Mynet Trend

Yuvası yıkılan Neşe Karaböcek ve eniştesiyle evlenen Gülden Karaböcek’in bitmeyen küslük hikayesi

Bir zamanların efsane sanatçıları Neşe ve Gülden Karaböcek kardeşler şöhret yolunda yaşadıkları hikayeyle uzun bir süre gündemden düşmemişti. “Anlatsam film olur” dedirten türden bu hikaye iki kız kardeşin arasının tamamen bozulmasına neden oldu. Efsane sesiyle ortalığı kasıp kavuran ünlü şarkıcılar Gülden ve Neşe Karaböcek’in arasındaki küslük hala devam ediyor.

Yuvası yıkılan Neşe Karaböcek ve eniştesiyle evlenen Gülden Karaböcek’in bitmeyen küslük hikayesi

Neşe Karaböcek sanat hayatına ilk olarak 5 yaşında rol aldığı bir piyesle başladı. Gerçek soyadı Göktürk olan ünlü sanatçı piyesin adı olan Karaböcek ismiyle anılmaya başlandı. Zaman içerisinde bu isim lakaba sonrasında ise soyadına dönüştü. Oyunculuk kariyerini kısa bir süre sonra bırakan Neşe Karaböcek müziğe yöneldi. “Arım Balım Peteğim, Adını Anmayacağım ve Bu Nasıl Aşk Böyle” şarkılarıyla bir anda popülerliğe kavuşan Neşe Karaböcek Altın Plak gibi en prestijli ödülleri kazandı. Albümleri uzun süre yok sattı. Yapımcısı Atilla Alpsakarya ile evlenen Neşe Karaböcek, Unkapanı’nda ortalama bir plak şirketi sahibi olan eşini, kazandırdıklarıyla Elenor Plak gibi ülkenin en büyük plakçılarından birinin sahibi yaptı.

neşe kocası

Neşe Karaböcek ve yapımcısı Atilla Alpsakarya 1964 yılında evlendi. Çiftin evlilikleri 10 yıl sürdü ve ikili anlaşamadıkları için boşandı. İşlerin içinden çıkılamaz hale geldiği yer de burası oldu. 1970’li yıllarda Neşe Karaböcek’in kız kardeşi Gülden Karaböcek müzik dünyasına adım atmaya çalışıyordu. Türkü ve arabesk tarzda yaptığı albümlerle yavaş yavaş ünleniyordu. 18 yaşından küçük olan kardeşi Gülden’in ünlü olmasını istemeyen Neşe Karaböcek, kardeşine destek olmak şöyle dursun onu engellemeye uğraşıyordu. Ancak Gülden şarkıcı olup ünlenmekte kararlıydı. Bu konuyla ilgili anne ve babasını da yanına çeken Neşe, Gülden’in İstanbul’da yalnız kalmasına ortam hazırladı.

gülden

İstanbul’da tek başına, ailesinin sırtını döndüğü, 18 yaşından küçük bir genç kız olan Gülden’e elini eniştesi uzattı. Neşe Karaböcek’ten boşanınca en önemli sanatçısını kaybeden ve ‘Karaböcek’ markasının Elenor Plak’a ait olduğunu iddia eden Atilla Alpsakarya, bu konuda elinden bir şey gelmediğini fark edince yeni bir plan yaptı. Neşe’nin kardeşi Gülden’e albüm yapıp parlatarak Neşe’nin boşluğunu dolduracaktı. Ancak bir şey eksikti, Karaböcek soyadı…

gülden karaböcek

Evsiz, parasız ve kimsesiz kalan Gülden’i evine alan ve ona bakan Alpsakarya, Gülden’in kariyerini inşa etmek için onunla evlenme kararı aldı. Bu olay resmen magazin gündemine bomba gibi düştü. Çiftin Alper adında bir çocuğu oldu. Fakat birkaç yıl içerisinde boşandılar. Gülden Karaböcek kendini “zaten onunla yaşamaya başladıktan sonra insanların gözünde kirlenmiştim, adım çıkmıştı. Evlilik bir zorunluluk gibiydi. Hiçbir zamanla Atilla ile eş, sevgili gibi olmadık. Onu öyle görmedim. Hayat beni bu noktaya sürükledi” sözleriyle açıklıyor.

1975 yılında gerçekleşen evlilik uzun süre magazinin gündeminde kaldı. Ablası Neşe, tüm çevresi, ailesi Gülden Karaböcek’e sırt çevirdi. Gülden Karaböcek “yuva yıkan kardeş” olarak tanındı.

neşe karaböcek

Ablası Neşe Karaböcek ise "O benim kocamı elimden aldı. Anadolu’da bu yüzden cinayetler işleniyor. Onunla asla barışmam. Gülden’i mezara kadar affetmeyeceğim." diyerek içindeki kinin hala bitmediğini söylüyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
nasıl kocanı almış oluyor ayrılmısınız
sanki TÜRKİYEDE başka ERKEK KALMADIDA GÜLDEN KARABÖCEK ENİŞTESİYLE EVLENDİ ÇOK AYIP AHLAKSIZLIK EDEPSİZLİK TERBİYESİZLİK İHANET SIRTINDAN VURMA DEMEK dünyada kimseye güvenileceyi KALMAMAIŞ Bİ İNSAN KARDEŞİNE GÜVENMEYECEKTE KİME GÜVENECEK ar damarı çatlamış bu tür insanların İHANET AFFI OLMAZ NEŞE KARABÖCEK NEFİSLİ Bİ KADINMIŞ GÜLDEN KARABÖCEYİN AR DAMARI ÇATLAMIŞ AYIP YAZIK BELKİ BUNLARI KENDİNİ BİLEN NEFİSLİ Bİ HAYVANDA YAPMAZ insanoglu çiy süt emmiş kimseye güvenileceyi kalmamış hertürlü HAİNLİK BEKLENİR AKRABANIN AKREBİYMİŞ KÜÇÜK KARDEŞALLAH İSLAH EYLESİN NAMUS ANLAYIŞI KIT İNSANLAR YAPIYO
gülden karaböcek haklı. Neşe boşanmış ünlü olmak için evlenmiş ünlü olmuş ondan sonra boşanmış. gülden karaböcek te ünlenmek için evlenmiş bunda yanlış bir durum yok boş yere küsüyor ve güldenin şöhret olmasini engellemiş güldenden özür dilemesi lazım yanlız bıraktığı için.
Geri Dön