Mynet Trend

Greta Thunberg’in belgeseli için çalışmalarda sona gelindi

Tüm dünyada iklim aktivisti olarak tanınan 18 yaşındaki Greta Thunberg’in iklim değişikliğiyle mücadelesi için başlattığı kampanya belgesel olarak çekildi. Thunberg’in kampanya sürecini ve macerasını anlatan üç bölümlük Greta Thunberg: A Years To Change The World belgeselinin 13 Mayıs 2021 tarihinde yayınlanması bekleniyor.

Greta Thunberg’in belgeseli için çalışmalarda sona gelindi

İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg, küresel ısınmayla mücadele için adım atılması talebiyle tek başına başlattığı kampanyanın ardından kısa süre içerisinde dünya çapında milyonlarca insanın desteğini almıştı. İklim değişikliği konusunda dünya genelinde farkındalık yaratmak için bir yıl okulu bırakan Thunberg, en genç aktivistlerden biri olmayı başardı.

NTV’de yer alan habere göre, BBC imzasıyla ortaya çıkan Greta Thunberg: A Year to Change the World belgeseli Thunger’in başlattığı kampanyanın tüm dünyayı etkileme sürecine yer veriyor. Belgesel 13 Mayıs saat 23.00’te BBC Earth kanalında yayınlanacak.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
bence bir insanın en hayırlısı doğasına, canlılara sahip çıkıp bir torunlarına yaşanacak iyi bir dünya bırakmaktır. sonuçta yeni nesil vatanımızı yaşatacak. Yalnız bu eylemleri bu kız gibi şovmenlik yapıp daha sonra film çekip para gütme amacı pek samimi gelmiyor
bu konu hakkında şunu söylemek isterimki iklim sorunumuz olmakla beraber teklonoji ve gelişimi terketmek istememekteyiz bunu yaptığımızda iklim sorununu sadece dillendirdiğimiz sorunu sorun etmek için var gibi durur. ve Bu küçük kızı bu kampanyada kullanmak tam bir korkaklık zayıflık göstergesidir... bu güne kadar ki iklimciler etki ve çalışma olarak başaramadıklarını küçük bir kızın masumi yüzü ile başaracaklarını sanıyorlarsa yanılıyorlar ve başarısızlıklarının belgesidir resmen greta .ayrıca küresel teklonoji ve ekonomiye alternatif bulmak ta yetmez ki yok dahada söze gerek yok reklamcılar
nefret söylemlerinin kuklası hakkında belgesel mi? öğretilmiş nefret söylemlerini kusan hiç bir canlı dinlenilmeyi bile haketmez. nefretle hiç bir şey çözülmez.
Geri Dön