta olduğunu fark etmemiştim. Yenikapı İDO'nun oradan başka bir yolcu aldım. O sırada çantayı fark ettim. Çantayı koltuğumun yanına koyarak taksiye binen yolcuyu gideceği yere bıraktım. O sırada çantanın sahibi turistler, otelin kamerasından plakamı tespit ederek kardeşime ulaşmışlar. O da beni aradı, çantayı getireceğimi söyledim. Sonra karakola gittik orada parayı teslim ettim. Çantanın içerisinde 30 bin euro vardı. Para dolu çantasını iade ettiğim turist teşekkür hediyesi olarak paranın içinden 100 euro verdi. Biz paranın peşinde değiliz, aracımızda unutulan bir eşya olduğunda sahibine ulaştırırız. Bu bizim görevimiz, çocuğumuza haram lokma yedirmeyiz" dedi.

2734d3131690b33c1b6ed51dc901485e

"TURİSTLER BENİ GÖRÜNCE SEVİNÇTEN BOYNUMA SARILIP ÖPMEYE BAŞLADI"

Kanat, “Turistler beni görünce boynuma sarılıp öpmeye başladı. O bana yeter zaten, o şekilde teslim ettim paralarını. Ben görevimi yaptım, sahibine ulaştırdık parasını. O da mutlu oldu ben de rahatladım" dedi.

a7a42e8abb9fb0eac7f98c880d1ab278

Kaynak: DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 45 yorum
bir beynim olmasaydı bu arkadasın iyi niyetinden dolayı parayı getirdigini düşünürdüm... otele bağlı bir taksi. herşeyi belli kaçacak yeri yok mecburen getirdi.. madem parada pulda gözün yoktu da ne diye 100 euroyu aldın..
Evlat sen belliki klavye delikanlı sisin biri bana 30 bin euro mu geri getirecek ve ben ona 100 euro verecem 1000-2000 bin veririm niyet onemli senin niyetin belli adama gelince bu adettir türkiyede yasıyorsan bunu bilmen lazım ama belliki bizim adetler dünyayada yayılmış herkese örnek olan bir davranış yapmış arkadaş ama sizin gibiler yüzünden güzel ülkeme turist te gelmiyor
100 euro turist yolcu tarafından hediye edilmiş.. Kendi mi almış? Düzgün yaz.. Anlama özürlü..
eğer bir para kaybolursa takside kimse taksiciyi suçlayamaz başka müşteri aldım o almıştır ne biliyim der çıkar işin içinden burda yapılmış güzel ni hareketi neden sabote ediyosun
Keşke bütün taksiciler sizin gibi olsa...
Bir gün önce de bir başka taksici 10 kat fazla ücret almıştı bir Lübnanlı turistten.Insanlık ...
o ticari sari taksi değil havalani olayin da bilmeden konuşmamak gerek hak yersiniz.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler