MAGAZİN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Demirkubuz 'Kor'un çekimlerini tamamladı

Zeki Demirkubuz üç kişi arasında geçen bir aşk öyküsünü anlattığı yeni filmi 'Kor'un çekimlerini tamamladı.

Demirkubuz 'Kor'un çekimlerini tamamladı

Zeki Demirkubuz'un 10'uncu filmi uluslararası festivallerde yerini alıyor. İngilizce ismi 'Ember' olan filmin oyuncu kadrosu da büyülüyor. Mert Fırat, Gonca Vuslateri, Maral Büyüksaraç, Serdar Orçin'in yer aldığı 'Kor' bu yıl 71'incisi düzenlenen Venedik Film Festivali'nde gösterildi. Montreal Film Festivali ve Venedik film Festivali'ne kabul edilen Demirkubuz'un 10'uncu projesi 2015 yılını takvimde sayıyor.

ZEKİ DEMİRKUBUZ: MARAL ÇOK MARJİNAL BİR KIZ

2013 yılında Amerikalı fotoğrafçı Sarai Sierra'nın hayatından esinlenerek hazırlanan 'Gecenin Tenhasında' filmiyle İtalya Film Festivali'nde boy gösteren esmer oyuncu Maral Büyüksaraç sinema kariyerinde hızla yükseliyor. Bu yıl 51'incisi düzenlenen Altın Portakal'da boy gösteren Zeki Demirkubuz yeni filmiyle ilgili sorulan soruları cevapsız bırakırken, Türk sinemasının durumuyla ilgili sorulara, "Genellikle yaptığım işlerde ödül ya da gişe beklentisi içinde değilim. Yaptığım işin Türk sinemasına ne kattığı önemli" dedi.

Oyuncu kadrosuyla ilgili sorulara ise, "Gonca iyi bir oyuncu. Fotograf karesi gibi" dedi. Demirkubuz, 'Kor'da çalıştığı Maral Büyüksaraç'la ilgili sorulara da, "İstediğimle çalışırım. Eğer role uygunsa kendim arar konuşurum. Maral çok marjinal bir kız. Onunla başka bir projemiz de var" diye konuştu.


Vitrin


En Çok Aranan Haberler