Donald Trump onay verdi! Suikasttaki sır perdesi kalkıyor

ABD Başkanı Donald Trump, ülkenin eski başkanlarından John F. Kennedy'ye yapılan suikasta ilişkin 10 binlerce gizli belgenin kamuyla paylaşılması için izin vereceğini açıkladı.

Donald Trump onay verdi! Suikasttaki sır perdesi kalkıyor

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Kennedy suikastına ilişkin gizli belgelerin paylaşılmasına izin vereceğini duyurdu.

Trump, "Daha fazla bilgi alınması için Başkan olarak uzun zamandan beri yasaklanan gizli JFK dosyalarının açılmasına izin vereceğim." ifadesini kullandı.

26 EKİM'DE SÜRE DOLUYOR

1992 yılında çıkartılan Kennedy Suikastı Kayıtları Yasası gereği, çoğunluğu FBI ve CIA'ya ait milyonlarca belgenin 25 sene içerisinde kamuyla paylaşılması gerekiyor. Bu süre 26 Ekim'de doluyor.

Bugüne kadar Ulusal Arşivler, Kennedy dosyasına ait çok sayıda belgeyi paylaşmıştı fakat dosya içerisindeki bazı bilgiler ancak Başkan'ın onayıyla açıklanabilecek.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Kennedy yi yahudi lobisi öldürdü.Kennedy yahudilerin amerikanın yönetiminde söz sahibi olmasını istemiyordu.Aynı kişiler şimdi trump ı istemiyor bu yüzden basın trumpın üzerine bu kadar gidiyor.
@emir6778 ; evet Kennedy'i masonlar öldürmüştü ve İsrail'in bölgede güçlü olmasını, ABD bütçesinden kaynak aktarılmasını Başkan John Kennedy istemiyordu fakat burada bu kez dediğin gibi böyle bir algı oluşturularak bu kez ortadoğuda İsrail etkisinin olmayacağı havası verilmeye çalışılıyor ABD Halkına.
Güçlü bir imaj çizmeye çalışıyor ama, politikada yaptığı hatalar yüzünden eleştiri okları hep trump'un üzerinde. Ayrıca yanlış belgelerle yönlendirilerek hata yaptırılıyor. Örnek Amerikan askerinin PYD kıyafeti giyerek, suriyede savaşması.. Başlarına çok büyük dert açacak. O askerler öldüğünde amerikadaki olayları siz düşünün! Türkiye'de şehitlik mertebesi var. Dini inanç olarak bunu benimsemiş durumdayız. Ama amerikada öyle bir şey yok..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler