HABER

'Biz olmasak yiyecek ekmek bulamazsınız' deyip küfretmişti! O Suriyeli Türkiye'ye veda ediyor

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Türk vatandaşlarına küfreden Suriyeli'nin videosu büyük tepki toplamıştı. Videoda "Biz olmasak yiyecek ekmek bulamazsınız" diyen Suriyeli F. H. hakkında yeni gelişmeler yaşandı. Tutuklanan F. H.'nin sınır dışı edilmesi için de işlemler başlatıldı.

'Biz olmasak yiyecek ekmek bulamazsınız' deyip küfretmişti! O Suriyeli Türkiye'ye veda ediyor

Sosyal medya platformu üzerinde Suriyeliler ülkelerine dönsünler diyen Türklere küfrettiği videoyu sosyal medyaya yükleyen yabacı uyruklu F.H. kamuoyunda büyük tepki çekti. “Biz olmasak ekmek parası bulamazsınız, biz burada değilsek hiçbir şey yapamazsınız” sözlerini kaydettiği videosu sosyal medyada kısa sürede yayılan ve tepki çeken şahıs için emniyet ekipleri harekete geçti.

1f3a41af-e67c-471c-83f4-5359a012fc46

Halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçunu teşkil eden ifadelerin yer aldığı videodaki şahsın; Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube ekiplerince yapılan çalışma neticesinde yabancı uyruklu F.H. olduğu belirlendi.

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alınan şahsın tamamlanan işlemleri sonrasında sınır dışı edileceği öğrenildi. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön