Türkiye, Google'da siyanürü arıyor! Aramalardaki sorular endişelendirdi

Siyanürlü ölümler can almaya devam ederken, Google aramalarındaki detaylar da endişe yaratıyor.

Türkiye, Google'da siyanürü arıyor! Aramalardaki sorular endişelendirdi

İstanbul Fatih, Antalya ve son olarak İstanbul Bakırköy'deki siyanürlü ölümlerin ardından 'siyanür' konusunda teyakkuza geçildi. Önümüzdeki hafta bazı bakanlıklar ile ilgili kurumların da bu konuda toplanarak önemli kararlar alması bekleniyor.

Vatandaşlar da yaşanan ölümlerin ardından siyanür ile ilgili Google'da aramalar yapıyor. Google'da arama trendlerini gösteren 'trends google'daki verilere göre, vatandaşlar siyanürün ne olduğunu merak ederken, bazı aramalar da endişelendiriyor.

'SİYANÜR NEREDEN ALINIR?' ARAMASI İLGİLİ SORULAR KISMINDA İLK SIRADA

Google Trends'deki 'ilgili sorular' bölümünde 'siyanür nereden alınır?' sorusunun ilk sırada yer alması dikkat çekiyor. Yine aramalardaki 'siyanür sipariş' araması da dikkat çekiyor.

siyanür2

Google verilerine göre, 'siyanür' kelimesi içeren aramaların Türkiye'de illere göre dağılımları da bir harita üzerinde görülebiliyor.

siyanü

SİYANÜRÜ EN FAZLA ARATAN İLLER

Siyanürü en çok aratan iller son 4 saat verilerine göre ilk 5 olara şöyle sıralandı; Siirt, Burdur, Denizli, Mardin ve Antalya. Bu sıralama saatlik bazlarda aramalara göre değişebiliyor.

siyanürarayaniller

GOOGLE TRENDS NEDİR?

Google Trends, arama kelimelerinin ne sıklıkla aratıldığını gösteren bir Google servisi. Gün içindeki popüler aramalar, istenilen anahtar kelimelerin tarih aralığına göre hangi dönemlerde daha çok aratıldığı da istatistiksel olarak görülebiliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 24 yorum
millet sefalet içinde huzur yok elektrik faturası bu ay %40 zamlı geldi nedir bu milletle alıp veremediğiniz?
acil alim satim yasaklanmali ceza getirilmeli uyusturucu gibi. hayir alan adam kendini oldurse tamam, baskalarinin ne sucu var ..
Yılbaşında gelecek zamlarla birlikte bu sayı çok artar
Vallahi çok acı ama millet en kısa yoldan ölümü aramaya başlamış .
@5ofamkya Sen Çaresizlik nedir BİLİRMİSİN yada yaşadın mı ? EKMEĞE MUHTACIZ ULAN ÇOCUĞUMUZA YETEMİYORUZ SEN NEDEN BAHSEDİYORSUN.
intihar edecek adam siyanür deyil kafasına sıkar tuz ruhu icer neden intiharediliyor ona bakın gecim gelecek borc işte sana sebebi bakannnnnn beyyyy bakarsanız ama
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler