Dolandırıcılıktan yakalandı, bunları söyledi

Adana’da kendisini polis olarak tanıtıp 'Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantınız var' diyerek 79 yaşındaki Günay D.’den yarım kilo külçe altın, 10 bin lira para ve 1000 euro alan, 20 yaşındaki Emin A., "Bende vicdan ne gezer. Ben aileme, kendime acımıyorum" dedi.

Dolandırıcılıktan yakalandı, bunları söyledi

Olay, 8 Kasım’da merkez Seyhan İlçesi’ne bağlı Reşatbey Mahallesi’nde meydana geldi. Kendini polis olarak tanıtan Emin A., evinde oturan Günay D.'yi arayıp, ''FETÖ ile bağlantınız var, adınız bazı olaylara karışmış, sizin masum olduğunuzu biliyoruz. Evinizde ne kadar altın ve para varsa vermeniz lazım" dedi.

Bunun üzerine yaşlı kadın evinde bulunan yarım kilo külçe altın, 10 bin lira para ve 1000 euro'yu olduğunu söyledi. Telefon görüşmesinin ardından yaşlı kadının evine giden zanlı, parmak izi bırakmamak için kapıyı kıyafetiyle açtı. Güvenlik kamerasını görünce de elindeki dövmesini gizledi. Günay D., poşet içine koyduğu altın ve paraları, polis sandığı Emin A.’ya verdi.

"80 BİN LİRAYI AĞACIN DİBİNE BIRAK"

Daha sonra Emin A., 65 yaşındaki Ömer T.’yi aynı yöntemle arayıp paraların seri numarasının incelenmesi gerektiğinin söyledi. Bankada 80 bin lirasının olduğunu söyleyen Ömer T., zanlı ile merkez Seyhan İlçesi’ndeki Atatürk Parkı’nda buluştu. Uzaktan yaşlı adamı izleyen dolandırıcı, poşet içindeki paraları ağacın dibine bırakmasını söyledi. Parayı bırakan adam daha sonra evinin yolunu tuttu.

"EVİNİZİ DİDİK DİDİK EDERİM"

60 yaşındaki Belgin G.’yi de arayan Emin A., kadının 2 bileziği ve 13 bin lira parasının olduğunu öğrendi. Belgin G.,evine gelen zanlıya paraları vermek istemeyerek, "Paraları burada inceleyin, eğer emniyete götürecekseniz ben de sizinle geleceğim" dedi. Bunun üzerine Emin A, "Benim iyi niyetimden faydalanma. Paraları vermezseniz, evinizi didik didik ederim" dedikten sonra para ve altınları alamadan ayrıldı.

50 GÜVENLİK KAMERASI İNCELENDİ

Mağdurların şikayeti üzerine Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği, zanlıyı yakalamak için harekete geçti. Olayların meydana geldiği bölgede 50 güvenlik kamerasını inceleyen uzman polisler, dolandırıcının kimliğini ve adresini tespit etti. Şafak vakti düzenlenen operasyonla Emin A, dedesinin evinde yakaladı.

"BENDE VİCDAN NE GEZER?"

Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen zanlı sorgusunda, "Sarhoştum, hiçbir şey hatırlamıyorum" iddiasında bulundu Sağlık kontrolüne götürülen Emin A, gazetecilere, "Özenme çocuk ortam bozuk. Mahpushane gelsin deli sevdam. Babalar olmuş kurabiye, ne babalar gördük güle güle öldük. Memlekette baba benim. Ben kimseyi dolandırmadım, onlar bana dolandı. Benim alakam yok varsa cezamız yatarız. Bende vicdan ne gezer, ben kendime, aileme acımıyorum. Fark ederse kahrolayım, giderim tek ayak üzerinde o cezaları yatarım" dedi.

İşlemlerinin ardından Emin A., adliyeye sevk edildi. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
yer adana artık normal bu tür şeyler. bu adanayı toptan temizlemek lazım..
@benzinci @benzinci gardaş bak sana bi bilgi vereyim. adana Türkiye'nin istanbuldan sonra gelen en çok göç alan en çok karısıkı mezhebin yaşadığı şehirdir. emin ol adanaın has insanları bunu yapmaz... ayrıca sen ülkenin diğer illerini temizle oldu mu.
@benzinci seni ciyo abi gile söylicem
senin ilk hırsızlığında elini kesmeyen adaleti .....
idam gelmeden bu işler çözülmez. Çok net konuşuyorum. Can korkusu herşeyin başında gelir... Adam diyor nasıl olsa öldürmeyecekler asmayacklar ne güzel içerdede bedavadan yer-içerim diyor. Zaten dışarıda bir beklentisi yok topluma asalak olarak yaşıyor... Çok ciddiyim bu sözlerimden ötürü üzülüyorum ama sert tedbirler almadıkça bu toplum iflah olmayacak...
yine sıradan bi adana haberi
ama savcı sana acır serbest bırakırsa şaşırmam
Ceza olmayan ülkede her şey olur.
hırsızlık dolandırıcılık suç değil
bu lafları eden adama en ağır hücre cezası vermek lazım lay lay lom yatar çıkarım havalarında insan müsveddesi.
Sor bakim nereliymiş bu denyo...Adanalı değil, adanalı ADAM MERT OLUR...Bütün olaylar göçle gelen saçma sapan kişilerden kaynaklı...
İnsafsız, adiler herzaman var onlarda sorun yok varlıkları devam edecek dünya var olduğu müddetçe. Hata çocuklarında yoksa yakınlarında o da yoksa komşularında dönemin sosyal mühendisliklerini anlatmak gerekiyor bilmeyenlere... 4-5 yıldır her ay mutlaka 1-2 haber düşüyor. Yazık ya ne emekler verildi kim bilir...
TAM BİR YENGEÇ KONUŞMA ŞİVESİNE BAKIN YAZIK BU ADANAYI BÖYLE PİSLİKLER KİRLETTİ
yüzsüzzzz
birkaç ay sonra dışarda.bu milletin hırsız ve dolandırıcılara hak ettikleri cezanın verilmesi için ne yapması lazım,bunlardan herkes şikayetçi sosyal medyada yüzbinlerce yazı var ancak neden bu konuda adım atılmıyor,ceza kanunu neden düzenlenmiyor
ADALETMI O NE
Diğer Haberler