SPOR

CANLI

Denizli'den Kastamonu sonrası radikal karar

Galatasaray teknik direktörü Mustafa Denizli, 2-1 kazandıkları Kastamonuspor maçını değerlendirdi.

Denizli'den Kastamonu sonrası radikal karar

*MAÇIN CANLI ANLATIMI İÇİN TIKLAYINIZ

Denizli, çok tartışılan penaltı pozisyonunu görmediğini, hakemin iki takım aleyhine de hayaî bir hatası olmadığını belirtirken, "Bu tür maçlarda aldığım notlar devre arasındaki politikamızı oluşturacak" dedi.

Mustafa Denizli'nin Kastamonuspor maçı sonrası değerlendirmeleri şu şekilde:

"BERABERE DE BİTEBİLİRDİ, HATALARIMIZ OLDU"

Kastamonuspor'la oynamak bizim için hem enteresan hem de mutluluk vericiydi. Her maç gibi kayıpsız geçme düşüncesiyle başladığımız bir maçtı. Hatalarımız da oldu. Bu maçlar benim önümüzdeki günlerde vereceğim kararlarla alakalı 90 dakikalardır. İki manada değerlendireceğim bir maç oldu. Maçtan önce de belirttim, kupada sürprizler olur. Dünyanın her yerinden olur. Bugün öyle bir sürprizi yaşamamak için de mücadele ettik. Tecrübemiz, oyunda zaman zaman ortaya koyduğumuz tek paslı hücum denemeleri iyiydi. Berabere de kalabilirdik. 1 puan alsaydık da gruptaki iddiamızı kaybetmezdik. Bugün Kastamonuspor taraftarıyla ve bizim burada yaşayan taraftarımızla birlikte oldu. Her şeye rağmen kazanmak güzeldi. Benim de tabii ki bu maçla ilgili notlarım olacak.

"PENALTI POZİSYONUNU GÖRMEDİM"

Belki taraftarın penaltı pozisyonuyla ilgili bir itirazı oldu ama benim onu kulübeden görmem mümkün değil. Kastamonuspor'un kornerden de verilmeyen bir golü var ama hakem ona çok yakındı. Ben açıkçası pozisyonu görmedim. Bu yoğunluk içerisinde bir değerlendirme yapmam doğru olmaz. Onun dışında maç içinde iki takım aleyhine hayatî bir hata oldu mu? Bence olmadı. Hatalar her yerde oldu. Bu oyunun da bir parçasıdır.

KASTAMONUSPOR HOCASI İSYAN ETTİ

Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Ahmet Duman, Galatasaray'a 2­1 mağlup oldukları karşılaşmanın ardından, "Oynadığımız oyunun ve mücadelenin hakkı mağlubiyet değildi" dedi.

Maçın ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Ahmet Duman, maçı kaybettikleri için üzgün olduklarını söyledi.

"ZAMAN ZAMAN GALATASARAY'I ÇOK ZOR DURUMLARA DÜŞÜRDÜK"

Duman, oynadıkları oyunun ve mücadelenin karşılığının mağlubiyet olmadığını belirterek, "Oyuncularım sonuna kadar kazanma arzusu içinde futbolun gerekliliklerini yaptılar. Oyunu hiçbir zaman çirkinleştirmediler. Mücadeleden ve oyundan memnunum. Zaman zaman Galatasaray’ı çok zor durumlara düşürdük. Maçtan önce haddimizi bilerek oynayacağız demiştik. Yüzde 100 diyebileceğimiz çok gol pozisyonumuz var. Pozisyonları değerlendirebilseydik galip gelebilirdik" diye konuştu.

"EN KÖTÜ ŞARTLARDA BERABERE BİTİREBİLİRDİK"

Hiçbir zaman oyunu çirkinleştirme düşüncesinde olmadıklarını vurgulayan Duman, "Anadolu takımıyız ve heyecanlı bir taraftarımız var. Şehrimizin sevinmeye veya iyi bir sonucu istemeye hakkı var. Hakem arkadaşımızın vermiş olduğu birkaç tane yanlış karar bizim maça ortak olmamızı sağlamadı. Maçı en kötü şartlarda berabere bitirebilirdik. Son golümüzü niye iptal etti bir anlam veremedik. Şehrin bir heyecanı, bir beklentisi var. Sevinmek, gurur duymak istiyor.
Halkımızı sevindiremedik belki ama oynadığımız futbolla gurur duymalarını sağladık. Zaten seyircilerimiz maç sonunda gurur duyduklarını bizlere ilettiler. Galatasaray’a karşı oynadığımız oyunla ve mücadeleyle gurur duyuyoruz. Oynadığımız futboldan dolayı sevinçliyiz" ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
ne oldu mustafa hoca bu sefer de ince ince doğramadılar diye kıvırıyormusun?
Beşiktaş maçında gördünde şimdi mi görmedin yalan kötü bir şey hoca
Yine bala mala yendi concinler maç Kastamonu'nun hakkıydı.
Takım
O
Av
P
Geri Dön