SPOR

CANLI

Fenerbahçe o dilekçeleri yayınladı!

Geçtiğimiz hafta kulübün resmi sitesinden MHK Başkanı Yusuf Namoğlu aleyhinde yaptığı açıklamalar nedeniyle PFDK'ye sevk edilen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yaptığı savunmanın bir örneğini Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri'ne de gönderdi.

Fenerbahçe o dilekçeleri yayınladı!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Süper Lig'deki Adanaspor maçı sonrası yaptığı açıklamalar futbol gündemine bomba gibi düştü. Başta MHK Başkanı Yusuf Namoğlu olmak üzere Futbol Federasyonu'ndan bir çok kişi ve kurula ağır eleştiriler yağdıran Yıldırım, "Şu anda Türk futbolunda hakem terörü var. Ben buradan Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, sporla ilgili olan herkese sesleniyorum. Bu işin temizlenmesi lazım" ifadesini kullanmıştı.

Geçtiğimiz hafta kulübün resmi internet sitesinden Yusuf Namoğlu hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevkedilen Yıldırım, yaptığı savunmayı hem PFDK'ye hem de Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri'ne gönderdi.

Aziz Yıldırım'ın vekili avukat Abdurrahim Erol imzasıyla gönderilen savunma dilekçesinde, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta ve Galatasaray'ın eski yöneticisi Ali Dürüst'ün geçmiş dönemlerde MHK ve Futbol Federasyonu aleyhindeki konuşmalarından örnekler vererek, bu isimlerin ceza almadığını hatırlattı ve, "Fenerbahçe Futbol A.Ş. ve Aziz Yıldırım hakkında ceza tayinine yer olmadığına karar verilmesini arz ve talep ederim" ifadesi kullanıldı.

Fenerbahçe Kulübü'nün resmi sitesinde yer alan savunmada, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin 'ifade özgürlüğüne dair' görüşleri de yer aldı.

İşte o dilekçeler:


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 53 yorum
Şike yapsana şike yapsana aziz yıldıvım şike yapsana kendi taraftarına pavalı köpeklev diyen tek başkan
@yardimederiz ŞİKE KOMPLO OLDUĞU CÜMLE ALEM ANLADI SEN ANLAMADIN.
@yilmaz_beyazit_2016 Şikeyi yaptınız adamlar komplo malzemesi olarak kullandı evet.
@yilmaz_beyazit_2016 inanma öyle şeylere sizi kandırıyorlar şikenin kralı var yavrucugumm dünya bile biliyor fenerbohça sporun şike yaptıgını şikeci oldugunu.
@yilmaz_beyazit_2016 anca sizin gibi beyinsizler inanır bu komplo hikayesine!!!! örneğin bana gicik biri var, özel detektif tutmuş beni takip ettiriyor, bende o ara hırsızlık yaptim ve polis beni suç üstü yakaladi..bana komplo yapildi bu herif bana husumet besliyor o yüzden beni yakalatti,aslinda ben hirsiz değilim desem inandirici olur mu??? işte Fenerin yaptığı bu.
@yardimederiz örneğin bana gicik biri var, özel detektif tutmuş beni takip ettiriyor, bende o ara hırsızlık yaptim ve polis beni suç üstü yakaladi..bana komplo yapildi bu herif bana husumet besliyor o yüzden beni yakalatti,aslinda ben hirsiz değilim desem inandirici olur mu??? işte Fenerin yaptığı bu..!
@yilmaz_beyazit_2016 koyunlar anlamaz ancak önündeki it nereye götürürse oraya gider.
@yilmaz_beyazit_2016 ne kadar malsın ya. şike komploymuş. ses kayıtları ve tapelere itiraz gelmiyor bunlar bize ait deniliyor ancak dinleme usulsüz yapıldı bu nedenle geçersiz sayılmalı diye savunma yapılıyor sen komple diyorsun. dinlemenin usulsüz olması o konuşmaları yokmu sayıyor. Biraz beyniniz olsun ya birazcık.
şike tapelerının oreklerı nıde yollasaydın bakaydı neler olmus dıye.bır sahıs aynı sucu sureklı ıslerce cezası artar su an futboldan men dedılmen gerekıyordu hala aglıyorusn ayıptır
@erkan_3361 hala bunları söyleyebiliyorsan sen fetöcüsün
@erkan_3361 Song a sözde verildiği iddia edilen 1.5 milyon usd. nin makbuzu nu da yollasınlar mı?Veya malatyaya giden doğan arabaların faturalarını, yok yok bence zalad a verilen paranın teberru makbuzunu yollasınlar, şaka şaka yaw bence CEMAL NALBANTın basket formasını yollasınlar=))))))))))))
@tissu sen fetöcüsün. Millet hakkını arayınca fetöcü oluyor. ama fetöcü hakimlerle kurtulan FB fetöcü olmuyor. Fetöcü hakim ve savcılarla maç yapan FB fetöcü olmuyor ne güzel iş.
@tissu kimin fetöcü oldugunu senin başkanın çok iyi bilirrr yavrucugummm sen azize bir sor bakalım.herkes fetöye bir kamyon küfür ederken yuhlarken senin başkanından fetö ile ilgili bir kelime çıkmadı bunu biliyormusun fetöcü şikeciler.
@jaguar7060 boş boş işlerle ugraşmanız sizde fb lilerde genetik hal aldı sanırım.ulan embesil varsa elinde belge kayıt ispat şahit çık şikayet edin ama belge li olacak afaki olmaz varsa öyle bir durum biz g s liler o başkanın boynunu anında koparırız.ama şike belgesi t f f _u e f a _c a s_isviçre mahkemeleri varda varrr biz bu belgeler dahilinde konuşuyoruz şikemi evet f b şikecidirrrr.
@tissu tff ye azzın yerkeltıdıgı vatandas fetodan tutuklandı.bıde şike yoktur yonunde oy kullanmıs kurulda.bu nasıl kumpas vay anasınıya
büyüksün aziz baba
@zalim_zalim_1981 azize büyüksün diyenler bilsinler ki kendileri küçüktür zavallidir acizdir eziktir!!!!!
Takım
O
Av
P
Geri Dön