Zülfü Livaneli: Eşim, ben ve arkadaşlarım tedavi gördük, tamamen iyileştik

Zülfü Livaneli, "Eşim, ben ve arkadaşlarım tedavi gördük. Tamamen iyileştik. Türkiye'ye döndük. Şu anda test sonuçlarımız negatif ama yine de evden çıkmıyoruz" dedi.

Zülfü Livaneli: Eşim, ben ve arkadaşlarım tedavi gördük, tamamen iyileştik

Kısa süre önce Türkiye'ye gelen ve Bodrum'daki evinde çalışmalarını sürdüren 73 yaşındaki Zülfü Livaneli, ABD'deki imza gününde koronavirüs kaptığı iddiaları ve sağlık durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Koronavirüs iddialarıyla ilgili soru üzerine Livaneli, "25 Şubat'ta eşim ve kızımla üç ayrı etkinlik için New York'a gittik. Bunlardan ikisi, Rumi Suite konserleri, Serenad kitabımın İngilizce baskısıyla ilgili düzenlenen bir toplantı, öteki de Columbia Üniversitesi'nde bir söyleşiydi. Kitap toplantısında yaklaşık yüz Amerikalı ve Türk vardı. Columbia'da da salon tamamen doluydu. Bu iki toplantıdan birinde koronavirüs kapmış olmalıyız" dedi.

yurt-disinda-etkinlik-duzenleyen-zulfu-livaneli-13060735_8839_m

"TAMAMEN İYİLEŞTİK"

Zülfü Livaneli, sağlık durumuyla ilgili olarak ise, "Eşim, ben ve arkadaşlarım tedavi gördük. Tamamen iyileştik. Türkiye'ye döndük. Şu anda test sonuçlarımız negatif ama yine de evden çıkmıyoruz. Kim hangi toplantıda, kime geçirdi bunu söylemek imkansız. İlaç şirketleri ve onların etkilediği lobiler, doktorlar arasında büyük bir kavga var. Bu yüzden iyileşme sürecimizle ilgili bir bilgi paylaşamayacağım. Ama tedavi edilebiliyor. Kimse umutsuzluğa düşmesin, mümkünse evde otursun ve bu belayı dayanışmayla atlatmaya çalışalım. Moralimizi de çok bozmayalım çünkü iyileşmek için moral önemli" diye konuştu.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 41 yorum
Türkiye’ye neden gelmişler ki? ABD’den direkt Küba’ya geçselemiş ya!
Bir solcu olarak sana hiç kanım ısınamadı be arkadaş.
1. neden ısınmamış bakalım?2. sen solcuysan ben de jüpiter den geliyorum.müziği mi, edebi yönü mü, ahlaksızlığı mı ne....kurnaz geçiniyorsunuz ama...biz de amip terliksi hayvan değiliz...kusura bakma.
Sadece Zülfü'de değil; Bu Serenada kitap etkinliği ve konserine giden Türkler in hepsinde Corona çıkmış. Memlekete zerre hayır bekleyen yoktu zaten .Zarar vermeseler yeterdi
@suc.yum Farkında olmadan doğru söylemişsin, sen ve senin gibilerden solcu olmaz olamazda, çünkü sizler Oportünist ve Kuyrukcusunuz. dün Kahrolsun Emperyalizm, Kahrolsun Faşizim diye hamaset nutukları atanların ne işi var Amerikada Avrupada, neden ÇİN'e, K.KORE'ye, KÜBA'ya giden solcumuz hiç yok, neden burda ipi kıran Solcu Amerika ve Avrupalı Emperyalist ülkelere sığınıyorlar, acaba onların Köpekliğini yaptıklarındanmı ??
Arkadaş 21. yy.dayiz.... Hala sağcı-solcu diyor yaaa! insan ol insan.... Bölücü olma öküz!
solculara bir sağ yumruk çakar devirriz.şu devirde hala solcu sağcı davasını çıkarmayın millet canıyla cebelleşiyo.senin gibilerde çenesi düşük şekilde konuşuyo.keşke senin gibiler virüs kapsada geberse.kurtulurduk
Sizler getirdiniz zaten virusu ülkeye. Gezmeye geldimi Avrupa Amerika sıkışınca koşarak Turkiye
Aynen Kardeşim.. Bunların Adı solcu.. Fırsat bulunca gidecekleri yer; Ya ABD ya Almanya ya İtalya ya Fransa ya Miami ya Hawaii. Oda olmazsa Yunan Adaları. Çok mecbur kalınca Bodrum Marmaris.. Birtaneside gidip Çin yada Küba ya yerleşmez. Memleketin Kerizleride bunları Solcu zanneder. Hoş Kendileride fırsat bulsa Zülfü den aşşa kalmazlar
Zamanında kasetlerinin alır dinlerdim kızını abd okuduğunu duyunca birdaha sevemedim kendimi kandırılmış hissettim
@key23 Çok haklısın kardeş, Bunlar gibi yurt dışına gidip gidip gelenler getirdi. Tıpkı Umreciler gibi...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler