SPOR

Ali Koç'tan çarpıcı açıklamalar!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "Camiaya sesleniş" programında canlı yayında sarı-lacivertli takımın gündemiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Ali Koç, Volkan Demirel, Damien Comolli, Şener Özbayraklı, Ozan Tufan ve Ersun Yanal ile ilgili çarpıcı itiraflarda bulundu.

Ali Koç'tan çarpıcı açıklamalar!

İşte Ali Koç'un açıklamaları;

Fenerbahçeliler, lütfen Youtube kanalımıza yüklenin. Sosyal medyada değerimiz arttıkça, marka değerimiz de artacaktır. Belki ileride transferlerimizi Youtube kanalımızdan da açıklayabiliriz.

Dün akşam yapmayı planladığımız Camiaya Sesleniş programını bir gün gecikmeyle yaptığımız için özür dilerim. Bir göz rahatsızlığım vardı. Sokak diliyle göz içi arpacığı... Ama bugün daha iyiyim ve programı da yapabildik.

"DIŞARIDAN ANLAMAK BAŞKA BİR ŞEY"

Göreve geldikten sonra hemen harekete geçerek finansal, sportif ve kurumsal olarak camianın röntgenini çektik. Burası müthiş bir dinamiği olan yer. Bu yapıyı kavramak bizim için şarttı. Bazıları 'Zaten biliyordunuz' diyor ama dışarıdan anlamak başka bir şeydir.

''AYAKTA DURAN, SOKAKLARA DÖKÜLEN FENERBAHÇE CAMİASIDIR''

Şike ve kumpas davasının her aşamasını yakından takip ediyoruz. Bu konularda gücümüz yettiğince kamuoyunu aydınlatmaya çalışıyoruz. Bizim için öncelikli olan yargıtayda bekleyen davamız. Bu süreç malesef çok uzadı. Bu kadar uzamasına gerek var mıydı bilemiyorum. Başkan olarak bu kadar uzamasına bir anlam vermekte zorlanıyorum. Sonuçta hukuka güvenmek zorundayız. Fenerbahçe'de 7'den 77'ye herkesin ortak olduğu bir nokta var. O da 3 Temmuz süreci. Fenerbahçe'nin başında varsa bu konuya dikkat edecektir. Zamanında başkanımızın da belirttiği gibi, bu konuda ilk günden beri dimdik ayakta duran, sokaklara dökülen Fenerbahçe camiasıdır. Bugün atıp tutmak kolay, o günlerde ayakta durmak hiç kolay değildi. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız, sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz.

"BENİ FETÖ'CÜ YAPMAYA ÇALIŞTILAR"

Seçin döneminde beni FETÖ'cü yapmaya çalıştılar, 100 bin kişi beni BİMER'e, CİMER'e şikayet etti. Zaman zaman bu saldırılara maruz kalıyoruz. Fitne, fesat ve iftira ne yazık ki ülkemizde bir yaşam tarzı haline geldi. Biri yalan söylüyor doğruyu ispat edene kadar canınız çıkıyor. Alper Pirşen'in anlatmak istediği "Bu dava usülden bozulursa üzülmeyin." Bu sadece süreci uzatır. Bizim için esas kısmı önemli.

"KAYNAK YARATMADA BAŞARILI OLDUK"

7 ayda gerekli kaynakları yaratmada başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Taraftarlarımız da bu konuda bizlere destek verdiler. Bu çağda sosyal medya diye bir realite var. Kullanmasak dahi bunu kabul etmek zorundayız. Samimi kullanıcılar olduğu gibi, yalanlar da söyleniyor. Biz buraya enkaz edebiyatı yapmaya gelmedik ancak ne durumda olduğumuzu anlatabilmemiz gerekiyor.

Zaman zaman hatalarımız olmuş olabilir ama biz hatasından dönmeyi bilen insanlarız.

"FUTBOLDA BAŞARISIZIZ"

Futbolda işler iyi gitmediği zaman, diğer yaptığınız iyi şeylerin hiçbir önemi kalmıyor. Futbolda başarısız olduk diyebiliriz. Ama bunun röntgenini çekmekte fayda var. Biz buraya sürdürülebilir bir başarı için geldik.

Takımı gençleştirmek, ödenen ücretleri düşürmek, takımı gençlerden kurup, etrafa 3-4 tane tecrübeli oyuncu koymak ve takımı oluşturduktan sonra da tek-tük müdahaleler yapmaktı. Oyuncu yetiştirip-parlatıp satmak istiyorduk.

Neden Cocu'yu seçtik? 40-50 yaş arası, belli bir başarıyı yakalamış, A takımda gençleri oynatmış, altyapı hocalığı yapmış ve bizim vereceğimiz bütçeleri kabul edebilecek bir hocayı takımımıza kazandırmak istiyorduk. Elimizdeki listede kalan hocalardan Cocu'yu transfer ettik. Şimdi baktığımızda bu kararın hatalı olduğunu görüyoruz. Hollandalı hocaların bu ülkeye uymadığını daha iyi analiz edebilirdik. Hocamız bizim şartlarımıza uyamadı. Birçok kırılma maçı oldu. O kırılma maçlarındaki başarısız sonuçlara rağmen hocamızın arkasında durduk. Ancak puan tablosundaki yerimiz kabul edilecek gibi değildi. Ardından yollarımızı ayırma kararı aldık.

"COCU'YU BARCELONA İSTEDİ"

Göreceksiniz ki 48 yaşındaki Cocu, ileride çok büyük bir teknik direktör olacak. Temmuz ayında Barcelona yöneticileri ile konuşurken beni Cocu'yu aldıkları için tebrik etmişlerdi. Tanıyor musunuz dediğimde de hoca arayışında düşündüğümüz isimlerden birisi olmuştu demişti.

''KOEMAN ADAM GİBİ ADAM''

Ardından Erwin Koeman ile devam ettik. Kendisine teşekkür plaketi de verdik. Niye verdik? Çünkü takımı zor bir dönemde yalnız bırakmadı. Ankaragücü maçından sonra soyunma odasına indim ve Erwin'e ''Yarın takımı antrenmana sen çıkartır mısın?'' dedim. Kabul etmeyebilirdi ama etti, bizi yalnız bırakmadı. Adam gibi adam derler ya, Erwin Koeman tam olarak öyle biriydi.

ERSUN YANAL SÖZLERİ

Ersun Hoca'yı niye getirdik, nasıl getirdik, bu konuda da eleştiriliyoruz ama iyi ki getirmişiz. Zaten detaylarını birazdan anlatacağım. Çok kısa bir zamanda takıma çok iyi bir hava geldi.

Ersun hoca ve ekibinin saha içindeki meziyetlerinin dışında saha dışındaki meziyetleriyle de birlikte takıma çok iyi bir hava geldi. İkinci yarıda Fenerbahçe'ye yakışan oyun anlayışına sahip olup istediğimiz sonuçları alacağımıza inanıyorum.

"SADECE GÖREV DAĞILIMI OLDU"

İdari menajer olarak Volkan Ballı'yı getirdik. Zaten kendisini herkes bilir, tanır. Diğer taraftan yöneticimiz Selahattin Baki'yi de bu işler için atadık. Kendisi tribüncüdür, tribünden gelmektedir. Comolli gönderiliyor haberleri çıktı, hayır, sadece görev dağılımı oldu.

Yönetimden de Selahattin Baki kardeşim de futbolla direkt ilgili yönetim kurulu üyesi oldu. Kendisi Sheffield United yönetiminde yer almış, futbolu iyi bilen, tribünden gelen tribün çocuğudur. Kendisini tanıyanlar nasıl Fenerbahçeli olduğunu da bilir.

Damien Comolli Fenerbahçe'nin Sportif Direktörüdür. Damien'ın tek işi A takım değil, Fenerbahçe'nin geleceğini şekillendirmek, alt yapı ve benzeri konular da onun işi. Sportif Direktör kimse futbolun CEO'su odur.

Taraftarlarımız bombalar bekliyorlar. Biz bu akşam sadece ipuçları verebileceğiz.

''SOW, GUİZA NASIL GELDİ?''

FFP kıskacı varken, bütçemiz belliyken öyle büyük yüksek bütçeli transferler yapacak durumumuz yok. Biz istemez miyiz 40, 50, 60 milyon Euro transferlere harcayalım. Ama zaten bu paraları harcayarak kulübün ekonomisi bu hale geldi. Ersun hocanın ifade ettiği gibi Moussa Sow, Fransa gol kralı olarak geldi ama 10 milyon euroya geldi. İspanya gol kralı Guiza, 14 milyon euroya geldi. Bugün bu liglerin gol kralları bakın bakalım kaç paraya gelebiliyor. İmkanları, zeminleri anlamakta çok fayda var. Biz de tribünlere oynamayı isteriz ama bizim önceliğimiz geleceği daha sağlam hale getirmektir.

''BU FORMAYI SEN, BEN GİY DAHA ÇOK PUAN TOPLARIZ''

Takımın oynadığı futbol, puan sıralamasındaki durumlarının sorumlusu başta ben olmak üzere biziz. Bunun mahcubiyeti içindeyiz. Ne yapsalar olmuyor diyenler var. En kötü senaryoyu çizin deseler bu kadarını çizemezdi. Bu formanın içine seni, beni koy daha çok puan toplar. Slimani gibi bir futbolcunun son 26 şutunun kaleyi bulmaması beceriksizlikle bir ilgisi olamaz. Umarım en kısa sürede üzerimizdeki kara bulutlar dağılır.

''BU SEZON ARTIK KAYBEDİLDİ''

Sonuçlardan dolayı çok mahcubuz. Bazen insan, boğulmuş hissediyor. Bir hafta sonunu da çocuklarınla beraber mutlu bir şekilde geçirmek istiyorsun ama olmuyor. Üzerimizde büyük bir şansızlık var. Antalyaspor maçında kaçırdıklarımız, atmaktan daha zor. Sivas maçı da öyle. Umarım Ersun hoca ile birlikte bu engelleri de aşacağız. Bu sezon evet, kaybedilmiştir ama kaybetmeyi de kazanca çevirebiliriz.

''OZAN TUFAN ÖZEL BİR VAKA, ÖZEL BİR YETENEK''

Barış, uzun yıllar takımımıza fayda verebilecek bir futbolcu ama oynaması gerekiyor. O yüzden sezon sonuna kadar Malatyaspor'a kiraladık. Maaşının da yarısını Malatyaspor veriyor. Erol hocanın da ilgisini çeken bir futbolcu. Ozan Tufan özel bir vaka, özel bir yetenek. Zaman zaman kilo alsa da inanılmaz bir fizik kalitesi var. Çok erken yaşta ön plana çıkması onun için zararına oldu. Ben de üzülüyorum onun için. Ben ve Semih Özsoy, kampa ilk geldiğimizde yanımıza ilk gelen futbolcu Ozan'dı. İnanılmaz kilo vermiş, inanılmaz fit, kendisine hocalar tutmuş. Bu sezon yeni transferimiz sensin demiştik. Ama ne olduysa olmadı. Ayrılırken de aklını başına topla, Allah'ın sana verdikleri yeteneklere şükretmeyi bil, sen özel yeteneklerine sahipsin, daha iyi geri dön demiştim. İnşallah öyle olacak. Yiğithan'ı bonservisiyle verdik ama satın alma opsiyonu bizde. Umarım bir gün tekrar Fenerbahçe'ye geri döner.

''AATIF İLE RİZESPOR İLE ANLAŞTIK, GİTMEK İSTEMEDİ''

Aatif'i affettik, kendisini isteyen takımlar var. En çok isteyen takım Çaykur Rizespor oldu. Biz transfer için Rizespor ile anlaştık, el sıkıştık. Ama Aatif, Rizespor ile anlaşmadı. Biz de en kısa sürede anlaşmalarını bekliyoruz. Sağ bekimiz Şener Özbayraklı'yı Beşiktaş'a teklif etmedik. İnşallah onunla da sözleşme uzatacağız. Martin Skrtel olsun, diğer sözleşmesini bitecek tüm oyuncular olsun, hepsiyle tek tek görüşeceğiz.

''VEREBİLECEĞİM TRANSFER HABERİ VAR AMA...''

Hocamız, muhakkak Andre Ayew'in kalmasını istiyor. Bonservisini almamız mümkün değil, neler yapacağız onlara bakacağız. Takımının Premier Lig'e çıkıp çıkmayacağı da önemli. Devre arası transfer dönemi içinb forvet, sol açık, sağ açık, forvet arkası ve stoper takviyesi yapmak istiyoruz. Bu 5 bölgeden en az 3'üne transfer yapmak istiyoruz. Verebileceğim transfer haberi var aslında ama bitmeden açıklamak istemiyorum. Orta sahayı güçlendirmek istiyoruz. Orta sahayı güçlendirdiğimizde gollerin de geleceğini düşünüyoruz.

''TOLGA'YI AMERİKA'YA HASTANEYE GÖNDERDİK''

Tolga Ciğerci için ayrı bir parantez açmak istiyorum. Tolga, bugüne kadar bir kuruş para ödemediğimiz bir oyuncu. Tolga Ciğerci'yi Amerika'ya dünyanın en iyi ayak doktoruna gönderdik. Böyle sakatlıklarda futbolcunun ya kariyeri bitiyor, ya da sahalara dönüyor. Eğer oyuncuyu sahalara döndürebilirsek Fenerbahçe'ye çok büyük katkısı olacağını düşünüyorum. Eski takımında oynadığında çok büyük katkısı vardı. Şu halinde bile pek çok atkif futbolcudan daha çok aktif yapıyor. Havuz içinde aylardır antrenman yapıyor. Bir an önce ayağına top değmesi gerekiyor.

"ŞENER'İ BEŞİKTAŞ'A TEKLİF ETMEDİK"

Şener Özbayraklı'yı Beşiktaş'a ya da başka bir menajere teklif etmedik. İnşallah onunla da sözleşme uzatacağız. Skrtel ile de sözleşme uzatmak için görüşeceğiz. Sezon sonunda tabi 14 futbolcumuzun sözleşmesi sona eriyor, bunu sezon sonunda oturup değerlendireceğiz. Kesin olan bir şey hocamız, Ayew’in kalmasını istiyor.

''TÜRK FUTBOLCULAR, FENERBAHÇE'YE GELMEK İSTER''

Bu transfer döneminde 30-31 yaşlarında oyuncular da gelebilir ama genç futbolcu hedefimiz hiç bir zaman değişmeyecek. Uzun zaman planlarımızda bir değişiklik yok. Bu sezon alt yapıdan 5 futbolcu ile profesyonel sözleşme yaptık. 3'ü katkı verse, Fenerbahçe için büyük katkı. Fenerbahçe her zaman bir cazibe merkezi olmuştur. Fenerbahçe'ye her dönemde Türk futbolcuların gelmek istemesi normaldir. Bunu sadece Türkiye'de oynayan futbolcular için söylemiyorum, yurt dışında oynayan Türk futbolcular için de söylüyorum. Zaten yurt dışında daha çok Türk futbolcu çıkıyor. Onları da yakın zamanda Türkiye'ye çekmek gerekiyor. Zemin ve zaman şartlar oluştuğu zaman takımından ayrılmak isteyen futbolcuların, bize katılması söz konusudur.

''VOLKAN, TAKIMA DÖNMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ''

Kadro dışı bıraktığımız futbolcuların bi sebebi vardı. Ersun hoca geldiğinde kendisine sorduk, o da Ozan'a inandığını ve Alanyaspor'a gitmesinin doğru olacağını, diğer 3 futbolcuyu da görmek isteyeceğini söyledi. Biz de bu 3 futbolcuyu kampa yolladık. Volkan olayı biraz daha farklı. Ben Volkan konusunda nasıl kadroya döneceği konusunu adım adım tarif ettim. Kendisi ya istemedi, ya mesajı almadı. Söz konusu Fenerbahçe ise bizde inatlaşma asla olmaz. Buna rağmen kendisinden bir adım atılmamıştı. Üzüldüğünü biliyordum, ben de üzülüyordum. Ersun hocamız geldikten sonra Volkan, takıma geri dönmek istediğini söyledi. Bana mesaj attı, hocamıza mesaj attı. Hocamızla konuştuk, ikimiz de uygun gördük. Kendisi de takımın parçası olmak istediği için kendisine yakışanı yaptı.

Biz kimseyi hayat boyu cezalandıracak değiliz. Affedilmeyecek hiçbir şey yoktur diyen de benim. Volkan'a ''Özür dilemek istiyorsan çık özür dile'' dedik. Yazılı bir şey yazarsan pek samimi gözükmeyebilir dedik. Bir açıklama yapacağını da biz açıklamadık, kendi açıkladı. O açıklamaya göre takımda kalmayabilirdi de. Açıklama yapacağı yeri biz versek bu sefer şov yapıyor diyeceklerdi. Ne yaparsan yap herkese yaranamıyorsun. Şimdi Volkan'dan beklentilerimiz arttı. Volkan'a hoşgeldin diyorum, Dirar'a hoşgeldin diyorum, Aatıf'a hoşgeldin diyorum. Aatıf'ın da en kısa sürede Rizespor ile anlaşmasını bekliyorum.

''UMARIM ERSUN HOCA İLE 4. YILDIZI TAKARIZ''

Ersun hoca planlarımızda yok demiştim, kendisiyle uzun vadeli planlar yapamayız demiştim. Değişimde en doğru insan Ersun Yanal'dı. Sosyal medyadaki baskı nedeniyle Ersun hocayı getirmedik, doğru kişi olduğu için getirdik. Tribünlere oynamak için bu değişikliği yapmadık. Saha içinde olduğu kadar saha dışında da atmosferi değiştirmemiz lazımdı. Bunun için en doğru insan Ersun hocaydı. Ersun hoca için de bu bir fırsat. Artık Ersun Yanal'ın da hayal ettiği 4. yıldızı Fenerbahçe takmalı. Umarım birlikte çok güzel günler yaşarız. Bu mutluluğa çok ihtiyacımız var. Artık bu camianın mutluluğa ihtiyacı var. Takviye yapalım yapmayalım, ki takviye yapacağız, Ersun hoca bu takıma inanıyor. Ben çok ümitliyim.

"BU CAMİANIN MUTLULUĞA İHTİYACI VAR"

"Ben bunu Ersun Hoca için de bir şans olarak görüyorum. İnşallah çok istediği 4. yıldızı burada takar ve uzun yıllar burada çalışır. Artık bu camianın mutluluğa ihtiyacı var."

"ALTYAPI GELİŞMEZSE BENİ ELEŞTİRİN"

"2 sene sonra altyapımızda bir gelişme olmazsa bizi eleştirin. Yepyeni bir kadro kurduk. Scout ekibimizin başına da Altınordu'nun scouting liderini getirdik."

“Üzülerek ve utanarak söylüyorum ki Fenerbahçe altyapısının tesisleri yeterli değil. Bu konuda devletten bize bir arazi tahsis etmesini istedik. Bu yeni tesislerin maliyetini asla kulübe yüklemeden ben ve işadamları üstlenecek.”

"PİLOT TAKIM ALMAK İSTİYORUZ"

“Gelecek sene U21 ligi yok, kaldırıldı. Bunun yerine ikame edecek bir çözüm üretilmeli. Üst lige çıkmamak şartıyla bizim gibi takımlara alt liglerden takım sahiplenme hakkı verilmeli. Balkanlar, Almanya ve Portekiz’de pilot takım almak istiyoruz”

"HAGİ'YE HAK VERİYORUM"

"Geçen gün Hagi de söylüyor, "Türk futbolunda ekonomik sıkıntı yok. 2 milyon maaş veriyorsunuz. Bizde 5-10 bin Euro maaş veriliyor" diye. Hakikaten doğru söylüyor. Romanya'da en yüksek 20 bin Euro maaş veriliyor. Müthiş bir jenerasyon geliyor Romanya'da altttan."

"30 MİLYON EURO BÜTÇE..."

"Basketbol konusunda bizden önceki yönetimi de tebrik edip, şapka çıkarmak lazım. Obradovic'i Fenerbahçe'ye kazandırmak, bu bütçeleri vermek kolay değil. 30 milyon Euro bütçeli bir basketbol takımımız var."

"Fenerbahçe'nin Twitter hesabı, Dünyanın en çok etkileşim alan 2. basketbol kulüp hesabı. Avrupa'dan sadece Fenerbahçe var. Diğer 9 takım NBA'den. Sadece Los Angeles Lakers geçmiş. Instagram'da da basketbol takımımız Dünya'da 8. sırada. Amerika dışında sadece Fenerbahçe var."

"OBRADOVİC KALACAK"

"Geçen sezon Doğuş sponsorluğunda 11 milyon Euro açığımız varken, bu sezon 15 milyon Euro açığımız var. Sayın Obradovic bizimle devam ettiği sürece, bu bütçeleri o veya bu şekilde sağlayacağız. Büyük konuşmamak lazım ama devam ettirmek için çalışıyoruz. Obradovic’in ayrılması söz konusu değil. Hocamızın sözleşmesi seneye bitiyor, Obradovic bizimle devam etmek istediği sürece biz de elimizden geleni yapıp, bütçeyi koruyacak hatta daha da ileri götüreceğiz."

ALİ KOÇ GÖRÜŞMEYİ DOĞRULADI

"London Football Exchange, Avrupa'da kulüplerin gelirlerini temlik edip kredi veren bir kuruluş. Şu an zaten aynı şeyi yapıyoruz. Ama bu kuruluştan aldığımız krediye ödeyeceğimiz maliyetle, bugün aldığımız kredilere ödediğimiz arasında yarı yarıya fark var."

BORÇLARIN DÜZENLENMESİNE DESTEK

"Borçların düzenlenmesini sonuna kadar destekliyoruz. Devletimizin bu duruma el atması doğru bir adım. Türkiye dünyada marka olacaksa, sportif açıdan da marka olabilmeli. Bu önemli bir adım ama kalıcı bir çözüm için çok doğru bir dizayn lazım. Burada herhangi bir hibe söz konusu değiliz. Konu başka yerlere çekiliyor. Biz kendi bankamızda yapılandırmalar yapıyoruz ve yeni krediler de veriyoruz. Bu başka sektörlere yapılırken, futbola da yapılması gayet doğal ve normal."

"ÖYLE OLSA 17. SIRADA OLMAZDIK"

"Sayın Cumhurbaşkanımızı ziyaret ettim ben, Fenerbahçe'ye özel bir muamele gibi şeyler... Keşke öyle bir gücüm olsa da, bir ziyaretle Türkiye Bankalar Birliği'ni ayağa kaldırıp, Türk futbolunu kurtarabilseydim. Öyle olsa zaten 17. sırada olmazdım."

"Bugüne kadar kimlere, hangi kulüplere vergi affı yapıldı! Fenerbahçe kendi futbol stadını ve basketbol salonunu kendi yapan tek kulüptür. Futbolda Beşiktaş kendi stadını yapmıştır. Onun dışında statları hep devlet yapmaktadır."

"UEFA İLE ÖNEMLİ BİR TOPLANTIMIZ VAR"

"31 Ocak'ta UEFA ile önemli bir toplantımız var. FFP uzlaşmasının 2 ayağı var. Alabildiğin kadar satabilme biri. 4 yıllık anlaşma sonunda 30 milyon Euro zarar hakkın var. Geçen sezon sonunda ise 90 milyon Euro zararımız var. Bizim buna uymamız için +60 kar yapmamız lazım."

"VAHİM DURUMDAYIZ"

"Diğer taraftan ise aldığınız oyuncuları Avrupa'da oynatamama durumunuz oluyor. Denk hesap konusunda vahim durumdayız. 90 milyon Euro zarardayız ve Mayıs'a kadar 60 milyon Euro kar yapmamız lazım."

"İçinde bulunduğumuz finansal bir Kurtuluş Savaşıdır.Her ay açığımız 75-100 milyon TL."

"Yakında düğmeye basıp Fenerbahçe için bir kampanya başlatacağız. Bu ekonomik yükün altından camiamızın desteği olmadan kalkamayız. Taraftarların yapacağı bir kampanyayı FFP için UEFA da kabul edebilir. Bunu 31 Ocak'ta görüşeceğiz, öğreneceğiz."

YENİ KAMPANYAYI AÇIKLADI

"Bir kampanya yapmaya karar verdik. Ayda 5-10 lira verebilecek insanlardan tutun, tek seferde 500 bin, 1 milyon verebilecek insanları bir araya getirin, Fenerbahçe'nin kimseye muhtaç olmamasını sağlayacak duruma gelmesi için bir kampanyaya başlayacağız."

"Yönetim kurullarındaki fikir ayrılıkları tabii ki olur, olmaması anormaldir. Ama kavga etmiştir, birbirine girmişler deniyor. Fenerbahçe söz konusu olduğu zaman karalama, algı yaratma başlıyor. Böyle bir şey olması mümkün değil. Bugün Fenerbahçe için oluyor bu, yarın başka kulüpler için de olacak. Çoğunlukla kandırılıyorsunuz."

"İşleri güçleri fitne fesat, yalan dolan. Bu insanlar değişmeyecekler. İnsanlar uyanık olsun diye söylüyorum.Televizyona çıkıp yalan söylüyorlar ve hiçbir bedel ödemiyorlar."

"İsim vermeyeceğim, Cocu bizden ayrıldıktan sonra TV'de bir programda Cocu ile röportaj yaptık diye reklamlar döndürdüler. Programda inandırıcı olsun diye bir sürü detay verdiler. Sonra Cocu'ya sordum. "Ben kimseye röportaj vermedim, biri yanıma gelip benimle fotoğraf çektirdi, hepsi bu" dedi."

"BU TÜR GÖRÜŞMELERİ SİYASETE BAĞLAMAK..."

"Benim iş hayatımdaki konumum, Tüsiad'daki konumum, çeşitli kuruluşlardaki konumum ve Fenerbahçe'deki konumum gereğiyle bu tür görüşmeleri yapmam doğal. Bu tür görüşmeleri siyasete bağlamak art niyettir. Yaratmak istedikleri intiba, benim Fenerbahçe üzerinden bir şekilde siyasete gireceğim şeklinde. Siyasetle işim olmaz diye diye dilimde tüy bitti."

"Ciğeri beş para etmez insanların bizi yıldırması mümkün değil. İyiler eninde sonunda kazanır. Geçenlerde bir köşe yazarı benim FETÖ'cü olduğumu söylemiş. Sonra baktık ki bu şahıs gidip el öpmüş!"

"GİZLİ SAKLIMIZ YOK"

"Cumhurbaşkanımızın Türk sporundaki yeri önemli. Türk sporu ve Fenerbahçe üzerine bir sohbet ettik. Kendisi de iyi bir Fenerbahçeli. Bizim gizlimiz, saklımız yok, biz ne yapıyorsak ortada."

"Öncelikle ben de bir taraftarım ve onlarla aynı şeyi hissediyorum. 17. sıradayız ve taraftarlarımızın kızması, tenkit etmesi doğal. Taraftarlar için en çok üzüldüğüm, bana üzülmeleri. Soner'in yaşaması mucizeydi ve çok şükür yaşıyor ve tribünlere dönebilecek."

"FENERİUM'UN CİROSU 130 MİLYONA ULAŞTI"

"Çok şükür Fenerium çok iyi gidiyor. Fenerium cirosu 130 milyon TL'ye ulaştı. En kafalı, en eğitimli insanları da kandırıyorlar maalesef. Telefonla satışımız yoktur. Bana bir arkadaşım bu şekilde sahte forma hediye etti! Lütfen ve lütfen bu satışlara karşı durun. Telefonla satılan formalar sahte!"

"Bu sezon yaptığımız 192 bin adet forma satışı, kulüp tarihinde rekor olan 2012 yılındaki forma satışlarının sadece yüzde 6 gerisinde. Fenerium ciroları geçen sezona göre yüzde 126 artış gösterdi."


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 32 yorum
babaniz FENERBAHCE
sahasında kupa kaldırdığımın 3 yıldızlıları
@pijelybomm Fenev kümeye
@pijelybomm Ne babası Şam babası hala kendinizi kandirin enayiler
@pijelybomm ayda 5 veya 10 TL ile bir çeşit üyelik (fun kulüp gibi) olursa katılımın çok fazla olacağını tahmin ediyorum
@pijelybomm NEYSE HADİ BENDEN 5 TL ÇALIŞIR FİŞ KESİN AMA MAKBUZ OLMAZSA VERMEM 5 TL ZUAAAAHHHHHHH BABAYA BAK SEN 5-10 TL DİLENMEYE KALKAN BABA
babaniz FENERBAHCE
sahasında kupa kaldırdığımın 3 yıldızlıları
Şambabası
Sazanlara sesleniş işte öküzün biri babanız diyor ana oldugunun garkında degil ha ha
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler