SPOR

CANLI

Beşiktaş-Fenerbahçe maçı nedeniyle 41 taraftar hakkında yasal işlem yapıldı

Spor Toto Süper Lig'de Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında oynanan maçta, "Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunu" ihlal eden davranışlarda bulundukları iddiasıyla 41 taraftar hakkında yasal işlem yapıldığı bildirildi.

Beşiktaş-Fenerbahçe maçı nedeniyle 41 taraftar hakkında yasal işlem yapıldı

Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzenlemesi Önlenmesine Dair Kanun kapsamında 41 kişi hakkında yasal işlem yapıldı.

Polis ekipleri, 5 kişiye spor alanlarına bıçak ve torpil sokmaktan, 2 kişiye meşale sokmaktan, 12 kişiye meşale yakmaktan, 6 kişiye sahaya madde atmaktan, 2 kişiye küfürlü tezahürattan, 4 kişiye spor alanlarına usulsüz seyirci girişi, 7 kişiye spor alanlarında taşkınlık yapmak ve mala zarar vermek ile 3 kişiye de spor alanlarına alkollü giriş ve kolluk uyarılarına rağmen çıkmamak suçlarında 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzenlemesi Kanununa muhalefet suçları kapsamında adli işlem başlattı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
Taraftardan önce Fernandao hakkında işlem yapılsın
@the_caliph femerbahce fenerbahce gugujgbjugngjuf jnfj fhbubgfurbjlkn
2 kişiye küfürlü tezahurattan ceza verilecekmiş vay Tüpçü vay koca stat sövüyordu Tinerci takımın için herturlu desteği ayak oyunları ile veriyorsun
ilkleri hep Beşiktaş'ta uygulayın. adamsınız fernandao ya verin canare verdiğiniz cezayı
Sıkıyosa gidin fener sıtadında işlem yapın. anca gücünüz beşiktaşa yeter
Takım
O
Av
P
Geri Dön