SPOR

Viktoria Zeynep Güneş 100 metre kurbağalamada elendi

2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda milli yüzücü Viktoria Zeynep Güneş, kadınlar 100 metre kurbağalamada finale çıkamadı.

Viktoria Zeynep Güneş 100 metre kurbağalamada elendi

Brezilya'nın Rio de Janeiro kentindeki Olimpik Su Sporları Salonu'nda gerçekleştirilen yüzme yarışlarının akşam seansında havuza giren Viktoria Zeynep Güneş, kadınlar 100 metre kurbağalama yarı finalinde mücadele etti. Yarışı 1.07.41'lik derecesiyle tamamlayan milli yüzücü, serisinde 8'inci, toplamda da 14'üncü olarak finale yükselemedi. Viktoria Zeynep Güneş, 200 metrede karışık ve kurbağalama olmak üzere iki mesafede daha madalya için yarışacak.

Melek Hu olimpiyatlara veda etti

2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye'yi kadınlar masa tenisinde temsil eden Melek Hu, üçüncü turda Tayvanlı Szu-Yu Chen'e 4-0 yenilerek elendi. Brezilya'nın Rio de Janeiro kentindeki Riocentro Spor Salonu'nda gerçekleştirilen masa tenisi müsabakalarında, milli sporcu Melek Hu, Szu-Yu Chen ile üçüncü turda karşılaştı. Rakibine 12-10, 11-6, 11-7 ve 11-8'lik setlerle 4-0 yenilen Melek Hu, olimpiyatlara veda etti. Ahmet Li'nin ardından Melek Hu'nun da elenmesiyle Türkiye'yi olimpiyatlarda masa tenisinde temsil eden sporcu kalmadı.

Teşekkürler Tutya Yılmaz

2016 Rio Olimpiyatları'nda artistik cimnastikte yarışan milli sporcu Tutya Yılmaz elendi. Rio Olimpik Arena'da düzenlenen müsabakalarda Tutya Yılmaz, toplamda 53,132 puan alarak genel klasmanda 42'nci oldu ve olimpiyatlara veda etti. 17 yaşındaki Yılmaz, Türk cimnastik tarihinde olimpiyatlara katılan en genç sporcu olarak tarihe geçmişti.

ÇAĞLA DA ELENDİ

Kadınlar birinci tur mücadelesinde dünya sıralamasında 73'üncülüğe kadar yükselen Türkiye'nin olimpiyatlardaki ilk temsilcisi Çağla Büyükakçay, 30 numaralı Rus Ekaterina Makarova ile karşılaştı.

9. kortta oynanan karşılaşmaya hızlı başlayan Büyükakçay, ikinci oyunda rakibinin servisini kırarak 2-0 öne geçti. Makarova, sert servisleriyle oyuna yeniden ortak olmaya çalışsa da etkili "backhand" vuruşlarıyla rakibine cevap veren milli tenisçi, ilk seti 6-3 aldı.

Mücadelenin devamında yorulan Büyükakçay karşısında oyunun kontrolünü ele geçiren Makorova, ikinci seti 6-0 kazanarak skoru 1-1'e getirdi.

Yağmur yağışı nedeniyle geç başlayan üçüncü sette iki tenisçi de başabaş bir oyun sergiledi. Çağla, kortun çaprazına gönderdiği sert vuruşlarla sayılar kazanırken, Makarova ise file önüne attığı toplarla etkili oldu. Tie-break'e giden sette uzun rallilerden galip ayrılan Rus Makarova, rakibini 8-6 yenerek ikinci tura yükseldi.

Makarova, üst turda Slovak Schmiedlova ile karşılaşacak.

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler