MAGAZİN

Bakan Davutoğlu'ndan Survivor isteği

Davutoğlu, Survivor yarışması nedeniyle Türkiye'de ilginin arttığı Dominik Cumhuriyeti'ne THY'nin uçuşlara başlamasını umduğunu belirtti.

Bakan Davutoğlu'ndan Survivor isteği

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Dominik Cumhuriyeti ile havacılık alanında anlaşma imzaladıklarını belirterek Türk Hava Yolları'nın kısa süre içinde bu ülkeye uçuş başlatmasını umduklarını söyledi.

10 MİLYON KİŞİ İZLİYOR

Davutoğlu, Dominik Cumhuriyeti'nde çekilen son dönemin popüler programlarından Survivor'ın Türkiye'de ilgiyle takip edildiğini vurgulayarak, "Türkiye'de her gün 10 milyon kişi Survivor aracılığıyla Dominik Cumhuriyeti'ni izliyor" diye konuştu.

Dışişleri kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Bakanı Davutoğlu, Türkiye'den Dominik Cumhuriyeti'ne dışişleri bakanı düzeyinde gerçekleştirilen ilk resmi ziyaret çerçevesinde, Cumhurbaşkanı Danilo Medina Sanchez ve Dışişleri Bakanı Carlos Morales Troncoso ile görüştü.

VİZE MUAFİYETİ ANLAŞMALARI İMZALANDI

Gerçekleştirilen ikili görüşmelerde, Türkiye ile Dominik Cumhuriyeti arasında gelişmekte olan ilişkiler tüm yönleriyle gözden geçirilerek iki ülkeyi ilgilendiren bölgesel ve güncel uluslararası konular hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Ziyaret sırasında ayrıca, iki ülke arasında ticaret ve ekonomik işbirliği, hava hizmetleri, resmi pasaportlar için vize muafiyeti anlaşmaları imzalandı.

Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Sanchez'le görüşmesinin ardından basına yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Dominik Cumhuriyeti'ni, Latin Amerika ve Karayipler'de işbirliği için önemli bir ortak olarak gördüğünün altını çizdi.

Türkiye'nin, Karayip bölgesinin en büyük ekonomisine sahip Dominik Cumhuriyeti'nin başkenti Santo Domingo'da geçen yıl büyükelçilik açtığını hatırlatan Davutoğlu, ziyaret sırasında imzalanan anlaşmalarla iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin daha da gelişeceğini kaydetti.

Havacılık alanında imzalanan anlaşmanın önemine değinen Davutoğlu, "Türk Hava Yollarının kısa süre içinde Santo Domingo'ya uçuş başlatmasını umuyoruz" dedi.

STRATEJİK ÖNEMDE

Türkiye'nin Dominik Cumhuriyeti ile ilişkilerinin hem Karayipler hem de Orta Amerika'daki diğer ülkelerle ilişkiler açısından stratejik önemde olduğunu vurgulayan Davutoğlu, bu ülkenin Türkiye'nin bölgeyle ilişkilerinde merkez olmasını arzu ettiklerini kaydetti.

Davutoğlu konuşmasında Dominik Cumhuriyeti'nde çekilen son dönemin popüler programlarından Survivor'ın Türkiye'de ilgiyle takip edildiğini vurgulayarak, "Türkiye'de her gün 10 milyon kişi Survivor aracılığıyla Dominik Cumhuriyeti'ni izliyor" diye konuştu.

Survivor'a Berna ile Sahra arasındaki bu kavga damga vurmuştu:


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön