20 bin sözleşmeli öğretmen başvuruları ile ilgili yeni gelişme!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Haziran ayında yapılacak 20 bin sözleşmeli öğretmen başvurularının elektronik ortamda alınacağını belirtti.

20 bin sözleşmeli öğretmen başvuruları ile ilgili yeni gelişme!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Haziran ayında yapılacak 'Sözleşmeli Öğretmenlik Başvuruları' tamamen elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.Öğretmen adaylarımız, başvuruda izlenmesi gereken adımları tablodan takip edebilirler.Atamaların hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerine yer verdi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Yatarak girmediği ek dersin ücretini alan parasever öğretmenlerimiz kervanına yine yenileri mi eklenecek. Ne mutlu yatmaya adam lazım zaten memlekete
kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş.....
öğretmenin ekdersi aynı zamanda onun maaşıdır. yâni ekders ile maaşı birbirinden ayırmak haksızlıktır. ikisini topladığın zaman normal bir maaş olmuş oluyor. hatta ekders diye birşey olmamalı.
Uzaktan online eğitime geçilmeli..dersler sınavlar zaten yapıla biliyor..alt yapıda var..eğitimin sınıflarda verilme dönemi bitti.yeni düzen sistemde verimli bir çalışma ile bu sorun hem mali hemde sosyal olarak çözüldü..şu an bu durumdan tek şikayetçi öğretmenler eğitimi alan çocuklar çok memnun..şüreçi ailelerde artık yakından daha iyi takip etme olanağıda buldu.çoçuğu ile ilgilenmek ve beraber sosyal aktivitelere katıla biliyor..çoçuğu yanında ve güvende..eğitimde teknolojik alt yapı yatırımına bu kaynaklar aktarılmalı..
SAYIN, BAKAN 18 MART DA ATANANLARIN DURUMU NE OLACAK,BUNLARLA İLGİLİ BİR AÇIKLAMA YAPMANIZ GEREKMİYOR MU ACABA.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler