Mynet Trend

BİZE ULAŞIN

Mynet Tatil Bulucu

1 Kimle tatile çıkıyorsunuz?
2 Yurt içi mi yoksa yurt dışı mı tatil yapmak istiyorsunuz?
3 Yaz Tatili mi Kış Tatili mi?
4 Ne tür tatil arıyorsunuz?
5 Vizeniz var mıdır?
6 Balayı Tatili mi yapmak istiyorsunuz?
7 Eğer Seçiminiz yurt içi ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
7 Eğer Seçiminiz yurt dışı ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
8 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Depremden hemen önce uyarıyor! Japon fenomen Yoshi'nin paylaştığı video gündem oldu: Türkiye'de de kullanılsın!

  Deprem ülkesi olan Japonya 7,6'lık sarsıntıyla gündeme geldi. Söz konusu depremin ardından şu ana kadar 24 kişinin hayatını kaybettiği öğrenilirken, Japon sosyal medya fenomeni Yoshi Enomoto'nun paylaştığı görüntü gündem oldu. Depremden kısa bir süre önce gelen bir uyarı sistemini gösteren bir videoyu paylaşan Yoshi, Japonya'da kullanılan bu sistemin Türkiye'de de olması gerektiğini söyledi.

  Depremden hemen önce uyarıyor! Japon fenomen Yoshi'nin paylaştığı video gündem oldu: Türkiye'de de kullanılsın!

  2024'ün ilk gününde Japonya'yı vuran 7.6 deprem gündem oldu. Türkiye'de yaşayan Japon sosyal medya fenomeni Yoshi Enomoto, bölgeden gelen bilgileri aktardı. Söz konusu depremde şu ana kadar 24 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

  Haber Global'de yer alan habere göre; depremden kısa bir süre önce gelen bir uyarı sistemini gösteren bir videoyu paylaşan Yoshi, Japonya'da kullanılan bu sistemin Türkiye'de de olması gerektiğini birçok canın kurtarılabileceğini yazdı.

  gdfgdfh

  JAPONYA'NIN DEPREM ERKEN UYARI SİSTEMİ

  Japonya'nın Deprem Erken Uyarı sistemi 2006 yılında uygulamaya konuldu. Halkı uyaran sistem 1 ekim 2007'de kuruldu. Kısmen, hızlı trenlerin otomatik frenlenmesi için tasarlanmış Japan Railways Acil Deprem Algılama ve Alarm Sistemi (UrEDAS) üzerine modellendi.

  2011 Tōhoku depreminden elde edilen Gravimetrik veriler, yerçekimi alanları sismik dalgalardan çok daha hızlı, ışık hızı ile hareket ettiğinden, sismik modellere kıyasla daha uzun uyarı süresine model oluşturmak için kullanıldı.

  Mynet Youtube


  En Çok Aranan Haberler