Talat Bulut'a bir şok daha! Yasak Elma setindeki taciz iddiası sonrası flaş karar

Yasak Elma setindeki taciz gündeminde yeni gelişme... Yönetmen ve yapımcılar, Yasak Elma dizisinde rol alan Talat Bulut'un sette 20 yaşındaki Özge Şimşek'i taciz etmesiyle ilgili bir açıklama yayınladı

Talat Bulut'a bir şok daha! Yasak Elma setindeki taciz iddiası sonrası flaş karar

Yönetmen ve yapımcılardan oluşan 56 kişi, Yasak Elma dizisindeki taciz skandalıyla ilgili bir açıklama yayınladı. Talat Bulut'a bir şok da yapımcılardan geldi.

“Türkiye sinema sektörüne emek veren yapımcı ve yönetmenler olarak, ülkemizde her alanda olduğu gibi, sektörümüzde de kadın çalışanlara yönelik taciz ve istismar olayları yaşandığını biliyoruz ve setlerimizde bu olayların son bulması için elimizden geleni yapıyoruz” cümlesiyle başlayan açıklama şöyle devam etti:

“Yasak Elma adlı televizyon dizisinin başrol oyuncusu Talat Bulut'un, sette bir kostüm asistanını taciz ettiğini, kostüm asistanı genç kadının süreci yargıya yansıtma kararıyla birlikte öğrendik.

Bizler, Türkiye toplumunda taciz ve istismar vakalarını ifşa etmenin kadınlar için ne kadar zor olduğunu biliyoruz, ‘kadının beyanı esastır' ilkesine inanıyoruz.

Yargıya taşınmakta olan bu taciz vakasında, kostüm asistanı arkadaşımızın yanında olduğumuzu, bundan sonra filmlerimizde adı tacize karışmış isimlere yer vermeyeceğimizi kamuoyu önünde açıklıyoruz.

Sektörümüzde kadına yönelik şiddet, taciz ve istismarın takipçisiyiz, kamera önündeki ve arkasındaki bütün kadın arkadaşlarımızın yanındayız.

Saygılarımızla,”

Açıklamaya imza atan isimler ise şöyle sıralandı:
Ahu Öztürk
Ali Vatansever
Anna Maria Aslanoğlu
Aslı Erdem
Aslı Filiz
Ayşe Ayben Altunç
Ayşe Toprak
Belma Baş
Belmin Söylemez
Berrak Samur
Beste Yamalıoğlu
Bilge Elif Özköse
Birol Akbaba
Bülent İşbilen
Ceylan Naz Baycan
Ceylan Özgün Özçelik
Çiğdem Mater
Deniz Koçak
Derya Durmaz
Dilde Mahalli
Diloy Gülün
Ekin Çalışır
Emin Alper
Emine Yıldırım
Emre Akay
Enis Köstepen
Ferit Karol
Filiz Gülmez Pakman
Gökçe Işıl Tuna
Güliz Sağlam
Haşmet Topaloğlu
Kaan Müjdeci
Kenan Tekeş
Korkut Akın
Melek Özman
Mine Özerden
Mizgin Müjde Arslan
Müge Özen
Nadir Öperli
Nedim Hazar Bora
Nefes Polat
Nesra Gürbüz
Oya Özden
Pelin Esmer
Ramin Matin
Selcen Ergun
Selin Vatansever Tezcan
Seren Yüce
Sevil Demirci
Seyhan Kaya
Su Baloğlu
Suzan Güverte
Tolga Karaçelik
Yasemin Akıncı
Yunus Ozan Korkut
Zeynep Koray

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 45 yorum
Nedense suçlu hep erkek oluyor? Tacize davetiye çıkaran bayanlara hiç mi suç yok?
@fikkes26 Yerine göre güzellik bile tahrik edicidir, herkes kontrolünü tutup frenini iyi yapması lazım. Aman ha, kimse canı çekip de bir taşkınlık yapmaya kalkmasın, linç ediyorlar adeta.
Sen burayı orman kanunlarıyla yönetiliyor sandın galiba
bu adama yazık ettiniz. kadının beyanı esastır ama ya yalansa
kızın iftira atmadığı ne malum???
Adamın üzerine fazla gidiyorsunuz madem bu asistan kız Talat Bulut un kravatını düzeltmek istedi olabilir görevidir peki niye Talat Bulut la setin arkasına gidiyor Asistan kız bir filmler çeviriyor.Diziyi severek izliyorum Talat Bulut u çıkarırsanız filmin tadı tuzu kalmaz akıllı olun pireyi deve yapmayın
@sonerbiyik1961 Bence de fazla büyüttüler, adamın çok düşmanı varmış. Ne olduklarını bilmiyoruz sanki, namus timsali kesildiler. esas oğlan olarak dizide genç eşi rolündekini 40 sefer yanağından öptürüyorlar, alakasız kızı öpmekle hata yapmış ama fazla gaz almış olabilir. Yüklü bir tazminat ödeyip olayı kapatacaklardı.
şerefli onurlu insan olsa özür dileyip o oynamazdı ama hak yerini buldu kovuldu gerçi bunlar sözde sanatçı topluluğu kimin eli kimin cebinde belli degil
Kadına taciz diye ortalık yıkılıyor? Bayanlarda giyim kuşak hal ve hareketlerine dikkat edip? Tacize davetiye çıkarmasınlar?
Mesele yaşlı olması; O Sette murat boz yada kıvanç tatlıtuğ tarafından opulseydi tepkisi nasıl olurdu acaba ? :)
Bayanlar her zaman haklı dır zihniyeti bizim sonumuz olacaktır.
ARTTIRAN YOK MU...AYNI ANDA NEDEN ŞİKAYET OLUYOR..HEM ADAM GİYDİRECEN, HEM EDEBİYAT...TALAT BEY İ, BENCE HEM ERKEK HEMDE KADIN OYUNCULAR ÇOK KISKANMIŞ...ZATEN İZLEDİĞİM TEK TÜRK DİZİSİ...TALAT BEY VE LEMAN SAM IN KIZI İZLETTİRİYOR...HARİKA GİYİNİYO
KIZI TAKİBE ALIN EĞER DÜZGÜN BİR HAYAT YAŞIYORSA TALAT EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILSIN...AMA KAFAMI KESERİM REKTEFİYE ZAMANI GELMİŞTİR GEÇMİŞTİR BİLE...HATTA KASITLI DAHİ YAPMIŞ OLABİLİR BAŞKA TÜRLÜ NASIL BAŞROL OYNARDI,,,BAKIN ŞU ANDA OYNUYOR...FAZLA HIRS HERŞEYİ YAPTIRIYOR MALESEF..
Bayanlar çilesini kullanıyor? istediğini alamayınca da tacize uğradım diye suçluyor? Erkekleri bu kadara bu kadar cinse sapık yaparak yargılamayın lütfen?
TALAT BULUT tan asla böyle birşey beklemiyorum...şimdiye kadar kötü hiç bir yerde anılmadı...Bir dizi teklifine ( YASAK ELMA) evet dedi tacizci ilan ettiniz yeşil çamın usta oyuncusunu... yazık gerçekten :(
bu iş ufak tefek cinayetlere benzedi olayı kimse görmemiş sırf şikayet eden kadın diye adamın üstüne gidiliyor
Adamı bir gaflete düştü diye linç edecekler adeta. Dizide o kadar yanak öpüşü var, fazla gaz alıp biraz ileri gidince bu ne biçim yüklenme. "Bi kerecik öpmeyle her yanını yedik mi?" diye türkü bile var bu ülkede. Bir yüklü tazminat yeterli cezaydı. Psikolojisi bozulmuş da filan.. Ben olsam o kızı atardım, eskaza bir hatanı görse hayatını kaydırır bunlar. Tecavüz eden, darp eden, boşanan eşini öldürenler bu kadar rezil edilmedi, ayıp olan suçluyu ezip mazlum haline getirilmesi.
Aynı dizide filintadan tanınan diğer oyuncunun dizideki öpüşme sahneleri de tecavüz sahnesi gibi. ya öpüşmeyi bilmiyorlar yada kızcağızın adamla öpüşmekten midesi bulanıyor.
yav bi gecin erkekler uckuruna sahip cıkacak. kadınlarda iffetine. bu kadar basit!
Bir erkeği bir kadın aniden öperse ancak şaşkınlık, hatta öpen güzelse şımarma olur. Bir kadın öpüldüğünde neler olabildiğini görüyoruz. Kadın erkek eşitliğini tam olarak istediğini söyleyip de yaygara koparanların samimiyetlerini sorgulamaları lazım. Film seti muhafazakar mekan da değil.
hiç Türkiye'nin gündeminde degilki bu olay ne abartı var işin içinde reklem kokuyor ortalik
Bundan sonra diyeceklerine; ''şu andan itibaren tacizcilerin sözleşmelerini fesh ediyoruz'' deseymişler daha tutarlı olurlardı. Bu herifin dizisini illa oynatmak zorundalar sanki. Seyredenlere yazıklar olsun.
Kimsenin tanık olmadığı bir olayı tek tarafın beyanıyla yargılamak yanlış sonuçlar doğurabilir.Peki bu tacizler hep vardı da bugün mü aklınız başınıza geldi sayın film yapımcıları.Demekki işinize geliyordu.Şimdi de toplumda takdir kazanmak yani yine rant sağlamak için bu açıklamayı yapmadığınız ne malum?Belki de kadın doğru söylüyordur ama sizin peşinen doğru kabul etmeniz manidarfır.Ya sonra kadın ben yanlış anlamışım derse ne yaoacaksınız?
Helâl olsun bunun gibilere ders olsun.
sayın Fakat Bulut gerçekten beyefendi ve işinin ehli bir oyuncu. bugüne kadar hiç kötü bir olay ile anılması sansasyonel bir durum içinde olmadi . ancak belliki degerinden fazla ilgi gösterdi herkese hakettiği değeri derse bu durumu yasamayacakti. asistan biz asistan olarak kalmaliydi bu kadar yakınında olmamalıydı zira kendisi de bu yakinlikla sacmalamis.Ben kesinlikle kadın erkek esitligine de bunu isteyenlere e inanmıyorum kadınların da kendilerine verilen birçok hakkı istismar ediyorlar. siz önünüze bakın sayın bulut emin olun Allah herkese hakettiğini verir yeter ki O'na güvenin...
En müptezel camiada böyle bir olayın bu kadar büyütülmesini enteresan buluyorum. Zira bildiğim kadarı ile ani bir hareketle öpme gerçekleşmiş. Oysa maşallah bu sektörde kimin eli kimin cebinde belli değil. Ancak çoğu reklam için yapılan bu işlerde alan razı veren razı durumu geçerli olduğundan taciz sayılmıyor. Rıza dışında böyle bir eylemi elbetteki onaylamak mümkün değil ama sanatçılığını beğendiğim Sn.Bulut üzerine de çok oynanıyor. Ya da bu açılardan sabıkalı ve bıçak kemiğe dayandı yada ücreti yüksek bahane yaratılıyor....
Kanıtı varsa sonuna kadar gitsin, ama karalama kampanyası da olabilir. at çamuru izi kalsın...
tebrik ediyorum kararınızı destekliyorum...
talat bulut bu kıza mı kaldı talat yoksa bşzde yokuz yaşasın erkek dayanışması
Adamin tek sucu bir orhan gencebay ya da tatlises kadar guclu olmamak...
@ssevgi_1986 ne alaka... güçlü olunca tacizleri mi bastıracak?
o kadının beyanı esastır ilkesine inanan erkekler, yarın bir kadın kendileri hakkında aynı suçlamayı yaptığında suçsuz iseler kendilerini nasıl aklayacaklar.
Ya adam yargıda aklanirsa. Al başına tazminat. Ki yargı net delil yoksa aklar. Geçmiş olsun
dizide kızı yaşındaki oyuncuyla herşey serbest yaptır rol olsun.bırakın bu işleri.ahlaksızlığa karşıyız herzaman ama dizi filmler bile bu şekilde prim yapıyorlar artık maalesef
öyle bedavadan ünlü olmak varmı elbette Reji ye %18 Kdv lerini ödeyecekler zırıldanmanın gereği ne sanki bu işin raconunu bilmyorlar gibi yok el attı yok öptü bırakın kızım bu ayakları yanlız bir odada ateş barut misali
Bu tür olaylarda en net çözüm görüntü kaydı neyin ne olduğu belli olur ve farazi konuşulmaz
1- talat bulut diyor ki : kız sürekli ne kadar tatlısın deyip duruyordu. bu davetiye değilde nedir? sadece öpmüş yaa öpmek hep içimizden gelmiyormu begendiğmiz birini?? talat bulut olmadan o dizi aynı değerde olmaz!! 2. kızın nişanlısı var onun yerine koyalım kendimiz!! ezgi baylar olayı o kadın çok dürüst bir insan yalan söylemez. hande ataizi olayıda var.
Asil bazı kadınlar erkekleri bile bile taciz ediyorlar. Ama işte erkek suçlu oluyor. Maalesef.
Yıllarını TÜRK sinemasına adamıs bi ustaya yapılanlar ayıptır günahtır!Üstelik ispatı delili olmayan,çamur at izi kalsın!çok yazık...
Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Talat yaşlandı, ama kabul edemiyor. Saçlarına baksın da kendinden utansın. Artık dede gibisin, bu kızlara sarkacağına babalık yap da erdemin kalsın.
Taciz heryerde okullarda çocuklara işte kadına kıza sokakta kadınlara kadınlar çalışamıyor artık tacize uğramaktan çalışamıyooooooor bu erkekler kendilerini ormanda mı sanıyor kadına kıza çocuğa bodoslama dalıyor cezasını çeksin bütün sağıklar hasta ruhlu erkek misvetteleri
Bu sokaklar iş yerleri erkek toplumunun mu kozlar kadınlar çocuklar sokağa çıkamaz oldu bu nasıl bir toplumdur ya kadınları kızları sınır dışı edin kurtulun bu ne arkadaş
bir olayın gerçekliği tamamen ıspatlanmadan böyle bir karar alınması doğru değil.Kadının beyanı esastır ne demek ,ya kadın doğruyu söylemiyorsa o adamın düştüğü durumun hiç mi önemi yok.kimin haklı olduğunu bilmeden böyle bir açıklama çok tehlikeli ,art niyetli bazı kadınlar bu durumu kullana bilir.
Yargı kararı yok ortada kesin birşey yok adamı linç ettiniz, hepiniz çok namuslusunuz maşallah
Diğer Haberler