SPOR

CANLI

Yürüyen dahi Messi!

Barcelona'nın süper yıldızı Lionel Messi, ortalama 7.9 kilometre ile UEFA Şampiyonlar Ligi'nin en az koşan futbolcularından biri olmasına rağmen, skora olan inanılmaz katkısıyla 'yürüyen dahi' yakıştırmasının tam karşılığını veriyor.

Yürüyen dahi Messi!

Messi'nin en büyük rakibi olan Ronaldo ise Devler Ligi'nde Arjantinli yıldızdan tam 30 kilometre daha fazla koştu. Bu tablo 'yetenek mi, çalışmak mı' tartışmasını yeniden akıllara getirdi.

Barcelona’nın yıldız futbolcusu Lionel Messi, unvanlarına bu kez “yürüyen dahi” benzetmesini ekledi.

Bu sezon Şampiyonlar Ligi’nde en az koşan isimlerden biri olan Messi, maç başına 7.9 kilometre yaparken Cristiano Ronaldo’dan bile geride kalmasına rağmen attığı goller ve futbol zekasıyla bir kez daha adından söz ettirmeyi başardı.

RONALDO MESSİ'DEN 30 KM DAHA FAZLA KOŞTU!

Gücünü ve hızını doğru yerde ve doğru zamanda kullanan Messi, bu sezon Şampiyonlar Ligi’nde toplam 31,6 km yaparken, Ronaldo ise 61 km ile çok daha fazla efor sarf etti. Ancak bu durum akıllara Einstein’ın, “Dehanın 10'da 1'i yetenek 10'da 9'u da çalışmaktır” sözünü getirdi.

Barcelona'nın en az koşan futbolcusu olan Lionel Messi, bu sezon oynadığı 32 resmi maçta 29 gol attı, 14 asist yaptı. Messi'nin en büyük rakibi olan ve Şampiyonlar Ligi'nde ondan çok daha fazla koşan Ronaldo ise 32 maçta 34 gol, 11 asistle oynadı.

Emirates Stadı’nda Arsenal'i 2-0 yendikleri maçta tam 70 dakika gücünü saklayan Messi, önce takımının kontrataktan bulduğu golde ardından yaptırdığı penaltıda ateşi yakarak bir futbol dehası olduğunu gösterdi.

Takımın en az koşan ismi olmasına rağmen maçın adamı olan Messi, “koşmadan da yıldız olunabilir mi?” tartışmasının da fitilini de yakmış oldu. 32 yaşındaki Iniesta bile 11,5 km koşarken, Neymar-Suarez ikilisi 10 km’nin altına inmezken Messi’nin sürekli tasarruf modunda olması ise uzmanlar tarafından “ileri görüşlü” olmasına bağlanıyor.

MESSI SON ARSENAL MAÇI 8.4 KM KOŞTU

FUTBOL BEYİNLE OYNANIR

Barcelona’nın efsane isimlerinden Johan Cruyff, Messi’nin az koştuğu yönündeki iddiaların önemsiz olduğunu savundu. Cruyff, “Futbol beyinle oynanan bir oyundur. Yeteri kadar koşmanız, doğru zamanda doğru yerde olmanız yeterlidir. Ne erken ne de geç. Hiç kimse Messi’ye sahip olmadığı gibi hiçbir takım da Barcelona kadar hızlı oynayamaz” diye konuştu.

Messi'nin Şampiyonlar Ligi'ndeki maç başına koşu ortalaması

2013-14: 8.41 km
2014-15: 8.40 km
2015-16: 7.90 km

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler