Japonya Haberleri Ve Son Dakika Japonya Haberleri

Japonya Haberleri Ve Son Dakika Japonya Haberleri

Doğu Asya’da yer alan ve bir ada ülkesi olan Japonya, Büyük Okyanus’ta yer alır. Asya kıtasının en gelişmiş ülkesi olan Japonya, teknoloji devidir. Ülkenin resmi dili Japoncadır. Para birimi ise Japon Yeni’dir. Ülkenin başkenti aynı zamanda en gelişmiş şehri olan Tokyo’dur. Başkent birçok spor organizasyonuna ev sahipliği yapmaktadır.

Ülke nüfusu dünyada en çok nüfusu bulunan ülkeler arasında yer edinir. Bunun yanında dünyanın en büyük ekonomisine sahip devletler arasında da yer alır. Ülke okuma yazma oranı bakımından Dünya’nın en eğitimli ülkesi unvanına sahiptir.

Farklı bir kültüre sahip olan Japonya, sıra dışı yemekleriyle tüm dünyada bilinmektedir. Kültürel mirasları ve gelenekleriyle her yıl binlerce turisti kendine çekmektedir.

Japonya Haberleri

Japonya'da bir market zincirinde reyon görevlilerinin yerini robot alacak

Japonya'da bir market zincirinde reyon görevlilerinin yerini robot alacak

Yurthaber 10-08-22 16:34

Dünyaca ünlü Japon moda tasarımcısı Issey Miyake hayatını kaybetti

Dünyaca ünlü Japon moda tasarımcısı Issey Miyake hayatını kaybetti

Yurthaber 09-08-22 13:02

Kazanç vaadiyle kurulan Turgo Shared sistemi çöktü! Binlerce üyeye mesaj atıldı: Artık işin sonuna gelmiş bulunmaktayız

Online olarak yüksek kar vaadi iddiasıyla ortaya çıkan ve çok sayıda üyeye ulaşan Turgo Shared sisteminin çöktüğünün duyurulmasının ardından ortalık karıştı. Kısa sürede binlerce kişinin üye yapıldığı sistem nedeniyle çok sayıda kişi mağdur oldu. Şirket yetkilisi ise "Artık işin sonuna gelmiş bulunmaktayız" ifadeleri de bulunan bir mesajla üyelere ulaştı. Sistemin üyelere bisiklet ve otomobil satın aldırdığı ve bunların kiralanması yoluyla üyelerin para kazanacağı vaadinde bulunduğu belirtildi.

Haber 31-07-22 20:02

Türk yüzücünün Oceans Seven hayalini köpek balıkları engelledi

Okyanusun Yedilisi olarak bilinen Oceans Seven'ın parkurlarını tamamlamak için Japonya'daki Tsugaru Kanalı'nı yüzerek geçmek isteyen Kamil Resa Alsaran, 24 kilometre yüzdükten sonra karşılaştığı köpek balıkları nedeniyle etabı yarıda bıraktı - Alsaran: - "Köpek balıklarıyla aramda en fazla 30 metre vardı. Ben suyun içerisindeyken yüzmenin heyecanı ve başarı arzusu nedeniyle köpek balıklarını görmedim. Uyarıların ardından çıktığım teknede köpek balıklarını gördüm. Direkten döndük" - "Eğer köpek balıklarıyla karşılaşmamış ve yüzmemi tamamlamış olsaydım Oceans Seven'in 7 etabının beşini tamamlayan Türkiye'deki ilk kişi olacaktım"

Yurthaber 29-07-22 13:34

Kendisinden neredeyse 10.000 km uzakta, evli ve yaşını gizleyen bir adamla nişanlı!

İngiltere'den 31 yaşındaki Victoria, Japonya'da yaşamasına, yaşı hakkında yalan söylemesine ve zaten başka bir kadınla evli olmasına rağmen partneri Shaun'a aşık olduğunu iddia etti. Bunların hiçbirinin kendisini engellemesine izin vermeyen kadın, aşkına sahip çıkacağını söyledi.

Trend 27-07-22 17:54

Japonya'da maymun terörü bitmiyor! Yetkililer katil maymun avında

Japonya'nın Yamaguchi kentindeki yetkililer, umutsuzca vahşi bir maymun saldırısı dalgasıyla mücadele etmeye çalışıyordu. Yetkililerin şimdi, avcıları sakinleştirici silahlarla maymunların peşine düşmeleri için görevlendirdikleri açıklandı.

Trend 27-07-22 16:32

Japonya'da ilginç olay! Maç oynanırken yanardağ patladı fakat maçın hakemi skandal bir olaya imza attı

Japonya'da ilginç bir olay yaşandı. Kagoshima United'ın evinde oynadığı maç sırasında Sakurajima yanardağı patladı. Asıl ilginç olan olay ise maçın hakeminin verdiği karar oldu. Yanardağ patlamasının ardından yetkililer bölgeden uzaklaşmaları için çevreye uyarılarda bulunurken, karşılaşmanın hakemi maçın oynanmasında bir engel görmediğini söylerek maçı 90 dakika oynattı.

Spor 27-07-22 13:19

Japonya'da polis yabani maymun saldırılarına karşı önlem alacak

Yamaguchi kentinde son haftalarda aralarında çocuk ve yaşlıların bulunduğu 42 kişinin Japon makaklarının saldırılarında yaralandığı aktarıldı

Yurthaber 25-07-22 17:50

Suikasta uğramıştı! Japonya'da Shinzo Abe'nin cenaze töreni krize yol açtı

Japonya'da suikasta uğrayan eski Başbakan Shinzo Abe'nin cenaze töreni ülkede krize neden oldu. 27 Eylül'de düzenlenecek cenaze törenin masraflarının tamamının devlet bütçesinden karşılanacak olması muhaliflerin tepkisini çekti. Eski başbakanlar için resmi tören düzenlenmesini gerektiren bir anayasa hükmü bulunmadığına dikkat çekilirken, sosyal medyada ise halk Abe'nin siyasi mirası, başarıları ve karıştığı skandallar konusunda ikiye bölünmüş durumda.

Haber 22-07-22 10:49

Japonya'da çok sayıda deniz kaplumbağası boyunlarından bıçaklanmış halde ölü bulundu

Japonya'ya bağlı Kumejima adası açıklarında en az 30 yeşil deniz kaplumbağası, ölü bulundu. Deniz kaplumbağalarının çoğunun boyunlarından bıçaklandığı tespit edildi. Polis, "hayvanlara eziyet suçlamasıyla" soruşturma başlattı.

Haber 18-07-22 13:59

Şinzo Abe suikastında şok detay! Moon Tarikatı ile ilgili mektubunda işaretini vermiş

Eski Japonya Başbakanı Şinzo Abe'ye düzenlenen suikastla ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak suikastın zanlısı Yamagami Tetsuya'nın, eylemi gerçekleştirmeden önce yazdığı mektubu, bir blog yazarına gönderdiği ortaya çıktı. Tetsuya'nın, Moon Tarikatı'na ilişkin yazdığı mektubunda saldırının işaretini verdiği belirlendi. Tetsuya'nın mektubunda Abe'ye karşı "öfke" duyduğunu belirttiği öğrenildi. İşte suikastın önceden işaretinin verildiği o mektubun detayları!

Haber 17-07-22 18:05

Abe suikastı zanlısı, Moon Tarikatı ile ilgili mektubunda eylemin işaretini vermiş

Abe suikastı zanlısı, Moon Tarikatı ile ilgili mektubunda eylemin işaretini vermiş

Yurthaber 17-07-22 17:16

Tüm dünyayı sarsan Abe suikastı ile ilgili şoke eden gerçek! Meğer Covid-19 salgını nedeniyle hedef değiştirmiş

Dünyayı sarsan eski Japonya Başbakanı Shinzo Abe suikastıyla ilgili her geçen gün şoke eden detaylar ortaya çıkıyor. Son olarak katilin başlangıçta annesinin mali çöküşünden sorumlu tuttuğu dini örgütün liderini öldürmeyi planladığı, örgüt lideri koronavirüs salgını sonrası Japonya’ya gelmediği için hedefini değiştirdiği öğrenildi. Katilin grup liderini öldürmek için bir etkinliğe gittiği, saldırıya fırsat bulamadığı, hatta suikast için Güney Kore’ye gitmeyi düşündüğü ortaya çıktı.

Haber 13-07-22 18:10

Suikast dünyayı sarsmıştı! Shinzo Abe'nin öldürülmesine ilişkin yeni detaylar

Japonya eski Başbakanı Shinzo Abe'nin öldürülmesi dünya gündemindeki yerini korurken, korkunç suikasta ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. Saldırının nedenine ilişkin araştırmalar sürerken, katil zanlısının yeni ifadeleri ortaya çıktı. Annesinin, takipçisi olduğu dini gruba bağışlamak için 2 arsa sattığını söyleyen Tetsuya Yamagami, maddi olarak iflas ettiklerini ifade ederek, Abe'yi de bu grubu desteklediğini için öldürdüğünü söyledi.

Haber 13-07-22 09:48

Dünya bunu hiç beklemiyordu! Japonya'yı ayağa kaldıran Abe suikastında akılalmaz itiraf

Dünya geçtiğimiz cuma gününden beri Japonya'nın eski başbakanı Şinzo Abe'nin uğradığı suikastı konuşuyor. Suikastın arka planı gün yüzüne çıkmaya devam ederken katil zanlısından şoke eden bir itiraf geldi. Japonya Öz Savunma Kuvvetleri'nin (SDF) eski personeli olan Tetsuya Yamagami'nin suikastı 1 yıldır planladığı ortaya çıkarken suikastı nasıl gerçekleştireceğine ilişkin fikrini değiştirerek sosyal medya platformu YouTube'a yönelmesi dikkat çekti.

Haber 12-07-22 10:16

Şinzo Abe suikasti sonrası yapılan seçimlerden Abe'nin partisi oylarını artırdı

Koalisyon hükümetinin en önemli bileşenlerinden olan ve eski başbakan Şinzo Abe'nin partisi Liberal Demokrat Parti, Abe suikastinden iki gün sonra yapılan seçimlerde sandalye sayısını artırdı. Böylece Japonya'nın muhafazakar koalisyon hükümeti, parlamentonun üst kanadındaki desteğini güçlendirmiş oldu.

Haber 11-07-22 06:30

Suikastın gölgesinde sandığa gittiler! Japonya'da seçimin galibi belli oldu

Japonya'nın eski başbakanı Şinzo Abe'nin suikasta kurban gitmesi sonrası ülkede yapılan seçimlerde kazanan parti belli oldu. Dünyada geniş yankı uyandıran suikastın ardından, Başbakan Kişida liderliğindeki Liberal Demokrat Parti (LDP) seçimlerden galip çıktı.

Haber 10-07-22 21:59

Abe Şinzo'yu öldürdüğü belirtilen saldırgan, önceden silahı test ettiğini öne sürdü

Abe Şinzo'yu öldürdüğü belirtilen saldırgan, önceden silahı test ettiğini öne sürdü

Yurthaber 10-07-22 18:12

Japon polisi Şinzo Abe'nin öldürülmesinde güvenlik açığı olduğunu kabul etti.

Abe'nin öldürüldüğü Nara kenti polis müdürü Tomoaki Onizuka, "Güvenlikte problemler olduğu yadsınamaz" dedi.

Haber 10-07-22 12:18

Dünya bu haberi konuşuyor! Şinzo Abe suikastının nedeni belli oldu: Siyasi değil kişisel, dini bir örgüte parasını kaptırdıktan sonra...

Dünya, Japonya eski Başbakanı Şinzo Abe'nin uğradığı suikast sonucu hayatını kaybetmesini konuşuyor. Saldırganın ifadesine ulaşan Japon basını, şüphelinin saldırıyı Abe'ye duyduğu hınç yüzünden işlediğini söylediğini yazdı. Saldırganın, ifadesinde yer alanlara göre 'ailesinin dağılmasına yol açan dini bir örgütle olan bağlantısı' nedeniyle Abe'ye kin güttüğü iddia edildi.

Haber 09-07-22 12:41

Tokyo Camisi’nde bayram namazı iki kez kılındı, nedeni şaşırttı!

Kurban Bayramı İslam alemi tarafından dünyanın çeşitli noktalarında coşkuyla kutlanıyor. Japonya'da Tokyo Camisi de dikkat çeken bir manzaraya ev sahipliği yaptı. Bayram namazına yoğun katılım olunca namaz üst üste iki kez kılındı. Hutbelerin 4 dilde okunduğu caminin imamı Muhammet Rıfat Çınar, suikasta uğrayarak yaşamını yitiren eski Japonya Başbakanı Shinzo Abe’yi de andı.

Haber 09-07-22 12:26

SON DAKİKA | Dünya Japonya'dan gelen haberle sarsıldı! Shinzo Abe suikaste uğradı, saldırganın hedefindeki isim...

Son dakika: Dünya, dün Japonya'dan gelen haberle sarsıldı. Eski Japonya Başbakanı Shinzo Abe, katıldığı bir etkinlikte uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Eski asker olduğu belirlenen saldırgan Yamagami Tetsuya, Abe'yi, kin duyduğu bir grupla ilişkili olduğu düşüncesiyle öldürdüğünü öne sürdü. Diğer yandan, bazı Japon haber kaynaklarında, saldırganın hedefindeki kişinin bir dini grubun üst düzey ismi olduğunu söylediği de iddia edildi. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 09-07-22 07:22

Japonya Ulusal Polis Teşkilatı Abe'ye saldırıda güvenlik kusurunu soruşturacak

Japonya Ulusal Polis Teşkilatı Abe'ye saldırıda "güvenlik kusuru"nu soruşturacak

Yurthaber 09-07-22 01:20

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? Shinzo Abe'ye suikast, akaryakıtta indirim, yol ve yemek ücretlerine zam, Kurtuluş Kuş...

Türkiye ve dünyada birçok önemli gelişmenin yaşandığı günün en öne çıkan haberlerini sizler için derledik. Japonya eski Başbakanı Shinzo Abe suikast sonucu öldürüldü, motorin fiyatları 25 TL'nin altına düştü, Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre çalışanlara verilen yemek ve yol ücretleri arttırıldı, Şarkıcı Kurtuluş Kuş'a cinsel saldırıdan en az 12 yıl hapis istemiyle dava açıldı....

Haber 08-07-22 16:23

Suikaste uğrayan Japonya eski Başbakanı Şinzo Abe öldü mü? Şinzo Abe kimdir? Kaç yaşındaydı?

Suikaste uğrayan Japonya eski Başbakanı Şinzo Abe son dakika gelişmesi sonrası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Birçok kişi internette suikaste ilişkin araştırma yapmaya başladı. Peki Japonya eski Başbakanı Şinzo Abe öldü mü? Şinzo Abe kimdir? Kaç yaşındaydı? Detaylar haberimizde...

Haber 08-07-22 12:00

SON DAKİKA | Suikasta uğrayan Japonya eski Başbakanı Shinzo Abe, hayatını kaybetti! Saldırgan böyle yakalandı... Kimliği ortaya çıktı

Son dakika haberine göre Japonya'nın eski Başbakanı Shinzo Abe, ülkesinde katıldığı bir etkinlikte silahlı saldırıya uğradı. Konuşma yaptığı sırada suikasta uğrayan Abe'nin hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi. Yerel saat ile 11.30 sıralarında yaşanan saldırıda iki el silah sesi duyulduğu aktarıldı. Saldırı sonrası Abe'nin kanlar içinde yere yığıldığı belirtilirken, saldırgan da gözaltına alındı. Öte yandan saldırganın kimliğiyle ilgili ilk bilgiler gelirken, ifadesi de ortaya çıktı.

Haber 08-07-22 10:15

Japonya aşırı sıcağa karşı yaşlılara çağrı yaptı: Tasarruf edeceğiz diye klimayı kapatıp hayatınızı tehlikeye atmayın

Yüzyılın sıcak hava dalgasıyla karşı karşıya kalan Japonya'da sıcak çarpmasından dolayı hastaneye kaldırılanların sayısı her geçen gün artıyor. Hükümet ise bir yandan enerji sistemine binen aşırı yükü azaltma çağrısı yaparken öte yandan bu çağrıya uyup tasarruf adına klimasını açmayan özellikle yaşlı nüfusa risk altında olduklarını anlatmaya çalışıyor.

Haber 30-06-22 13:35

Japon yetişkin film yıldızı Rina Arano’nun cansız bendeni ormanlık alanda çıplak halde ağaca bağlı bulundu

Japon yetişkin film yıldızı Rina Arano’nun ailesi 8 Haziran’da genç yıldız hakkında kayıp başvurusunda bulunmuştu. 23 yaşındaki Rina Arano, kaybolduğu bildirilmeden üç gün önce en son 5 Haziran'da gizemli bir adamla canlı görülmüştü. Olaya ilişkin araştırmalarını sürdüren polis ekipleri genç kadının cesedini ormanlık bir alanda çıplak halde ağaca bağlanmış olarak buldu.

Trend 29-06-22 14:05

En büyük risklerden biri demişti! Elon Musk'tan yine korkutan cümleler geldi: Böyle devam ederse...

Ünlü iş insanı Elon Musk'ın Japonya uyarısı endişelendirdi. Düşen doğum oranları ve hızla yaşlanan nüfus nedeniyle toplam nüfusu 600 binden fazla azalan Japonya'ya uyarıda bulunan Musk, "Böyle devam ederse Japonya ortadan kalkacak" diye konuştu. Musk, ABD'nin de Japonya'nınkine benzer bir kaderle karşı karşıya kalabileceği konusunda uyardı. Ünlü milyarder daha önce ise "Medeniyet için en büyük risklerden biri düşük doğum oranıdır" demişti.

Haber 27-06-22 14:35

Japonya'da sıcak hava dalgası: 37 milyon kişiye 'Gereksiz ışıkları söndürün' çağrısı

Japonya hükümeti, ülkeyi etkisi altına alan sıcak hava dalgasında başkent Tokyo ve çevre bölgelerde yaşayanlara daha az elektrik kullanma çağrısında bulundu.

Haber 27-06-22 10:24

Hamsterı görenler şaşkınlığını gizleyemedi! Birçok insanın yapamadığını yaptı

Japon firması KK Iwaya Giken, bir hamsterı uzaya gönderdi. Özel bir kabin içine koyulan hamster balonla 23 km yüksekliğe kadar çıktı. Birçok insanın yapamadığını yapıp metrelerce yükseğe çıkarak gezegenimizi stratosferden görme imkanı yakalayan hamster canlı olarak da Dünya'ya indi. Böylece bir memelinin ilk kez balonla fırlatılışı başarıyla sonuçlandı. Bu deneyin ise insanların balon kullanarak uzay yolculuğu yapabilmelerinin önünü açacağı düşünülüyor.

Haber 26-06-22 09:35

Japonya’da trende kimyasal madde paniği! 2 kişi hastanelik olurken akıllara 1995 saldırısı geldi

Japonya’da seyir halindeki trende kimyasal madde paniği yaşandı. Emniyet kaynakları ve görgü tanıklarının ifadelerine göre, trenin bir vagonunun zemininde bilinmeyen bir sıvı maddeye rastlandı. Vagonu saran koku nedeniyle yolcular durumu yetkililere iletti. 2 kişi hastanelik olurken, tren seferleri geçici olarak askıya alındı. Yaşanan olay Japonya’da 20 Mart 1995'te yaşanan sarin gazlı metro saldırısını akıllara getirdi.

Haber 24-06-22 10:56

30 yıl boyunca ıssız bir adada tamamen çırılçıplak yaşadı! Şehre dönmeye zorlanan adam, adasına yeniden kavuştu

86 yaşındaki Masafumi Nagasaki, Japon hükümeti tarafından medeniyete geri dönmeye zorlanmadan önce yaklaşık 30 yılını uzak bir adada tek başına yaşadı. Şehre geri döndükten sonra alışma sürecinde büyük zorluklar yaşayan adamın adasına yeniden taşınmasına izin verildi.

Trend 22-06-22 14:24

Japonya’da hizmetçi kostümlü çalışanlar popüler oldu! “Korkuyu hafifletmek istedik”

Japonya’nın Tokyo kentinde bir diş hekimi hastalarının korkularını hafifletmek için ilginç bir yöntem tercih etti. Hastalarıyla iyi ilişkiler kurmak istediğini dile getiren diş hekimi, çalışanlarının anime ve manga kostümleri giymesine karar verdi. Diş hekimlerinin hastalarını sakinleştirmek için kullandığı yöntem için ekstra bir ücret talep edilmiyor.

Trend 22-06-22 12:04

Kane Tanaka: Dünyanın yaşayan en yaşlı insanı 119 yaşında hayata veda etti

Dünyanın yaşayan en yaşlı insanı Kane Tanaka 119 yaşında hayata veda etti. Japonya'nın güneyindeki Fukuoka'da yaşayan Tanaka bu rekoru üç yıldır elinde tutuyordu.

Haber 09-06-22 22:07

Çin'den tehdit gibi uyarı... Japonya'ya seslendiler

Pekin yönetimi, Japonya'yı Tayvan konusunda uyardı. Çin'deki Komünist Parti'nin yayın organı Global Times'ın başyazısında, "Japonya Tayvan sorununa müdahale konusunda ABD'den daha agresif bir tutum takınıyor. Yarım yüzyıldır gem vurulan Japon militarizmi yeniden yükselişte. Asya-Pasifik güçlerinin Japonya'nın kafasına vurup kendine gelmesini sağlaması gerekiyor." ifadeleri yer aldı.

Haber 08-06-22 19:28

Japonya Brezilya maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda canlı izlenecek? Japonya Brezilya maçı şifresiz mi yayınlanacak?

Japonya Brezilya hazırlık maçı bugün tüm futbolseverlere heyecan dolu anlar yaşatacak. 2022 Dünya Kupası hazırlıklarını sürdüren Brezilya ve Japonya, hazırlık maçı kapsamında futbolseverlerle buluşacak. Dünya Kupası'nda nasıl performans sergileyeceği merak edilen Brezilya'nın Japonya karşısındaki performansı önemli olacak. Kritik mücadeleyi canlı izlemek isteyen vatandaşlar için maçın canlı yayın bilgileri açıklandı. Peki, Japonya Brezilya maçı saat kaçta hangi kanalda canlı izlenecek?

Spor 06-06-22 13:08

Japon Fugaku liderliği kaptırdı: İşte dünyanın en hızlı bilgisayarı!

ABD, Top500 en hızlı süper bilgisayar sıralamasında Japonya'nın Fugaku süper bilgisayarını geçerek tekrar birinciliği aldı. ABD yapımı süper bilgisayar Frontier, Japon Fugaku'nun iki yıllık liderliğini sona erdirdi.

Haber 30-05-22 11:59

Japonya iki yıl aradan sonra yeniden turistlere kapılarını açıyor

Koronavirüs salgını nedeniyle iki yıl önce kapılarını turistlere kapatan Japonya, iki yılın ardından 98 ülkenin vatandaşlarına giriş izin vermeye başlıyor.

Haber 28-05-22 13:52

Japonya’dan müjdeli haber geldi! Turistlere sınırlarını yeniden açıyor

Japonya Başbakanı Fumio Kishida, Covid-19 salgını nedeniyle askıya alınan turist girişlerine 10 Haziran itibariyle yeniden izin verileceğini açıkladı.

Trend 27-05-22 17:33

Japonya'da şiddetli deprem!

Japonya'nın kuzeydoğusundaki Fukuşima eyaletinde 5,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Haber 22-05-22 08:49

Japonya'da tıp fakültesi başvuruları 'Evlenince işi bırakırlar' diye reddedilen 13 kadına tazminat ödenecek

Japonya'da Juntendo Üniversitesi, 13 kadına giriş sınavında ayrımcılık yaptığı için tazminat ödedi. Başkent Tokyo'daki tıp okulunun, iletişim becerileri daha yüksek olduğu için erkeklere karşı mülakatlarda avantajlı oldukları düşünülerek kadın öğrencilere daha sert giriş koşulları uyguladığı ortaya çıktı.

Haber 20-05-22 12:22

Kuzey Kore ile ilgili çarpıcı iddia! Biden'ın ziyareti sırasında...

Füze denemelerine devam eden Kuzey Kore ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Yaptığı denemelerle Batı'ya özellikle ABD'ye gözdağı veren Kuzey Kore'nin yeni bir füze denemesinin ABD Başkanı Joe Biden'ın Tokyo ve Seul'u ziyareti sırasında yapabileceği öne sürüldü.

Haber 20-05-22 09:33

Kane Tanaka: Dünyanın yaşayan en yaşlı insanı 119 yaşında hayata veda etti

Dünyanın yaşayan en yaşlı insanı Kane Tanaka 119 yaşında hayata veda etti. Japonya'nın güneyindeki Fukuoka'da yaşayan Tanaka bu rekoru üç yıldır elinde tutuyordu.

Haber 18-05-22 14:08

Dünya onu konuşuyor! Yanlışlıkla hesabına gelen parayı kumarda yedi

Japonya'da yaşayan 24 yaşındaki bir genç yanlışlıkla hesabına gelen Kovid-19 yardım parasını kumara yatırdı. Abu kasabası sakinlerinin büyük tepki gösterdiği gencin söz konusu parayı ise çoktan kaybettiği açıklandı.

Haber 18-05-22 11:04

Renesas'tan dikkat çeken karar! Modernize edip yeniden açacak

Renesas Electronics, elektrikli araçlara yönelik yarı iletken malzeme üretmek amacıyla Japonya'daki fabrikasını yeniden açacak.

Haber 18-05-22 09:06

Nintendo bilançosunu açıkladı! Dikkat çeken rakamlar...

Japon oyun konsolu üreticisi Nintendo, martta sona eren 2021 mali yılı kapsamlı bilançosunu açıkladı. Kyoto merkezli tüketici elektroniği devinin 2021 mali yılı net karı 0,6 düşüşle 477,6 milyar yen (3,7 milyar dolar) oldu. 2021 mali yılında 23 milyon adet Switch sattığını söyleyen şirket, 2022 mali yıl beklentilerini de paylaştı.

Haber 15-05-22 09:20

Japon bilim insanlarından yüksek tansiyona çözüm: Tuz hissi veren elektrikli yemek çubuğu

Japon araştırmacılar, zayıf elektrik akımını kullanarak geliştirdikleri yemek çubuklarıyla yemeklerdeki çok az miktardaki tuzun bile tadını yapay olarak en az bir buçuk kat arttırarak günlük tuz alımını sınırlandırmayı hedefliyor.

Haber 12-05-22 17:23

Antalya'dan Japonya'ya teknoloji ihracatı

Antalya merkezli Desird Tasarım Ar-Ge firması Japonya'ya çok kabinli manyetik alanda çalışan lineer motor asansör sistemi ihraç edecek - Desird Yönetim Kurulu Başkanı Ender Kazan: - "İlk etapta Japonya pazarında kullanılmasını, ardından da diğer pazarlara açılmasını planlıyoruz. Proje, 5 yıllık projeksiyonda 3 milyar doları bulan bir satış hedefine sahip"

Yurthaber 10-05-22 10:38