Numan Kurtulmuş kimdir?

Numan Kurtulmuş kimdir?

Numan Kurtulmuş,  İstanbul İmam Hatip Lisesi'ndeki eğitiminden sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1982 yılında mezun oldu.

Numan Kurtulmuş, 1984 yılında, yine aynı Fakülte’de yüksek lisansını tamamladı. 1988-1989 öğretim yılında ABD’de Temple University School of Business & Management’da lisansüstü çalışmalarını sürdürdü. Kasım 1990 ile Haziran 1993 tarihleri arasında ABD’de Cornell University New York State School of Industrial & Labor Relations’nda Misafir Öğretim Üyesi olarak bulundu. 

Yazarın, sosyal siyaset, işçi-yönetim ilişkileri, yönetim ve organizasyon, sendikalar ve sendikacılıkta yeni trendler ve insan kaynakları yönetimi konularında yayınlanmış makaleleri vardır. Ayrıca çeşitli uluslararası ve yerli kuruluşların sempozyum ve seminerlerinde tebliğler sundu. 

Numan Kurtulmuş, “Stok Yönetiminin Data Base Yaklaşımıyla Entegre Edilmesi” ve “Model İnsan Tipi Açısından Endüstri İlişkilerindeki Değişim” konularında yüksek lisans ve doktora tezleri ile “Post-Endüstriyel Dönüşüm” ve “Japon Sisteminde İşçi-Yönetim İlişkileri” isimli doçentlik çalışmaları mevcuttur. 
Numan Kurtulmuş, 1992 yılında İktisat Doktoru, 1994 yılında Çalışma Ekonomisi Anabilim dalında Doçentlik unvanını aldı. Sanayi Ötesi Dönüşüm adlı eseri yayınladı. 

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmalarını sürdüren NumanKurtulmuş, Önder İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği yönetim kurulu üyeliği ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkanlığı görevini yaptı. FP'nin Anayasa Mahkemesi'nce 22 Haziran 2001'de kapatılmasından sonra kurulan Saadet Partisi'nin GİK'inde görev aldı. 

Daha sonra Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini birlikte yürüttü. Numan Kurtulmuş, 2004 yılında profesör oldu, akademik çalışmalarını İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak sürdürmektedir. Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş'la evli olan Numan Kurtulmuş üç çocuk sahibidir.

Eserleri;
Sanayi Ötesi Dönüşüm ve İnsan Kaynakları Yönetiminde Japonya Modeli adlı kitaplarının yanında Stok Yönetiminin Data Base Yaklaşımıyla Entegre Edilmesi ve Model İnsan Tipi Açısından Endüstri İlişkilerindeki Değişim konularında yüksek lisans ve doktora tezleri ile birçok yayımlanmış makalesi mevcuttur.

Son Dakika Yeni Numan Kurtulmuş Haberleri

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, bedelli askerlik sorusuna "Bedelli askerlik meselesi sosyal medyanın en fazla devreye girdiği alanlardan birisidir. Şu aşamada henüz Bakanlar Kurulu'na gelmiş olan böyle bir teklif yoktur" yanıtını verdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın eşi Selma Yazıcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bedelli askerliğe ilişkin "Söz vermeyeyim ama Binali Bey'le konuşalım, değerlendirelim" dediği aktarmıştı.


Yayın Tarihi: 12.06.2017

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu'nun ardından son dakika açıklamalarda bulundu. Bugün dünya gündemini sarsan Katar krizi ile ilgili Kurtulmuş, "Önemli bir kriz olarak görülüyor. Bunun daha fazla büyümemesi gerekiyor. Cumhurbaşkanımız, ikili telefon görüşmeleri yaparak sorunun çözülmesi için aktif biçimde sürece dahil olmuştur" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 05.06.2017

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası kameraların karşısına geçti. Kurtulmuş, kıdem tazminatı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.


Yayın Tarihi: 29.05.2017

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yaptı. Kurtulmuş, "Türkiye fasıllar açılarak müzakere sürecinin devam etmesini istiyor. Cumhurbaşkanımızın yaptığı Brüksel ziyaretinde bu konu bir kez daha vurgulanmıştır. Amaç tam üyelik çerçevesinde ilişkileri geliştirmek. AB'ye tam üyelik persfektifinden vazgeçmedik. Gerginliklerin azaltılması için fasılların açılması hayati önem taşıyor" dedi.


Yayın Tarihi: 29.05.2017

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Radyo ve Televizyonu'nun genel müdürlüğü görevini yürüten Şenol GÖKA'nın istifa ettiği açıklanmıştı. FETÖ ile mücadelede yetersiz görülen TRT kurumunda yeni dönemde yapılanma için etkin, iyi yetişmiş ve verimli çalışacak kadrolar için değişim devam ediyor. Genel Müdür istifasından sonra Özel Kalem Müdürü teftiş kurulu başkanı ve 5 daire başkanı da görevden alındı. Bu durum TRT'de deprem etkisi yarattı!


Yayın Tarihi: 16.05.2017

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, PKK ve PYD'nin de IŞİD kadar tehlikeli bir terör örgütü olduğunun altını çizerek, "Eğer ABD barış arayışı içerisindeyse, 3-5 bin kişilik bir terör örgütü ile işbirliği yapmak yerine bölgenin tek ekonomik ve siyasi istikrar sahibi ülkesi olan Türkiye ile işbirliği yapmanın, kendi milli menfaatleri bakımından da en akılcı olduğunu ifade ediyoruz” dedi.


Yayın Tarihi: 12.05.2017

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 16 Nisan’ın ardından “Hayır” blokunda bulunanların yeni parti kuracağı iddialarına ilişkin, “Birbiriyle dünya görüşleri, siyaset algıları, Türkiye okumaları taban tabana zıt olan partilerin sadece ‘hayır’ dediler diye bir araya gelip, ortak bir çatı oluşturmalarının mümkün olmadığı aşikardır. Bu, suyu yokuşa sürmektir. Su asla tabii akışının zıddında akmaz” dedi.


Yayın Tarihi: 07.05.2017

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu'nun ardından son dakika önemli açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 21 Mayıs'ta AK Parti Genel Başkanı olacağını belirten Kurtulmuş, "Bugün MYK ve MKYK'da alınan kararlarla düğmeye basılmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın 21 Mayıs'ta inşallah partimizin Genel Başkanımız olması ile bu gerçekleşmiş olacak" dedi.


Yayın Tarihi: 01.05.2017

Basın Konseyi, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'a bir mektup yazarak hükümet üyeleri tarafından tutuklu gazetecilerin, gazetecilik faaliyetleri dışı nedenlerle cezaevinde bulunduklarına dair açıklamalarla ilgili bilgi istedi. Basın Konseyi, Cumhurbaşkanı'nın Mart ayında ve en son AB Bakanı Ömer Çelik'in verdiği röportajda "gazeteci kimliği olup da silah taşıyandan gasp edene kadar, başka şeylere kadar bir sürü şey var ki bu dosyaların içinde” diye açıkladığı "suç dosyaları"nın içeriğini sordu


Yayın Tarihi: 27.04.2017

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, katıldığı canlı yayında, "Erken seçimi Türkiye'nin gündeminden çıkarmamız lazım. Asıl odaklanmamız gereken uyum yasalarıdır" dedi. Bir soru üzerine Kutlu Doğum Haftası'na ilişkin tartışmalara değinen Kurtulmuş, "Önümüzdeki günlerde Diyanet İşleri Teşkilatı bir ilmi toplantı da yaparak, öyle arzuluyoruz ki Hicri Takvim'e Kutlu Doğum Haftası’nı sabitleyecektir." dedi.


Yayın Tarihi: 27.04.2017

Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi'nde oyunu kullanan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Yarın sabahtan itibaren Türkiye, yeni bir Türkiye olacak. Bu referandumun sonuçlarına göre, Türkiye inşallah çok daha hızlı bir şekilde yoluna devam edecektir" dedi.


Yayın Tarihi: 16.04.2017

Sinop'un Boyabat İlçesi'nde konuşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Tabiri caizse birkaç tane terör örgütüne değil 7 düvele karşı mücadele veriyoruz. Bunların derdi, birdir. Hepsinin derdi Türkiye'ye diz çöktürmektir" dedi.


Yayın Tarihi: 12.04.2017

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş televizyon genel yayın müdürleri arasında evlilik programları hakkında yapılan toplantıya ilişkin konuştu. Numan Kurtulmuş, 'Amacımız yasaklamak değil ama kanalların kendilerine çekidüzen vermesi lazım' dedi


Yayın Tarihi: 29.03.2017

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, referandum iptal edilebilir iddialarına "Hiçbir güç referandumun iptal edilmesi konusunda başarılı olamaz. Hiçbir gücün buna gücü yetmez" dedi.


Yayın Tarihi: 22.03.2017

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı. Kurtulmuş, yeni bir Kanun Hükmünde Kararname (KHK) üzerinde çalıştıklarını, yakında açıklanacağını söyledi.


Yayın Tarihi: 20.03.2017

Numan Kurtulmuş, eşi ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın helikopterinin piste inmesi sırasında oluşan hava akımı sırasında zor anlar yaşadılar


Yayın Tarihi: 18.03.2017

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın "Beşer şaşar. Böyle bir yetkiyi peygambere versen peygamberi bozarsın" sözlerine tepki gösterdi.


Yayın Tarihi: 16.03.2017

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, evlilik programlarıyla ilgili gelen şikayetlere değinerek, "Son noktaya geliyoruz. İnşallah toplumsal bu talepleri karşılayacağız" dedi.


Yayın Tarihi: 16.03.2017

Bakanlar Kurulu'nun ardından Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş açıklama yaptı. Kurtulmuş, üst düzey resmi görüşmelerin ve diplomatik uçuşların askıya alındığını belirtti.


Yayın Tarihi: 13.03.2017

Hollanda'nın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na yönelik skandal iptal kararına Hükümet'ten ilk tepkiler gelmeye başladı. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 'Bunun altında kalmayız' dedi.


Yayın Tarihi: 11.03.2017

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Büyükçekmece'deki helikopter kazasına ilişkin, "Sis dolayısıyla meydana gelmiş olan, helikopterin bir kuleye çarpması neticesi vuku bulan bir kaza" dedi.


Yayın Tarihi: 10.03.2017

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, anayasa referandumu, darbe girişimi iddiaları, Almanya'nın skandal miting kararı ve Suriye'deki operasyonlarla ilgili son dakika açıklamalar yaptı.


Yayın Tarihi: 02.03.2017

Anayasa değişikliğine ilişkin konuşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş "Tayyip Erdoğan'dan sonra ne olacak?" sorusuna yanıt verdi.


Yayın Tarihi: 01.03.2017

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamada, Hürriyet Gazetesi'nin soruşturma açılan 'Karargah Rahatsız' haberiyle ilgili konuştu.


Yayın Tarihi: 27.02.2017

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Çiğli ilçesine bağlı Güzeltepe Mahallesi'nde bulunan Hazreti Hüseyin Cemevi'ni ziyaret etti


Yayın Tarihi: 26.02.2017

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Medya, bundan sonra mecburen ayağını denk almak durumunda kalacak" dedi.


Yayın Tarihi: 23.02.2017

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, evlilik programlarını 'yıkım programları' olarak nitelendirerek "Bunlar, Türk örfüne, bizim milletimizin dinine, yaşantısına uymayan hususlar." dedi.


Yayın Tarihi: 21.02.2017

Beştepe'deki Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş önemli açıklamalarda bulundu.


Yayın Tarihi: 20.02.2017

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "El Bab'da savaşıyor bizim askerlerimiz, El Bab'da karşısındaki DEAŞ militanının bir elinde Amerikan silahı bir elinde Rus silahı" ifadelerini kullandı.


Yayın Tarihi: 18.02.2017

Anadolu Ajansı yıllığının 10 Kasım'la ilgili bölümünde Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümünden söz edilmediğine yönelik, CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici soru önergesi verdi.


Yayın Tarihi: 17.02.2017

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İsrail hükümetinin, ezanın hoparlörlerden okunmasını yasaklayan tasarısına ilişkin sert açıklamalarda bulundu


Yayın Tarihi: 15.02.2017

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu.


Yayın Tarihi: 13.02.2017

Darbeci Kurmay Albay Murat Korkmaz'ın odasında, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un ismi ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'ın ev adreslerinin yazılı olduğu not ele geçirildi


Yayın Tarihi: 11.02.2017

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Fırat Kalkanı Harekatı'yla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.


Yayın Tarihi: 11.02.2017

Referandum tarihi ne zaman sorusunun yanıtı son olarak Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'tan geldi. Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın anayasa değişikliğini onaylamasının ardından açıkladı.


Yayın Tarihi: 10.02.2017

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, CHP'nin Varlık Fonu'na yönelik eleştirileriyle ilgili açıklama yaptı.


Yayın Tarihi: 06.02.2017

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bazı kamu kuruluşlarının Varlık Fonu'na devredilmesiyle ilgili olarak "Kamu kuruluşlarının etkin yönetilmesiyle ilgili bir niyet söz konusudur" dedi.


Yayın Tarihi: 06.02.2017

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof. Numan Kurtulmuş, referandum süreci ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi hakkında merak edilenleri anlattı.


Yayın Tarihi: 01.02.2017

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, bedelli askerlik, erken seçim iddiaları ve anayasa değişikliği referandumu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.


Yayın Tarihi: 29.01.2017

Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş'un "Başkanlık Sistemi gelince terör bitecek" ifadelerinden sonra Şevket Çoruh ironi yaptı.


Yayın Tarihi: 26.01.2017

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da Uğur Mumcu'yu anma programına katıldı. Kılıçdaroğlu, anma sırasında Numan Kurtulmuş’un referandum ve terör örgütleriyle ilgili açıklamalarını değerlendirdi.


Yayın Tarihi: 24.01.2017

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, yaklaşan anayasa referandumuna ilişkin 'AK Parti ve MHP'nin birlikte kampanya yürütmesi'ne yönelik herhangi bir kararın söz konusu olmadğını vurguladı.


Yayın Tarihi: 24.01.2017

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş referandum tartışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.


Yayın Tarihi: 23.01.2017


Yayın Tarihi: 18.01.2017

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Şu anda anayasa oylamasının konuşulduğu bir atmosferde erken seçim tartışmalarının gündeme getirmenin doğru olmadığı kanaatindeyim" dedi.


Yayın Tarihi: 17.01.2017

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Anayasa değişiklik teklifi görüşmelerine ilişkin "Nisan başında referanduma gidilir" ifadesini kullandı.


Yayın Tarihi: 16.01.2017

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin Suriye politikası için 'Baştan beri büyük yanlışlarla dolu olduğuna inananlardanım. Şimdi bunları tamir ediyoruz düzeltiyoruz" dedi.


Yayın Tarihi: 05.01.2017

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Bazı arkadaşlar alındılar ama kusura bakmayın sosyal medya dingonun ahırı değildir." dedi.


Yayın Tarihi: 04.01.2017

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yaptı. Kurtulmuş, "Reina'da yaşanan saldırının önceki terör saldırılarından farkı var." dedi


Yayın Tarihi: 02.01.2017

Gece kulübü saldırısıyla ilgili konuşan Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, 'Emareler var ama henüz şu örgüt diyemiyoruz. Terör örgütleri üzerinden birilerinin vermeye çalıştığı mesajlar olabilir' dedi.


Yayın Tarihi: 01.01.2017
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir