Tüm ecza dolabına bedel! Şifa kaynağı incirin 8 faydası

Antibiyotik görevini üstlenen incirin faydalarından bahsedeceğiz bugün sizlere. Zamanı geçse de kurusunu her daim bulmak mümkün. Doğal şifacı incir, kemik sağlığından sindirim problemlerine kadar etkili oluyor. Gelin detaylara hep birlikte bakalım...

Tüm ecza dolabına bedel! Şifa kaynağı incirin 8 faydası

Cilt bakımı için idealdir

incir
İyi bir antioksidan kaynağı olan incir cilt bakımı için muazzam bir üründür. Cilt bakımı için taze incirden maske yapabilirsiniz. Bunun için 2 adet taze inciri ezerek püre haline getirin. Temiz cildinize sürün ve yaklaşık 20 dakika bekleyin. Sivilce problemi yaşayanlara taze incir maskesi tavsiye edilir.

Antibiyotik etkisi gösterir

kuru
Tüm ecza dolabını bir kenara bıraktıracak kadar güçlü bir antibiyotik kaynağıdır. Düzenli olarak tüketildiğinde bağırsakları temizler ve sindirim sistemini düzene sokar. Aynı zamanda kanın temizlenmesine de yardımcı olur. Solunum ve göz hastalıklarına karşı koruyucu bir kalkandır. Zayıflamaya yardımcı olan inciri diyet listelerinize dahil edebilirsiniz. Ancak miktarı abartmamak gerekir.

Kabızlık için birebir

kabızlık

Kabızlık sorunu yaşıyorsanız incir kürü imdadınıza koşacaktır. Bunun için 2 adet kuru inciri 2 bardak sütte kaynatın. Kaynamış incileri sütün içinde püre haline getirin. Bu işlemi blender kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Sabah aç karnına bir bardak, akşam yemeğinden önce de bir bardak olacak şekilde tüketin.

Kalp sağlığını korur

kalp sağlığı

Potasyum bakımından son derece güçlüdür. Bu sayede kalbin sağlıklı kalmasına yardımcı olur ve tansiyonu dengede tutmaya yarar. Kalp krizi riskini de en aza indirir.

Çocuklarınıza taze sıkılmış incir suyu içirebilirsiniz çünkü besin değeri sayesinde neredeyse anne sütüne yakındır. Aynı zamanda inciri kaynatıp suyunu içtiğinizde uykusuzluğun da çaresi olacaktır.

Potasyumun yanı sıra yüksek oranda kalsiyum içerir. Bu sayede iskelet sistemini korur ve kemikleri güçlendirir. Özellikle 30 yaş üstü kadınların kemik erimesinin önüne geçmek için düzenli olarak incir tüketmeleri gerekir.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler