HABER

Canan Karatay, o üçlüyü işaret etti: Her derde deva

Her açıklamasıyla yankı uyandıran Prof. Dr. Canan Karatay, obezite karşıtlığının yanı sıra doğal beslenme önerileri ile de ön plana çıkan isimlerin başında yer alıyor. Son zamanlarda sık sık basında yer alan Canan Karatay, her geçen gün artan yaz hastalıklarıyla ilgili önemli bir tavsiye verdi. 3 besini işaret eden Karatay, hastalıklara karşı etkili olduklarını dile getirdi.

Canan Karatay, o üçlüyü işaret etti: Her derde deva

Prof. Dr. Canan Karatay, yaz aylarında artışa geçen hastalıklara karşı tedbir almak için önemli bir tavsiyede bulundu. Çelik gibi güçlü bir bağışıklık için 3 besinin tüketilmesi gerektiğini belirtti.

CANAN KARATAY REÇETESİ

Bağışıklığın güçlü olmasının çok önemli olduğunu söyleyen ünlü doktor ev yoğurdu, ev turşusu ve turşu suyu ise bağırsaklardaki dost bakterilerin çoğaldığını belirtti. Bağışıklığın güçlendiğini de dile getiren Canan Karatay bu 3 besinin mutlaka tüketilmesi gerektiğini söylüyor.

iStock-1388257603

EV YOĞURDU VE EV TURŞUSUNUN FAYDALARI

Turşu suyunun düzenli tüketimi ile kasların güçlenmesi sağlanır. Kas arasında zaman içinde toksinler birikir. Tuşu suyu da bu toksinleri atmanıza yardımcı olur. Ve bu sebeple hastalıklara karşı önemli bir vazife görevi görür.

Ev yoğurdu ise, yüksek miktarda probiyotik içerir. Bu bağırsak dostu bakteriler ise bağırsak duvarında bulunan ve besin emilimini sağlayan villusların yapısını koruyarak, bağırsak hareketlerini düzenler.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler