SPOR

CANLI

Beşiktaşlıları kızdıran Eto'o açıklaması

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, Beşiktaş'ın uzun süredir transfer etmeye çalıştığı Samuel Eto'o'yu kesin olarak satmayacaklarını açıkladı. Başkan Öztürk'ün bu açıklamayı Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve teknik direktör Şenol Güneş'in de bulunduğu törende yapması, siyah beyazlı taraftarları çok kızdırdı. Sosyal medyada Öztürk'e tepki yağarken, Beşiktaşlı taraftarlar bugün Antalyaspor ile oynanacak hazırlık maçının iptal edilmesini istedi.

Beşiktaşlıları kızdıran Eto'o açıklaması

Beşiktaş ile Antalyaspor yöneticilerinin Samuel Eto'o transferi için haftalardır sürdürdüğü görüşmeler olumsuz sonuçlandı.

Bu konudaki son açıklamayı yapan isim Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk oldu. Öztürk, kırmızı beyazlı kulübün yeni yaptırılan tesislerinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Büyük hedeflerimiz var. Büyük işleri, büyük oyuncularla yapabilmek önemlidir. Transfer döneminde de Eto’o ile ilgili söylemler çıktı. Düşündük taşındık kaptanımızı satmama kararı aldık" dedi.

BAŞKAN ÖZTÜRK VE ETO'O TÜRKÇE KONUŞTU

Başkan Öztürk konuşmasının ardından Samuel Eto'o ile, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'ı sahneye davet etti. Daha sonra Öztürk ile Eto'o arasında Türkçe olarak şu konuşma geçti:

Öztürk: Antalya’yı seviyor musun?
Eto'o: Evet.
Öztürk: Biz kimiz?
Eto'o: Antalyasporuz.

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk'ün konuşmasını ve Eto'o ile arasında geçen diyaloğu, törenin davetlileri arasında yer alan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve teknik direktör Şenol Güneş de izledi. Öztürk'ün açıklamaları sırasında Orman'ın surat ifadesinin değiştiği ve kızdığı dikkatlerden kaçmadı.

BEŞİKTAŞ TARAFTARLARI BAŞKAN ÖZTÜRK'E TEPKİ GÖSTERDİ

Diğer taraftan bu olay Beşiktaş taraftarları arasında büyük öfkeye yol açtı. Siyah beyazlılar sosyal medyada Ali Şafak Öztürk'e tepkilerini dile getirirken, yönetimden bugün Antalyaspor ile oynanacak özel maçın iptalini istediler.

İşte Beşiktaşlıların tepkileri:

@BesiktasOrdusu:
Beşiktaş Başkanının bulunduğu törende satmama kararını aldıklarını açıklamak show amaçlı terbiyesizliktir. Aziz Yıldırım aferin demiştir.

‏@ercantofficial:
Eto'o yine bitmemiş. Bir de Beşiktaş başkanı veya hangi başkan olursa olsun biz oyuncu satmıyoruz açıklamaları şık değidir.. Transfer görüşmeleri böyle olmaz...

@mehmetayan75:
Antalyaspor başkanının Eto'o konusundaki tavrı en nazik deyimiyle kabalık.

@selobjk:
Hesaplaşacağız elbet. Pişmanlık fayda etmeyecek ! Beşiktaş Büyük taştır hepiniz altında kalacaksınız!‏

@burakoguzz
Siz nesiniz: Antalyaspor'sunuz. Üzgünüm birkaç sezon sonra sizi kimse hatırlamayacak ancak Beşiktaş hala burada olacak.

@Muratozen1903
Antalyaspor Kulübü Başkanının bugün yapmış olduğu hareketler inanılmaz kötü. Evine gelen misafire büyük ayıp etti. Bunun açıklaması olamaz.

@EnesTany
Beşiktaş ağır taştır, altında kalacaksınız Antalyaspor

‏@horus1903
Bugün Antalyaspor camiası çok ayıp etmiştir. Böyle şeyler kapalı kapılar ardında konuşulur. İnşallah başkan gereken tepkiyi vermiştir.

@siyahlabeyaz12
Otele dönüşte yapılan görüşmeler sonucu bu yapılan terbiyesizliğe rağmen başkanın isteği ile takım Antalyaspor karşısında sahada olacak

‏@ibrahim_keten
Başkanı ve hocası orada misafirken sahneden Beşiktaş'ı ezmeye çalışacaklar, sözüm ona efsane Rıza da sahnede dekor yapacak. Yazık...

‏@metehankaratas:
Beşiktaş başkanı ve hocası nezaket göstermiş açılışa katılmış, Antalyaspor başkanı ise futbolcu satmamayı başarı olarak lanse ediyor, yazık.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 39 yorum
Bu haber aslında bjk nin çaresizliğini gösteriyor..
bu antalya spor baskani ezik ya
@ohaluk38 kendisi fenerli olunca normal
ayıp etmisler
Takım
O
Av
P
Geri Dön