SPOR

CANLI

Avrupa Beşiktaş’ı konuşuyor

Beşiktaş'ın 3-0 geriden gelip Benfica ile 3-3 berabere kalması Avrupa basınında da gündeme taşındı. İşte o manşetler...

Avrupa Beşiktaş’ı konuşuyor

Şampiyonlar Ligi’nde temsilcimiz Beşiktaş’ın ilk yarısını 3-0 geride kapattığı maçta ikinci yarı Benfica’ya karşı muhteşem bir geri dönüş gerçekleştirerek 3-3 berabere kalması, dış basında da büyük yankı buldu.

UEFA maç sonu “Beşiktaş’tan İstanbul mucizesi” manşetini atarken siyah-beyazlıların bu geri dönüşünü 2005 yılında İstanbul’da oynanan Milan – Liverpool Şampiyonlar Ligi maçına benzetti. Beşiktaş’ı ateşleyen ilk golü atan isim olan Cenk Tosun’da UEFA tarafından maçın adamı seçildi.

ABOLA: BENFICA 3 GOLLÜK AVANTAJINI TÜRKİYE’DE KORUYAMADI

Portekiz’in önemli spor gazetelerinden Abola ise maç sonu, “Benfica 3 gollük avantajını Türkiye’de koruyamadı” manşetini attı. Benfica’nın ilk yarıda çok iyi bir oyun ile 3-0’lık avantaj yakaladığını yazan gazete 2’nci yarı Beşiktaş taraftarının da müthiş baskısı ile beraberliği yakaladığını yazdı.

Bir diğer Portekiz gazetesi olan Record’da “Benfica tüm hesapları son maça bıraktı” manşetini attı. Gazete Şampiyonlar Ligi’nin en heyecan veren grubu olan B grubunda her şeyin son maça kaldığını yazdı.

İspanyol As Gazetesi de “Aboubakar’ın attığı gol Beşiktaş’a hayat verdi, Benfica’yı dağıttı” manşetini atarken bir diğer İspanyol gazetesi Marca da “Aboubakar Benfica’yı nakavt etti” manşetini attı.

İngiliz ve İrlanda basını da Beşiktaş’ın 3-0 geriden gelip Benfica ile 3-3 berabere kalmasını manşetlerine taşıdı.

The Sun gazetesi “İstanbul mucizesi” manşetini atarken, Beşiktaş’ın ikinci yarı çok iyi oynayarak Benfica ile 3-3 berabere kaldığını yazdı.

DAİLY MAIL: İSTANBUL’DA BİR MUCİZE DAHA…

Bir diğer İngiliz gazetesi Daily Mail ise “İstanbul’da bir mucize daha… Quaresma’nın rabona ortası Beşiktaş’a müthiş geri dönüşü sağladı” manşetini yazdı. Gazete Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’nde hiç mağlubiyet almadığını da yazdı.

[Dünya Quaresma'nın 'Rabona'sını konuşuyor](http://spor.mynet.com/besiktas/103676-dunya-quaresmanin-rabonasini-konusuyor.html)

İrlanda basınından Irish Examiner de “Şampiyonlar Ligi’nde son zamanların en dramatic geri dönüşü yaşandı” manşetini attı.
Fransız Lequipe gazetesi de “Beşiktaş’tan büyük dönüş” diye yazdı.

Danimarka basınından tv3sport ise “Beşiktaş’tan Benfica karşısında çılgın geri dönüş” manşetini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
Çok güzel bir maçtı insanın tüyleri diken diken oluyor böyle güzel maçlara başarılar Beşiktaş
@brky48 ne oldu da tüylerin diken olmuş mal herif.bu salak maça tüy diken oluyorsa yazıklar olsun size ulan.adamlar uefayı aldı bu kadar yaygara yapmadı be.küstah herifler sizi.
@ayhanas34 kıskanma lan kamil.Sen hangi ligde oynuyorsun vatansız bayraksız
@ayhanas34 BJK başarılı diye senin canınmı sıkıldı 7fenerli nonoş
@ayhanas34 bir mal varsa oda sensin
@ayhanas34 Benfica yı bilmemde sana iyi girmiş anlaşılan ş.l de bir maç 3-0 dan dönüyorsa büyük olaydır.Tüylerin diken diken olması bir insanlık duygusudurki sen insan bile değilsin demekki.Yazdıklarına bakılırsa sende fenerli ve chp li kafası var.Gerçi kafa varmı oda tartışılır.
@ayhanas34 ne oldu lan zorunamı gitti çekemiyorsan anten tak
@ayhanas34 uyuz mu oldun kaşınıyorsun pis irlandalı
avrupa beraberliği konuşur olmuş bu ülkede ayrımcılık var arkdaş biz fenerbahçe dünya devini yendik bu kadar abartılmadı
GAZETELERDEN ŞU ÇILGIN TÜRKLER MANŞETİNİ GÖRMEK İSTERDİM DOĞRUSU.
@saninbey27 Bende Sessiz Dualar diye başlık görmek isterdim.
Takım
O
Av
P
Geri Dön