SPOR

CANLI

Yok artık! Böyle rezalet görülmedi

İstanbul Amatör Kümesi'nde dün oynanan Albayrakspor-Vefa maçında ayağı kırılan Albayrakspor'un kaptanı Lütfi Balcı, sahada ambulans hatta sedye dahi bulunmadığı için, soyunma odasından getirtilen bir bank ile saha dışına çıkarıldı.

Yok artık! Böyle rezalet görülmedi

Talihsiz futbolcu, ambulansın 30 dakika sonra gelmesi nedeniyle üşümemesi için kamyonet tarzı bir aracın bagajında bekletildi.Albayrak Sahasında Albayrakspor ile Vefa takımları arasında oynanan İstanbul Süper Amatör Lig maçı, sağlık skandalına sahne oldu.

Maçın 76.dakikasında rakibiyle girdiği ikili mücadelede yerde kalan Albayrak’ın kaptanı Lütfü Balcı’nın sağ ayağı, kaval kemiğinden kırıldı. Talihsiz futbolcuya ilk müdahaleyi Albayrak Kulübü'nün masörü Salih Güntürk yaparken, statta ambulans, hatta sedye dahi olmaması maçı izleyenleri çileden çıkarttı.

30 DAKİKA AMBULANS GELMEDİ

Soyunma odasından getirilen bank ile saha dışına taşınan futbolcu, ambulansın 30 dakika sonra gelmesi nedeniyle üşümemesi için kamyonet tarzı bir aracın bagajında bekletildi. Ardından da takım arkadaşların desteği sayesinde ambulansa taşındı. Karayolları Taksim İlk Yardım Hastanesine kaldırılan futbolcu, dün akşam saatlerinde ameliyat oldu.

FARKLI UYGULAMALAR VAR

Amatör futbolun kanayan bir yarası olan sağlık konusunda farklı uygulamalar mevcut...

Profesyonel maçlarda, Bölgesel Amatör Lig müsabakalarında ve Akademi Ligi'nde ambulans ve sağlık personeli bulundurma görevi, ev sahibi kulüplerin sorumluluğunda. Ancak amatör maçlarda bu konuda büyük boşluk var... İstanbul'da resmi maçların oynandığı 100'e yakın stat var. Ancak sadece 1-2 tanesinde tam teşekküllü ambulans bulunuyor. Bunlar da genelde yerel yönetimlerin yani belediyelerin katkısıyla oluyor.

Amatör liglerdeki bu düzensizlik ve ilgisizlik herkesi çileden çıkartıyor. Ölümcül bir olay yaşanırsa bunun hesabını kim verecek? Hiçe sayılan amatör liglerde her hafta aynı sorun yaşanmasına rağmen bir türlü çözüm bulunamadı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 33 yorum
EKONOMİMİZ DÜNYANIN KAÇINCI BÜYÜK EKONİMİSİYDİ BİLENİNİZ VARMI?
SONRA NEDEN FUTBOLCU YETISTIRELEMIYOR ALİN SIZE ALT YAPIYA VERILEN ÖNEM
Hakem de suç gerekli tedbirler alınmadan maçı oynatmayabilir. Çıkmasınlar 1-2 hafta maçlara bakalım düzelmiyor mu? Bu olaylar sık görülmeye başlandı . Türkiye'de futbolcu yetişmiyor milli takım düzeyinde derler hep. Ne veriyorsunuzda neyi bekliyorsunuz. Adam Bankla taşınıyor. Gerisini siz düşünün.
Hakem ne yapsın? Kurallar hiç bir sorumluluk yüklemiyor. Takımlar çıkıp oynamak istiyorlarsa yapılacak bir şey kalmıyor. Takımlar, yöneticileri, taraftarlar, futbolcular tepki koymalılar ki düzelsin.
@undefined hakem dilerse oynatmayabilir. Bende futbol oynadım aynı zamanda sağlık görevlisiyim. Hakem eksiklik gördüğü takdir de maç oynatmayabilir. Bu arada hakemlik yapmaya da hak kazandım. Futbol oynayıp aynı anda hakemlik de yapamıyorsun. Sonuç olarak hakemin takdiri ile oynanmış bir maç. Hakemler bir hafta bu sebepten maçlara çıkmasınlar olaylar düzelir. Askf madem böyle bir karar almalıydı.
Takım
O
Av
P
Geri Dön