HABER

Yarbay Mehmet Alkan'ın cezası belli oldu

Şırnak'ta şehit olan kardeşinin Osmaniye'deki cenazesinde tepki göstermesi üzerine hakkında usulen açılan soruşturmada Yarbay Mehmet Alkan'a uyarı cezası verildi.

Şırnak'ta PKK'lı teröristlerin karakola roketatarlarla yaptığı saldırıda şehit olan Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan'ın tabutu başında "Düne kadar çözüm diyenler ne oldu da sonradan savaş diyor" diye feryat eden ağabey Jandarma Yarbay Mehmet Alkan'a Jandarma Genel Komutanlığı tarafından uyarı cezası verildi.

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde şehit olan Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan, 23 Ağustos'ta memleketi Osmaniye'de toprağa verildi. Cenaze törenine üniformasıyla katılan ağabeyi Jandarma Yarbay Mehmet Alkan, Türk bayrağına sarılı tabutun başında şehit kardeşine "Ali'm" diye seslendikten sonra şapkasını çıkarıp bağırarak, "Buradaki vatan evladı daha 32 yaşında. Vatanına, sevdiklerine doyamadı. Bunun katili kim? Bunun sebebi kim? Düne kadar çözüm diyenler ne oldu da sonradan savaş diyor" diye feryat etti.

Yarbay Alkan, camideki törenin ardından kardeşinin cenazesi askerler tarafından taşınırken de "Saraylarda 30 tane korumayla gezip, zırhlı arabalara binip 'Şehit olmak istiyorum' diye bir şey yok. Git o zaman oraya git" diye haykırdı.

SORUŞTURMA SONUÇLANDI

Güçlükle sakinleştirilen şehit ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan'ın bu feryadı günlerce Türkiye gündemini meşgul ederken, Jandarma Genel Komutanlığı da Alkan hakkında soruşturma başlattı. Soruşturmanın sonunda Jandarma Okullar Komutanlığı'nda görev yapan Yarbay Mehmet Alkan'a uyarı cezası verildi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler