HABER

Gökten balık yağdı! "Yok artık" dedirten olay

ABD'nin Teksas eyaletine bağlı Texarkana şehrinde beklenmedik bir olay yaşandı. Şehirde gökten balık yağdı.

Gökten balık yağdı! "Yok artık" dedirten olay

2021 yılı sona ererken, ABD'nin Teksas eyaletine bağlı Texarkana şehrinin sakinleri kırk yıl düşünseler akıllarına gelmeyecek bir olaya tanık oldular.

Daily Mail'ın haberine göre, bölgeyi kasıp kavuran iki fırtına sonrası, zeminin ölü balıklarla dolu olduğu görüldü. Texarkana şehrinin resmi Facebook hesabı, konu hakkında ilginç bir gönderi paylaştı.

"HAYIR BU BİR ŞAKA DEĞİL"

Texarkana şehri söz konusu Facebook gönderisinde, "2021 yılı tüm numaralarını yapmaya devam ediyor... Texarkana şehrinde gökten balık yağdı ve hayır bu bir şaka değil." diye yazdı.

Gönderide, balık yağmurunun "hayvan yağmuru" adı verilen ve nadir görülen bir fenomen olduğu söylendi. Sayfa tarafından şehir sakinlerinden balık fotoğraflarını göstermeleri istendi.

Yerel basına bir araba galerisinde çalıştığını bildiren James Audirsch, "Şiddetli bir gök gürültüsü vardı, kapıyı açtığımızda dışarı baktım, çok şiddetli yağmur yağıyordu ve bir balık yere düştü" dedi.

Balıkların bazılarının 10 ila 12 santim uzunluğunda olduğu bildirildi.

Başka bir kişi de Twitter'da "Benim evime de balık yağdı" diyerek paylaşım yaptı.

balık yağmuru

Oldukça ilginç olsa da bu, yaşanan ilk olay değil. 2017'de Kaliforniya'daki bir ilkokuldaki öğretmenler ve öğrenciler, gökten 100 balık düştüğünü söylemişti.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler