HABER

AK Partili bakanların eski danışmanı Bekleviç, 'Hayır Partisi' kurdu

AK Parti'den Edirne milletvekili adayı olan, eski AK Partili bakanlar Egemen Bağış ve Mehmet Müezzinoğlu’nun danışmanlığını da yapan siyasetçi Tuna Bekleviç, 'Hayır Partisi'nin kuruluşunu ilan etti.

AK Partili bakanların eski danışmanı Bekleviç, 'Hayır Partisi' kurdu

Henüz resmi olarak kurulmayan, sadece referandum sürecinde faaliyet gösterecek olan 'Hayır Partisi' referandumdan sonra kapanacak. Konuyla ilgili Facebook hesabından açıklama yapan Bekleviç, anayasa değişikliğinin ‘Cumhuriyetin sonu olacağını’ savundu.

/

​Değişikliğin Türkiye’nin hiçbir temel sorununa çözüm olmayacağını, sorunların çözülmesinden ziyade geride kalan asgari birlikteliği de ‘imha edeceğinden’ söz eden Bekleviç, partinin kuruluşunu şu sözlerle duyurdu:

​"İşte bu ‘Hayır’ sahipleri olarak bir parti çatısı altında buluşuyoruz: Hayır Partisi. Amacımız sadece referanduma kadar meramımızı anlatmak ve ‘Hayır’ları çoğaltmak. Bu parti referandum sonuçlarının açıklanmasından beş dakika sonra kendisini imha edecek. Düşünüp taşınıp ‘en doğrusu Hayır!’ diyen herkesi bu mücadeleye bekliyoruz. Derdimiz bizim de kafamızı sokacak bir partimiz olsun değil, hâlâ onarılabilecek bir ülkemiz olsun.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön