Abdullah Gül kimdir?

Abdullah Gül kimdir?

Abdullah Gül, Orta öğrenimini Kayseri Lisesinde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ne girdi. Aynı fakültede mezuniyet sonrası doktorasını aldı. Abdullah Gül, Lisan ve doktora çalışmalarını yürütmek için burslu olarak iki sene Londra ve Exter’de kaldı. Türkiye dönüşünde Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nün kuruluşunda çalıştı ve İktisat dersleri verdi. 

Abdullah Gül, 1983 - 1991 yılları arasında merkezi Cidde’de olan İslam Kalkınma Bankası’nda (IDB) iktisat uzmanı olarak çalıştı. 1991 yılında Uluslararası 
İktisat dalında Doçent oldu. 

Abdullah Gül, gençlik yıllarından itibaren politikan ın içinde yer aldı. Aktif politikayla ilk sıcak teması, Necmettin Erbakan' nın henüz MNP kurulmadan başlattığı "Bağımsızlar Hareketi" döneminde başlamıştı. 1975 seçimlerinde, şuanki Fazilet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, Kayseri'den MSP Senatör adayı olduğunda seçim kampanyasındaki kadroda yer alıyordu. 

Abdullah Gül, 1991 yılında yapılan erken seçimle Refah Partisi’nin Kayseri Milletvekili olarak Parlamento’ya girdi. 1991 - 1995 tarihleri arasında TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliği yaptı. 

Abdullah Gül, 1993 yılında Refah Partisi’nin "Dışişlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı" görevine seçildi. Bu süre içinde Avrupa ve Amerika’daki birçok kuruluşlarda yaptığı konuşmalarla parti görüşünü anlattı. 

Abdullah Gül, 1995’de yapılan genel seçimlerde, ikinci kez Refah Partisi Kayseri Milletvekili seçildi. 1995 - 2001 yılları arasında "Dışişleri Komisyonu Üyeliği" görevini yürüttü. 54. Hükümette, Devlet Bakanlığı ve Hükümet Sözcülüğü görevlerinde bulundu. 1999 yılında Fazilet Partisi'nden üçüncü kez milletvekili seçilerek Meclise girdi. 

Abdullah Gül, 14 Mayıs 2000 tarihinde yapılan Fazilet Partisi 1. Olağan Büyük Kongresinde Genel Başkan Adayı oldu. Genel Başkanlık yarışını az bir oy farkıyla kaybetmiş olmasına rağmen, kongrede elde ettiği netice tüm siyasi çevrelerce büyük bir başarı olarak değerlendirildi. 
Fazilet Partisinin kapatılmasıyla birlikte, "Yenilikçi Hareket"'e önderlik etti. Başlangıcından itibaren halkın büyük bir teveccüh gösterdiği "Yenilikçi Hareket", Ağustos 2001'de Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) adıyla Türk siyasi hayatındaki yerini aldı. 
Abdullah Gül, AK Partinin Kurucular Kurulu üyesi olarak partileşme sürecindeki etkin rolünü sürdürdü, Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 

Abdullah Gül, 1992 yılında Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi üyesi oldu ve Konseyin Kültür, Tüzük, Siyasi ve Ekonomik Kalkınma Komitelerinde çalıştı. 2001 yılına kadar yürüttüğü Avrupa Konseyindeki çalışmalarından dolayı kendisine "Pro merito" madalyası ve Konseyin sürekli "Onursal Üyesi" ünvanı verildi. 
Abdullah Gül, 3 Kasım 2002 Milletvekili seçimlerinde Kayseri Milletvekili olarak tekrar seçildi.
 16 Kasım 2002 tarihinde Başbakan olarak 58. Hükümeti kurmak ile görevlendirildi. 

14 Mart 2003 tarihinde Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Sn.Recep Tayyip Erdoğan başbakanlığında kurulan yeni kabinede Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı olarak görev aldı. 

Abdullah Gül, 24 Nisan 2007tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 11. Cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanan Gül, 27 Nisan 2007 tarihinde yapılan birinci tur seçiminin yeterli katılım olmaması nedeniyle iptal edilmesi sonucunda seçilememiş, 20 Ağustos 2007 ve 24 Ağustos 2007 tarihlerinde yapılan seçimlerde yeterli oya ulaşamadığı için cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturma fırsatını elde edememiştir. 28 Ağustos 2007 tarihinde yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminin üçüncü turu sonucunda 339 oy alarak Türkiye Cumhuriyeti'nin 11. Cumhurbaşkanı olmuştur. 
Abdullah Gül, Evli ve 3 çocuk babası olan Gül ileri düzeyde İngilizce ve Arapça bilmektedir. 


        Aldığı Ödül ve madalyalar;

•      Suudi Arabistan: Abdulaziz el Suud Nişanı
•      Katar: Bağımsızlık Kolyesi
•      Portekiz: Prens Henry Nişanı 
•      İtalya: İtalya Cumhuriyeti Liyakat Nişanı
•      Kuveyt: Büyük Mübarek Nişanı 
•      Birleşik Krallık: 2010 Chatham House Ödülü 
•      Kamerun: Ulusal Dekorasyon
•      Pakistan: Nişan-ı Pakistan
•      Macaristan: Macaristan Cumhuriyeti Liyakat Nişanı 
•      Hollanda: Hollanda Aslanı Büyük Şövalye Nişanı 
•      Kazakistan: Altın Kartal Nişanı 
•      İsveç: Serafim Kraliyet Nişanı 
•      Türkmenistan: Cumhurbaşkanı Yıldızı 

 

Son Dakika Yeni AKP Haberleri

Yayınlanan 2 KHK'nın ardından "FETÖ halen iş başında, herkes kör ve sağır, mücadele raydan çıktı, AK Parti eliyle AK Parti’nin altı oyuluyor, yazıklar olsun. Pes ettim, artık yokum” diyen AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'dan yeni bir açıklama geldi. Şamil Tayyar'ın ilk açıklaması sosyal medyada büyük yankı uyandırmış ve parti adına Tayyar'a ilk yanıt AKP Milletvekili Mehmet Metiner'den gelmişti.


Yayın Tarihi: 01.05.2017

AK Parti kurucularından olan eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bu sabah Best FM'de katıldığı bir canlı yayında AKP milletvekili Mehmet Metiner'e sert sözlerle yanıt vermişti. Twitter hesabından Arınç'ın açıklamalarına yanıt veren Metiner, "Bu sözler sana ait ise çapın ve seviyen bu kadar işte! Adıyaman'dan geldiğini söylediğin kişiler de FETÖ'cü ve senin gibilerdir mutlaka! Nasıl biri olduğun görüldü. Haklıymışlar" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

Referandum sonuçlarının Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ak Parti'ye üye olacağı tarih de belli oldu. Hafta sonu Hindistan'a gidecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ankara'ya döndükten sonra 2 Mayıs tarihinde yeniden AK Parti'ye üye olacağı açıklandı. Başbakan Binali Yıldırım da yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üyeliğinin 2 Mayıs'taki grup toplantısında başlatılacağını ifade etti.


Yayın Tarihi: 28.04.2017

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Saadet Partisi'nin başına geçeceği iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu, "Türkiye siyasetinde bugüne kadar verimli çalışmalar yapan bütün arkadaşlarımızı gerek AK Parti’nin içerisinde bulunan gerek diğer partilerde bulunan arkadaşları aramızda görmekten memnuniyet duyarız" diye konuştu. Gül'ün ofisinden yapılan açıklamada ise "Deniz Baykal ile gizli görüşme" iddiası yalanlandı.


Yayın Tarihi: 26.04.2017

Eski Kültür Bakanı Ertuğrul Günay'ın 'Şimdi yeni şeyler söylemek lazım!' paylaşımı yeni parti sinyali olarak yorumlandı. AK Parti'de muhalif ekibe yakın olduğu ileri sürülen isimlerden biri olan ve referandumda 'hayır' çağrısı yapan eski Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, sosyal medya üzerinden dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Paylaşım sonrasında ortaya yeni parti iddiaları atılınca Günay, konuya ilişkin haberi de içeren bir yanıt verdi.


Yayın Tarihi: 25.04.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 27 Mayıs'ta yapılacak olağanüstü kongreyle AK Parti'ye genel başkan olarak seçilmesi bekleniyor. AK Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yüksek Seçim Kurulu'nun referanduma ilişkin kesin sonuçları açıklaması ve sonuçların Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından partiye üye olacak. Başbakan Binali Yıldırım'ın, Erdoğan ile yaptığı görüşmede "Ne zaman isterseniz AK Parti genel başkanlık görevini bırakırım" dediği öğrenildi.


Yayın Tarihi: 25.04.2017

AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, referandum öncesi anayasanın değişen maddelerini anlattığı videolardaki çekim hatalarından klip hazırladı. 16 Nisan'da yapılan referandum öncesinde kısa videolar hazırlayan ve bunları sosyal medya üzerinden paylaşan Dağ, videolarla anayasanın değişen maddelerini anlatmak için kamera karşısına geçti ve animasyon tekniğini kullandı. Hamza Dağ, referandumdan sonra çekim hatalarından oluşan 2 dakika 18 saniyelik bir video daha hazırladı.


Yayın Tarihi: 19.04.2017

MHP'li muhaliflerin öne çıkan isimlerinden Meral Akşener'in kuracağı yeni partinin adının belli olduğu iddia edildi. Akşener'in yeni partisinin adının Milliyetçi Türkiye Partisi olacağı ileri sürüldü. Referandumda MHP'nin muhalif isimlerinin yürüttüğü "Hayır" çalışması Bahçeli'ye büyük darbe olarak nitelenirken, MHP'den AKP'ye yüzde 3'lük bir destek geldiği ileri sürülmüştü.


Yayın Tarihi: 19.04.2017

Independent gazetesinden Patrick Cockburn, referandum sonrası yaşanan 'derin bölünmeler' nedeniyle Türkiye'nin 'potansiyel düşmanlarının avı' haline geleceğini belirtti ve "seçim adil yapılmış olsaydı, hayır oyları çoğunlukta olurdu" dedi. İngiliz Independent gazetesinin tecrübeli Orta Doğu muhabiri Patrick Cockburn, referandum sonrası yaşanan 'derin bölünmeler' nedeniyle Türkiye'nin 'potansiyel düşmanlarının avı' haline geleceğini belirtti.


Yayın Tarihi: 18.04.2017

Google'ın verileri, Türkiye'den anayasa referandumuyla ilgili en fazla aramanın 15 Nisan Cumartesi günü, yani referandumdan bir gün önce yapıldığını gösteriyor. "Anayasa değişikliği" araması, son 3 ayda ilk zirvesini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 25 Ocak'taki Madagaskar ziyareti sırasında referandumu işaret etmesinin ardından yaparken, referanduma bir hafta kala ise değişiklik maddelerine yönelik aramaların yükseldiği görülüyor.


Yayın Tarihi: 18.04.2017

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde vatandaşlara seslendi. Başbakan Binali Yıldırım, halk oylamasında milli iradenin bir kez daha tecelli ettiğini belirterek, “Referandum zafer ve hezimet diye anlatılmamalı, yorumlanmamalı. Bu oylamanın kaybedeni yoktur, kazananı bütün millet olmuştur” dedi.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

Referandum sonuçları 'evet' çıktı. Referandum sonuçlarında evet ve hayır arasındaki farkın az olması Türkiye'de olduğu kadar dünya gündeminde ele alınan 'referandum sonuçları'na ilişkin haberlerde de en çok dikkat çeken nokta. İngiliz basınının önde gelen örneklerinden The Times, Erdoğan ve AK Parti için önemli İstanbul ilçelerinden Üsküdar'da yüzde 53 hayır çıkmasının 'sembolik bir darbe' anlamına geldiğini yazdı. İşte Financial Times, Le Monde, Guardian ve Foreign Affairs analizleri.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

TBMM eski Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, evet oylarının tamamına yakınının 1 Kasım seçimlerinde AK Parti’ye oy vermiş olan seçmenlerin olduğunu düşündüğünü söyleyerek, “Kendilerinden tabanlarından oy beklediğimiz siyasi partilerden yeterli evet oyunun gelmediğini görüyorum” dedi.


Yayın Tarihi: 17.04.2017

Resmi olmayan referandum sonuçlarından "Evet" çıkmasının ardından MHP Genel Başkanı Bahçeli yazılı bir açıklama yaptı. MHP lideri Bahçeli, "Bu çok önemli bir başarı, ihmâl ve inkârı imkânsız bir kazanımdır. AKP’ye ve elbette bekamız için evet mührünü vuran Türk milletine şükranlarımı sunuyorum" dedi.


Yayın Tarihi: 16.04.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'yi arayacak teşekkür etti. Son dakika habere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, referandum sonucuna ilişkin yaptığı açıklamada, ''Referandum sonucu milletimize ve ülkemize hayırlı olsun.'' dedi.


Yayın Tarihi: 16.04.2017

16 Nisan anayasa referandumuna ilişkin kesin seçim sonuçları belli olmaya başladı. Hükümete yakın isimlerden biri olan Gazeteci Cem Küçük, referandum sonuçlarında 'Hayır' oyları yükselince, Twitter üzerinden 'Evet kazandı ama savaşa hazır olun' paylaşımında bulundu. Sosyal medyadan tepki yağması nedeniyle Küçük, tweetine açıklamada bulundu.


Yayın Tarihi: 16.04.2017

Hatay’ın Erzin ilçesindeki Bahri Çelen Anadolu Lisesi’nin girişinde yer alan ‘Ya Hayır söyle ya da sus’ hadisinin 'Ya hayır söyle ya da' kısmı kağıt yapıştırılarak kapatıldı. Daha öncede Başbakanlık tarafından 'Hayırlı Günler', 'Hayırlı Cumalar' gibi sözlerin kararla yasaklandığı iddia edilmişti. Ancak bu iddianın doğru olmadığı ortaya çıktı. CHP'li Ali Öztunç, AKP'lilerin referandum nedeniyle artık birbirlerine “Hayırlı cumalar” mesajı göndermekten vazgeçtiğini söylemişti.


Yayın Tarihi: 16.04.2017

Anayasa değişikliği referandumuna kısa süre kala MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'eyalet sistemi' çıkışı, bu modeli yeniden gündeme getirdi. Ancak bu sisteme yönelik tartışmalar, Türk siyaseti için yeni değil. Eyalet sistemi 30 yıldan uzun süredir siyasetin farklı kanatlarından liderlerin dile getirdikleri bir konu oldu. BBC Türkçe'den İrem Köker'in haberi.


Yayın Tarihi: 14.04.2017

İngiltere'de yayınlanan Financial Times gazetesi, Türkiye'de 16 Nisan'da gerçekleştirilecek anayasa değişikliği referandumunun Almanya'daki yansımalarına bugün tam sayfa ayırdı. "Türk çatlağı Almanya'yı karıştırıyor" başlığıyla yayınlanan makalede Türkiye toplumunda yaşanan gerilimin Almanya'daki Türkiye kökenlilere de yansıdığı aktırıldı.


Yayın Tarihi: 11.04.2017

Referandum çalışmaları için Kütahya'nın Domaniç ilçesine gelen CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm'ün, muhtarlarla toplantı yapan TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu'yu muhtar sanarak hatıra fotoğrafı çektirmek istemesi ve ardından gerçeği öğrenince birbirlerine sarılmaları güzel bir anı oluşturdu.


Yayın Tarihi: 10.04.2017

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından, Yenikapı'da gerçekleştirilecek olan “8 Nisan 2017 Cumartesi-Evet Platformu Mitingi” ve “9 Nisan Pazar-Milliyetçi Hareket Partisi Mitingi” nedeniyle etkinlik günlerinde saat 05.00’den etkinliklerin bitimine kadar bazı yollar trafiğe kapatılacak. Peki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın İstanbullular'a sesleneceği Büyük İstanbul Mitingi (Yenikapı mitingi) saat kaçta? MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin mitingi ne zaman?


Yayın Tarihi: 08.04.2017

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yaptığı 'ekranda tartışalım' çağrılarına yıllardır olumlu yanıt alamıyor. Siyasi iletişim uzmanı Necati Özkan, Türkiye'de siyasi liderlerin karşılıklı tartışma kültürünün AKP'nin iktidara geldiği 2002'den beri ortadan kalkmasının nedenini, "Erdoğan'ın diğerlerini kendisiyle aynı fotoğrafta göstermemek istemesi" olarak açıklıyor.


Yayın Tarihi: 07.04.2017

İstanbul’da AKP’nin güçlü olduğu ilçelerde bile evet oylarının yüzde 50’yi geçemediği iddia edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile bakan ve parti yöneticilerinin referandum çalışmaları devam ederken, partide oluşturulan strateji ekibi sık sık toplanarak sahadan gelen gözlemleri ve anket sonuçlarını masaya yatırdı. Anketlere göre Ege ve Akdeniz'de hayır oyları önde, İç Anadolu'da ise evet oylarında sıkıntı görünmüyor.


Yayın Tarihi: 06.04.2017

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, 16 Nisan referandumu öncesi katıldığı televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Türkeş, "Halk oylamasına 10 gün var. 'Evet' mi, 'hayır' mı çıkacak diyebilen babayiğit var mı? Herkes kılıcın üzerinde. Bıçak sırtı. Yüzde 60-70 'Evet' de 'Hayır' da diyebilir" dedi. CHP dahil hiçbir partinin bugüne kadar 'deli' vekil seçmediğine de değinen Tuğrul Türkeş, bu milletin feraset sahibi ve sorumlu olduğunu, oyunu her zaman doğrudan yana kullanacağını belirtti


Yayın Tarihi: 04.04.2017

AK Parti tarafından Kayseri'de düzenlenen referandum mitingine günler öncesinden geleceği ilan edilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılmazken, Başbakan Binali Yıldırım mitinge yalnız geldi. 16 Nisan'da yapılacak referandum öncesinde Kayseri'de düzenlenen mitinge davet edilen eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de katılmadı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sakarya mitingi öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlarken, Abdullah Gül'ün Kayseri mitingine katılmama kararını eleştirdi.


Yayın Tarihi: 03.04.2017

Diriliş 2023 Gençlik Derneği’nin Giresun Kültür Evi’nde organize ettiği toplantıda konuşan Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, “Hainlerin koyduğu sistemi değiştireceğiz” dedi.


Yayın Tarihi: 02.04.2017

Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın ABD tutuklanmasına ilişkin konuşan Cem Küçük, 17-25 Aralık operasyonlarının kilit ismi Rıza Sarraf'ın Türk devletinin projesi olduğunu söyledi. Küçük, Sarraf'ın tutuklanmasının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı yargı karşısına çıkarma operasyonunun bir parçası olduğunu öne sürdü. Öte yandan CHP'li Gürsel Tekin, Halkbank yöneticisi Atilla'nın ABD'de tutuklanması sonrasında AKP'li bakanlar için zor bir dönemin başladığını söyledi.


Yayın Tarihi: 31.03.2017

Konya'da düzenlenen kitap fuarına eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun davet edilmemesi olayının bir benzeri Manisa'da yaşandı. Manisa'daki 3. Kitap Müzayedesinde 20 TL’den satışa çıkarılan TBMM eski başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın ‘Baki kalan’ isimli kitabına alıcı çıkmadı. Müzayede yönetmeni Mehmet Beşeri, AKP'nin kurucularından olan bir dönemin kudretli isimlerinden Arınç'ın kitabına alıcı çıkmamasını vefasızlığa bağladı.


Yayın Tarihi: 31.03.2017

Balıkesir’in AKP’li Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, belediye personeline konuşma yaptığı sırada İzmir Marşı çalan bir seçim araçı geçti. Konuşmasına tam da bir takım 'küçük beyinli insanlar' dediği sırada Uysal'ın sesinin duyulmamaya başlaması ve Uysal'ın tepkisi kameraya böyle yansıdı.


Yayın Tarihi: 30.03.2017

Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, referandum çalışmaları kapsamında gittiği Bursa'da 'evet' çadırını gezerken, koluna 'evet' dövmesi yaptırdı. Eski Bakan Ala'nın el bileğine yaptırmış olduğu dövme, halk arasında geçici dövme olarak biliniyor. Geçici dövmenin deride 1-2 hafta arasında kaldığı ifade edilirken, Efkan Ala'nın referanduma 18 gün kala yaptırdığı bu dövme, 16 Nisan'da yapılacak referanduma kadar kalmayabilir.


Yayın Tarihi: 29.03.2017

AKP İstanbul milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Almanya'yı eleştirirken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi. Çamlı, "Biz daha bir araba yapamadık Kılıçdaroğlu. Utanmıyor muyuz?" diye isyan etti.


Yayın Tarihi: 23.03.2017

AKP'nin ülkedeki kampanya sorumlusu Mustafa Aslan, Hollanda ile yaşanan krizin ardından, Türk bakanların artık ülkede anayasa referandumu kampanyası yapmayacağını açıkladı.


Yayın Tarihi: 21.03.2017

Başbakan Binali Yıldırım, kuruluşundan bugüne AKP hükümetlerinde görev yapan bakanlarla parti genel merkezinde dün bir araya geldi. Toplantıya Bülent Arınç'ın 'Melih Gökçek şikayeti' damga vurdu.


Yayın Tarihi: 21.03.2017

16 Nisan'da yapılacak referanduma bir aydan az süre kaldı. MHP tabanının tavrı, sonuçlara önemli oranda etki edecek görünüyor.


Yayın Tarihi: 21.03.2017

Nevşehir'de KYK kız öğrenci yurdunda referandum için 'evet' toplantısı düzenlendi. AKP milletvekilinin konuşma yaptığı toplantı için kız yurduna erkeklerin getirilmesi tepkiyle karşılandı.


Yayın Tarihi: 21.03.2017

Avrupa ile tartışma yaşanmasına ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın sahalarda olmasına karşın AKP, anketlerden beklediği sonucu alamıyor.


Yayın Tarihi: 20.03.2017

Türkiye'nin sürücüsüz ilk metro hattı Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy Metrosu'nun tamamlanması için 112 milyon Avro tutarında kredi ile dış borçlanmaya gidilmesi talebi İBB Meclisinde tartışma yarattı.


Yayın Tarihi: 19.03.2017

AKP'li Kuzu: "16 Nisan'daki oylama Türkiye açısından bir kurtuluş günü oylamasıdır. Bunun reddi bu memlekete çoğa patlar."


Yayın Tarihi: 19.03.2017

2017 referandum anket sonuçlarında halk ne diyor? Bu pazar referandum olsa sandıktan 'evet' mi 'hayır' mı çıkar? İşte yapılan tüm anket sonuçları...


Yayın Tarihi: 18.03.2017

MHP'den ihraç edilen Koray Aydın, AKP'li 100'den fazla milletvekilinin 'hayır' diyeceğini söyledi.


Yayın Tarihi: 17.03.2017

2017 referandum son anketlerine ilişkin Ankara'yı sarsacak bir haber partileri hareketlendirdi. Anket şirketlerini 5’e çıkaran AKP, referanduma 'Hayır' diyen MHP tabanına 'Neden Hayır?' diye sordu.


Yayın Tarihi: 16.03.2017

FETÖ lideri ile fotoğrafı ortaya çıkan AKP Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, CHP'li Ağbaba'nın "orası türbe mi başörtü takıyorsun" sorusuna yanıt verdi.


Yayın Tarihi: 16.03.2017

İngiliz Financial Times gazetesi bugünkü başyazısında, 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın otokrasiye yönelik son girişiminde Hollanda ile tartışmaya girdiği' görüşünü savundu. Gazete, "AB ile yaşanan gerilim Erdoğan için bir lütuf oldu" diye yazdı.


Yayın Tarihi: 15.03.2017

AKP’li Belediye Başkanı Kocaer, referandum kampanyasının tanıtım toplantısında 'Hayır'cılar için söylediği sözlerle büyük tepki çekti.


Yayın Tarihi: 15.03.2017

İstanbul Esenler'de CHP'nin referandum kampanyası için kullandığı araca AKP'liler tarafından saldırı düzenlendi.


Yayın Tarihi: 14.03.2017

Anayasa değişikliği referandumuyla ilgili olarak bir vatandaşın "evet" kampanyası yapanlara yönelik söyledikleri Türkiye'nin gündemi oldu.


Yayın Tarihi: 08.03.2017

Peşpeşe yayınlanan referandum anketlerinde öne çıkan 'kararsızlar'ın ardından bir de 'memnuniyetsizler' gündeme geldi. Referandum sonuçlarını en çok etkileyecek seçmen kitlelerine ilişkin son analiz..


Yayın Tarihi: 07.03.2017

AKP İl Yönetim Kurulu üyesi Musa Yıldırım'ın sosyal medyadan paylaştığı bir video büyük tepki çekti.


Yayın Tarihi: 06.03.2017

Başbakan Yıldırım, 16 Nisan referandumuna ilişkin Sinop'ta miting düzenledi.


Yayın Tarihi: 03.03.2017

MHP eski Milletvekili Sinan Oğan, AKP'den kendisine milletvekilliği teklifi geldiğini açıkladı.


Yayın Tarihi: 03.03.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir