HABER

Adıyaman’da ‘alevi evlerine’ işaret

Aygün Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Adıyaman'da Alevi evlerinin işaretlendiğini belirtti.

Adıyaman’da ‘alevi evlerine’ işaret

Adıyaman'da Alevilerin evlerinin yine işaretlendiğini söyleyen CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, "Bir Alevi yurttaşa gönderilen mektupta ise, 'Sizin kanınızı içeceğiz, kanınız bize helaldir' yazılıymış. 7. yüzyıldan bu yana değişen hiç bir şey yok. 'Kan içicilik' devam ediyor, kan içmeye doymadılar" açıklamasında bulundu.

"7. yüzyılda yaşanan Uhud savaşında Hamza'nın ciğerini yiyen, kanını içen kadın, Ebu Sufyan'ın eşi Hind idi. Hind aynı zamanda Muaviye'nin annesidir. Bu nedenle Muaviye'ye 'Ciğer Yiyicinin Oğlu' lakabı verilmişti. Muaviye kendisini aşağılamayı amaçlayan bu lakaptan garip bir zevk alırdı. Araplara korku saldığını düşünürdü" ifadelerini takipçileriyle paylaşan Aygün, şu sert açıklamayı yaptı:

"21. yüzyılda ise ÖSO adlı cihatçı terörist çetenin mensubu Ebu Sakkar adlı militan öldürdüğü bir Suriye askerinin ciğerini yemişti. 'Ciğerci' dünyada oluşan tepkilerden sonra bile, 'yine yerim' demişti.

-"GEÇEN HAFTA YİNE İŞARETLENDİ"-

Geçen hafta Adıyaman'da Alevilerin evleri yine işaretlendi. Bir Alevi yurttaşa gönderilen mektupta ise, 'Sizin kanınızı içeceğiz, kanınız bize helaldir' yazılıymış. 7. yüzyıldan bu yana değişen hiç bir şey yok. Hind'den Ebu Sakkar'a, Sakkar'dan Adıyaman'daki yamyamlara 'kan içicilik' devam ediyor. 'Ciğercinin oğulları' kan içmeye doymadılar." (ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön