HABER

Profesör Celal Şengör’e sosyal medyadan büyük tepki yağdı

Katıldığı bir basın toplantısında Osmanlı İmparatoru Kanuni Sultan Süleyman’a hakaret eden Prof.

Katıldığı bir basın toplantısında Osmanlı İmparatoru Kanuni Sultan Süleyman’a hakaret eden Prof. Dr. Celal Şengör’e sosyal medyadan büyük tepki geldi.

‘Osmanlı İmparatorluğu’na altın çağını yaşatan Padişah’ olarak bilinen ve Avrupalıların ‘Muhteşem Süleyman’ olarak adlandırdığı Kanuni Sultan Süleyman’a (1. Süleyman) ağır hakaret eden Prof. Dr. Celal Şengör’e sosyal medyadan büyük tepki yağdı.
İHA muhabiri Rıfat Fırat’ın haberi kamuoyu ile paylaşmasından sonra sosyal medya platformu Twitter üzerinden açıklama yapan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hasan Nuri Yaşar, “Celal Şengör, yıllardır ders veren bir jeoloji hocası. Boş konuşmaları ve beş para etmez birçok güncel kitabı var ama tek faydalı olacağı kendi bilimsel alanında öğrencilerine bırakacağı bir ders kitabı bile yok. Celal Şengör’ün öğrencileri hala merhum İhsan Keten Hoca’nın kitaplarını okuyorlar, el insaf” dedi.

Orhan Osmanoğlu: “Fatih bitti şimdi Kanuni’ye hakaret ediyor”
Sultan Abdülhamid Han’ın 4’üncü kuşak torunu olan Orhan Osmanoğlu ise büyük tepki göstererek, “Sen nasıl bir Profesörsün, nasıl bir bilim adamısın. Fatih Sultan Mehmed bitti şimdi Kanuni Sultan Süleyman’a hakaret ediyorsun. Bence kusura bakma salak olan sensin” ifadelerini kullandı.

Vatandaşlardan büyük tepki geldi
Sosyal medya kullanıcıları, Celal Şengör’ün hakaret içeren açıklamalarından sonra Twitter üzerinden şu yorumlarda bulundular:

“Celal Şengör, Kanuni Sultan Süleyman’a salak demiş! Şimdi savcıları göreve çağırıyorum bu adam halkı kin ve düşmanlığa tahrik ediyor! Ünlüleri bu adam hakkında yazılar yazmaya çağırıyorum. Medyayı bu adamı boy boy manşet yapmaya çağırıyorum. Bekleyip göreceğiz.”
“Neymiş, Kanuni Sultan Süleyman salağın tekiymiş! Söyleyen kim? Prof. Celal Şengör. Daha önce de Fatih’in Müslümanlığını tartışan bir adam. Kesip attıkları tırnak bile olamayacak insanların tarihi şahsiyetleri böylesine yerden yere vurdukları başka bir ülke var mıdır acaba?”
“Celal Şengör bu kez de Kanuni Sultan Süleyman’a ‘salak’ demiş. Celal hocam ben hiç jeolojik etüt yapan bir tarihçi görmedim. Sen de işini yap lütfen.”
“Celal Şengör haddini bilmedikten sonra, ilim bilse kaç yazar”

Profesör Celal Şengör’e sosyal medyadan büyük tepki yağdı

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler