Atatürk Üniversitesi Haberleri

Erzurum'da trafik kazasında kardeşlerden biri öldü, diğeri ağır yaralandı

Atatürk Üniversitesi yerleşkesinde meydana gelen trafik kazasında, genç erkek kardeşlerden biri öldü, diğeri ağır yaralandı.

Yurthaber 15-08-23 07:33

URAP, 2022-2023 Türkiye sıralamasını açıkladı: Atatürk üniversitesi ilk 10’da yer aldı

ODTÜ Enformatik Enstitüsü bünyesinde yer alan University Ranking by Academic Performance (URAP) Araştırma Laboratuvarı, hem son beş yılın hem de 2022-2023 yılının Türkiye verilerini açıkladı.

Yurthaber 18-07-23 09:28

ATA AÖF sınavları online mı yüz yüze mi? ATA AÖF sınavları ne zaman? 2022 - 2023 Atatürk Üniversitesi sınav takvimi

ATA AÖF sınavlarının online mı yoksa yüz yüze mi yapılacağı merak konusu oldu. Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası alınan kararların ardından sınavların nasıl yapılacağını öğrenmek isteyen açıköğretim öğrencileri 2022 - 2023 Atatürk Üniversitesi sınav takvimi ile ilgili arama motorlarında yaptıkları sorgulamalar hız verdi. Peki, ATA AÖF sınavları ne zaman? ATA AÖF sınavları online mı yüz yüze mi?

Egitim 25-02-23 14:43

Atatürk Üniversitesi deprem bölgesi için mobil tuvalet üretimini sürdürüyor

Üniversite atölyelerinde günde 20 mobil tuvalet üretiliyor.

Yurthaber 15-02-23 14:35

Atatürk Üniversitesi

Atatürk Üniversitesi Hakkındaki Haberler Mynet'te. Atatürk Üniversitesi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Erzurum, Tunceli ve Ağrı'dan deprem bölgesine yardımlar sürüyor

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Erzurum, Tunceli ve Ağrı'da toplanan yardımlar deprem bölgesine gönderiliyor.

Yurthaber 08-02-23 15:25

Üniversite öğrencileriyle kilden yaptığı dev heykelleri yurt dışına pazarlıyor

Erzurum'da güzel sanatlar fakültesinin yüksek lisans ve doktora öğrencilerinden ekip kuran heykeltıraş Volkan Doğan, yoğunlukla yurt dışından gelen yaklaşık 3 metrelik boğa, savaşçı ve at heykeli siparişlerini kilden üretiyor.

Yurthaber 19-01-23 12:12

Doğu Anadolu Gözlemevi'nde teleskobun kurulumu gelecek hafta tamamlanacak

Erzurum'daki Doğu Anadolu Gözlemevi'nde (DAG) teleskobun kurulumu gelecek hafta tamamlanacak, ardından mekanik, optik, elektronik ve yazılımsal testlere başlanacak.

Yurthaber 21-11-22 12:40

Gelenek bozulmadı; Atatürk Üniversitesi madalya sıralamasında yine zirvede yer aldı

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) tarafından yapılan 2021-2022 Dönemi Üniversiteler Arası Genel Madalya Dağılımı sıralamasında Atatürk Üniversitesi altın madalya sıralamasında 208 üniversite arasında birinci oldu.

Haber 03-11-22 10:13

Erzurum'da denemesi yapılan danelik mısır çiftçilerin yeni gelir kapısı olacak

Atatürk Üniversitesi Bitkisel Üretim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Adem Aksoy: - "Eğer bu uygulama bölgede başarılı olursa hem bölge çiftçisine alternatif bir gelir kaynağı sunmuş olacağız hem de dış ticaret açığını bir nebze de olsa kapatmasına katkı sağlayacağını düşündüğümüz ürün olarak bölge çiftçisine kazandırırız"

Yurthaber 19-10-22 13:49

Erzurum'da Hayvan Hastanesi hizmet aracı ilçeleri gezmeye devam ediyor

Erzurum'da Hayvan Hastanesi hizmet aracı ilçeleri gezmeye devam ediyor

Yurthaber 17-10-22 14:51

Erzurum'da doktorlar mezun oldukları üniversitede 40 yıl sonra yeniden buluştu

Erzurum'da doktorlar mezun oldukları üniversitede 40 yıl sonra yeniden buluştu

Yurthaber 15-10-22 16:35

Türkiye'de Atatürk Üniversitesinde yürütülen Doğadan Sofraya Bilim Projesi tanıtıldı

Etkinlikte, ilkokul, ortaokul ile lise öğrencileri, bitkisel ve hayvansal kaynaklı gıdaların, sofralara gelinceye kadar geçirdiği süreçler hakkında bilgi edindi

Yurthaber 30-09-22 13:17

Atatürk Üniversitesinde yeni öğretim yılı açılışı dolayısıyla yürüyüş düzenlendi

Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı: - "Atatürk Üniversitesi, idealini kendi adında barındıran, milli değerleri geleceğin değerleri ile birleştirmiş, yerel ve milli olanı çağdaş ve evrensel olanla hayatın hizmetine sunmuş öncü üniversitedir"

Yurthaber 27-09-22 14:05

Atatürk Üniversitesinin yangında hasar gören yemekhanesi öğrencilerin hizmetine açıldı

Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı: - "Çatının da bugün ihalesi yapılıyor. İnşallah en kısa zamanda bitireceğiz ve normale döneceğiz. Yangının sebebinin idari ve adli araştırması yapılıyor"

Yurthaber 26-09-22 13:45

Doğuştan bir bacağı kısa olan Kübra artık aksamadan yürüyebilecek

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalından Dr. Öğretim Üyesi Çağatay Engin: - "Çivi üzerinden uzatma yöntemiyle yaklaşık 4 santimetre bacağı uzattık. Müdahale etmeseydik bu bacaktaki kısalık tüm vücudu ve kas iskelet sistemini de olumsuz etkileyecekti" - Bacağı uzatılan Kübra Köçer: - "Farklı hastanelere gittim ama bacağım düzelmedi. Bu durum hayatımı olumsuz yönde etkiledi"

Yurthaber 21-09-22 11:09

GÜNCELLEME 2 - Atatürk Üniversitesinin yemekhanesinde çıkan yangın söndürüldü

Vali Okay Memiş: - "Öğrenci velilerimiz müsterih olsunlar. Öğrencilerle ilgili herhangi bir olumsuz bir durum bulunmamaktadır" - Atatürk Üniversitesi: - "Yangın şehrimizin tüm ekiplerinin üstün çabasıyla söndürülmüştür. Yangında herhangi bir can kaybı ve yaralanma yaşanmamıştır" YANGININ SÖNDÜRÜLDÜĞÜ BİLGİSİ EKLENDİ

Yurthaber 20-09-22 17:32

GÜNCELLEME - Atatürk Üniversitesinin yemekhanesinde çıkan yangın kontrol altına alındı

Vali Okay Memiş: - "Öğrenci velilerimiz müsterih olsunlar. Öğrencilerle ilgili herhangi bir olumsuz bir durum bulunmamaktadır" - Atatürk Üniversitesi: - "Yangın şehrimizin tüm ekiplerini üstün çabasıyla kontrol altına alınmıştır. En büyük tesellimiz, herhangi bir can kaybının olmayışıdır" YANGININ KONTROL ALTINA ALINDIĞI, VALİ OKAY MEMİŞ İLE ATATÜRK ÜNİVERSİTESİNİN AÇIKLAMASI EKLENDİ

Yurthaber 20-09-22 15:32

SON DAKİKA: Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde korkutan yangın! Validen açıklama geldi... İşte ilk görüntüler

Son dakika haberi: Erzurum Atatürk Üniversitesi öğrenci yemekhanesinde yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangına ekipler müdahale etti. Facianın yaşandığı olay yerinden ilk görüntüler gelirken Vali Okay Memiş yangının büyük oranda kontrol altına alındığını belirterek olayın nasıl gerçekleştiğine ve söndürme çalışmalarına ilişkin ayrıntıları paylaştı. Üniversite rektörlüğünden de yangınla ilgili açıklama geldi.

Haber 20-09-22 14:12

Doktor ve akademisyenler kadın kanserlerine dikkati çekmek için mor giyindi

Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesinde görevli doktor ve akademisyenler, yerleşkedeki ağaçlar ile hastane servislerini de mor fiyonk ve balonlarla süsledi - Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Öğretin Üyesi Prof. Dr. Yakup Kumtepe: - "10 yıl önce haftada 2 kadın kanseri ameliyatı yaparken şimdi günde 2-3 ameliyat yapıyoruz. Kanser oranlarımız gittikçe artıyor"

Yurthaber 20-09-22 09:54

Dikey İnişli Roket Yarışması şampiyonu ekibin hedefi, Ay'a inmek

ABD'deki Spaceport America Cup Roket Yarışması'na katılma hakkı kazanan ve ilk kez düzenlenen "Dikey İnişli Roket Yarışması"nda da şampiyon olan AtaUni Rocket Team V takımı, Türkiye'nin uzay çalışmalarına katkı sunmak istiyor - Takım lideri Elif Zeynep Sezaver: - "Türkiye'nin de Ay'a iniş şeklinde bir misyonu var. Bizler de bu alanda ilk adım oluyoruz"

Yurthaber 09-09-22 11:16

Erzurum'da sağlıklı beslenmenin kuralları anlatıldı

Atatürk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Merve Aydın Çil: - "Sağlıklı, dengeli ve doğru beslenmek için şeker ve tuz tüketiminin azaltılması gerekiyor. Sebze meyve tüketirken de rengarenk beslenmeliyiz" - "Çiğ süt tüketilmemeli ve sütü kaynatma düzeyi ise 5-10 dakika olmalı. Yoğurdun suyunu muhakkak çocuklara evde değerlendirelim, vitaminden çok zengindir"

Yurthaber 06-09-22 16:42

Atatürk Üniversitesinde Al-Farabi 11. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi yapıldı

Kongrede, 25 ülkeden akademisyenlerin katılımıyla 123 yurt içi ve 134 yurt dışı olmak üzere toplam 257 bildiri sunuldu

Yurthaber 29-08-22 17:13

Atatürk Üniversitesinin 4 bin dekarlık tarım arazilerinde hasat heyecanı

Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı: - "Üniversitemizin verimli arazilerini tarım ve hayvancılıkla değerlendirerek ülke kalkınmasına fayda sağlıyoruz"

Yurthaber 24-08-22 14:42

AÖF, AUZEF VE ATA AÖF kayıtları ne zaman? 2022 Açık öğretim üniversite kayıt tarihleri!

Açık öğretim fakülteleri, üniversite öğrenimini açıktan tamamlamak isteyen ve sınavsız 2. üniversite okumak isteyen binlerce üniversite adayı tarafından tercih ediliyor. 2022 açık öğretim fakülteleri kayıt tarihleri araştırılmaya başlandı. Açık öğretime kayıt yaptırmak için, Anadolu Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi veya Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nden birine belirli tarihler aralığında kayıt yaptırmak gerekiyor. İşte AÖF, AUZEF ve ATA AÖF 2022 kayıt tarihleri...

Egitim 02-08-22 10:34

Atatürk Üniversitesi taban puanları 2022: ÖSYM Atatürk Üniversitesi taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları için liste açıklandı mı?

Atatürk Üniversitesi taban puanları merak konusu oldu. YKS 2022 sonuçları 18 Temmuz tarihinde açıklandı. Tercih yapacak adaylar taban puanları, başarı sıralamaları ve üniversitelerin kontenjanlarını araştırmayı sürdürüyor. Atatürk Üniversitesini hayal eden birçok aday da bu soruların cevabını merak ediyor. Peki Atatürk Üniversitesi 2022 taban puanları, başarı sıralaması belli mi? İşte detaylar...

Egitim 19-07-22 11:25

Atatürk Üniversitesinde 6 ülkeden bilim insanlarının katılımıyla çalıştay düzenlendi

Atatürk Üniversitesinde 6 ülkeden bilim insanlarının katılımıyla çalıştay düzenlendi

Yurthaber 08-07-22 18:25

Atatürk Üniversitesi Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı TÜRKAK tarafından akredite edildi

Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı: - "Büyük emeklerle kurduğumuz Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı sayesinde gıdaların analizleri sağlıklı bir şekilde yapılarak her türlü sahteciliğin önüne geçilmesi sağlanıyor"

Yurthaber 07-07-22 11:25

Atatürk Üniversitesine kayıt yaptıran 10 bin öğrenci yaz okuluna başladı

Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı - "Kaliteli eğitimin yanında sosyal bütünleşmeyi sağlayarak yaz dönemini tamamlamak hedefindeyiz"

Yurthaber 04-07-22 18:33

Atatürk Üniversitesi öğrencilerinin tasarladığı yarış aracı İtalya'da boy gösterecek

Atatürk Üniversitesi öğrencilerinin tasarladığı yarış aracı İtalya'da boy gösterecek

Yurthaber 01-07-22 15:31

ATA AÖF bütünleme sınavı ne zaman 2022? İşte ATA AÖF bütünleme sınav giriş belgesi ekranı!

ATA AÖF bütünleme sınavı ile ilgili detaylar vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencileri, hem bütünleme (telafi) sınavları konusunda hem de 3 ders sınav tarihi hakkında bilgi edinmek için internette araştırma yapıyor. Peki ATA AÖF bütünleme sınavı ne zaman 2022? İşte ATA AÖF bütünleme sınav giriş belgesi ekranı...

Egitim 28-06-22 14:38

Atatürk Üniversitesinden 52 bin öğrenci mezun oldu

Atatürk Üniversitesinden 52 bin öğrenci mezun oldu

Yurthaber 28-06-22 11:06

Atatürk Üniversitesi akademisyenleri ile çalışanlarına ilk yardım eğitimi

Acil Tıp Uzmanı Doç. Dr. Atıf Bayramoğlu: - "Kalp ritim bozukluğu, yetişkin insanlarda ölümün en sık sebebidir. Ne kadar sık diye soracak olursanız, yüzde 85 kadar, yani 10 kişiden 8 ya da 9 kişi bu şekilde ölüyor ve buna müdahale edebiliriz"

Yurthaber 16-06-22 17:09

Atatürk Üniversitesinde Akademik Teşvik ve Ödül Töreni yapıldı

Eğitim, araştırma, topluma katkı, araştırma temelli eğitim, eğitim temelli toplumsal katkı, araştırma temelli toplumsal katkı ve çarpan katkı alanlarındaki çalışmalarında başarılı akademisyenler ödüllendirildi

Yurthaber 16-06-22 11:42

ATA AÖF Bütünleme sınav merkezi tercihi saat kaçta bitecek? ATA AÖF Bütünleme sınav merkezi tercihi nasıl yapılır?

ATA AÖF Bütünleme sınavı için sınav merkezi tercihi yapacak öğrenciler internette yaptıkları araştırmalara hız verdi. Bir süre önce Atatürk Üniversitesi'nden yapılan açıklamada 02-03 Temmuz 2022 tarihlerinde yapılacak olan Bütünleme Sınavı için Sınav Merkezi Tercihleri sisteminin açıldığı ifade edilmişti. Peki ATA AÖF Bütünleme sınav merkezi tercihi saat kaçta bitecek? ATA AÖF Bütünleme sınav merkezi tercih işlemi ile ilgili detaylar haberimizde...

Haber 07-06-22 12:41

ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2022? İşte ATA AÖF sınav sonucu sorgulama sorgulama ekranı!

ATA AÖF sınav sonuçları, 28 Mayıs Cumartesi ve 29 Mayıs Pazar günü yapılan sınavların ardından merak konusu oldu. Atatürk Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi öğrencileri final sınavlarına ilişkin araştırma yapmayı sürdürüyor. Peki ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2022? İşte ATA AÖF sınav sonucu sorgulama sorgulama ekranı...

Haber 07-06-22 09:03

Atatürk Üniversitesi ile İran'daki üniversiteler arasında iş birliği protokolü

Atatürk Üniversitesi ile İran'daki üniversiteler arasında iş birliği protokolü

Yurthaber 27-05-22 10:24

Erzurum Atatürk Üniversitesinde facianın eşiğinden dönüldü! Öğrencileri taşıyan platform çöktü

Erzurum’da Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinin geleneksel önlük giydirme töreninde sahnede öğrencileri taşıyan platform çöktü, şans eseri kimse yaralanmadı.

Haber 17-05-22 11:44

ATA AÖF sınav tarihi ne zaman 2022? ATA AÖF sınav giriş yerleri açıklandı mı, sınav giriş belgesi ne zaman açıklanacak?

ATA AÖF sınav tarihi ne zaman? sorusunun yanıtı Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencileri tarafından merak konusu oldu. Öğrenciler, Bahar Dönemi sınavları ile ilgili yaptıkları araştırmalara hız verdi. ATA AÖF sınav tarihi ne zaman 2022? ATA AÖF sınav giriş yerleri açıklandı mı, sınav giriş belgesi ne zaman açıklanacak? sorularının yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz...

Haber 09-05-22 12:34

Erzurum'da üniversite öğrencileri fakültede ramazan pidesi mesaisinde

Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü öğrencileri, okullarındaki ekmek fabrikasında ramazan pidesi de hazırlıyor - Gıda ve Hayvancılık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Bahri Bayram: - "Burada günde 10 bin ekmek ve 1000 civarında da pide satışımız söz konusu. Bu merkezimiz döner sermaye üzerine çalışıyor ve kendi imkanlarımızla kendimizi idare etmeye çalışıyoruz"

Yurthaber 25-04-22 11:46

Atatürk Üniversitesince hazırlanan sporcu egzersizi projesi TÜBİKAT tarafından desteklendi

Atatürk Üniversitesince hazırlanan sporcu egzersizi projesi TÜBİKAT tarafından desteklendi

Yurthaber 11-04-22 22:27

Atatürk Üniversitesi, Ufuk Avrupa Programından fon almaya hak kazandı

Atatürk Üniversitesi, Ufuk Avrupa Programından fon almaya hak kazandı

Yurthaber 04-04-22 16:44

Çevrim içi düzenlenen Uluslararası İklim Değişikliği sempozyumu başladı

Atatürk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Toy: - "İklim değişikliği, sağlıktan, su ve gıda güvenliğine, kentsel alt yapıdan ekonomik sektörlere varıncaya kadar insanoğlunun yürüttüğü bütün faaliyet kollarında ciddi olumsuz sonuçlara neden olmaktadır"

Yurthaber 01-04-22 15:59

Erzurum'da yetiştirilecek bitkiler, ilaç ve kozmetik sanayisine kazandırılacak

Kentte tıbbi ve aromatik bitkilerin deneme ekimlerine başlandı - Dr. Öğretim Üyesi Furkan Çoban: - "Erzurum biyoçeşitlilik olarak çok zengin bir bölge. Biyoçeşitliliği tahrip etmeden köyde yaşayan çiftçilerimizin ürünlerini üretime katmak istiyoruz. Lavanta, papatya, adaçayı ve tarhun bitkisinde güzel sonuçlar elde ettik"

Yurthaber 10-02-22 12:36

2022 ATA AÖF bütünleme sınavı sonuçları açıklandı mı? 2022 ATA AÖF bütünleme sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

2022 yılı ATA AÖF bütünleme sınavı önceki gün başladı. Bugün de süren ATA AÖF bütünleme sınavı sonuçları ise öğrenciler tarafından merak konusu oldu. Sınava katılım gösteren öğrenciler, ATA AÖF bütünleme sınavı sonuçlarının açıklanacağı tarihi araştırmaya koyuldu. Peki 2022 ATA AÖF bütünleme sınavı sonuçları açıklandı mı ve ne zaman açıklanacak?

Haber 06-02-22 17:35

2022 ATA AÖF bütünleme sınav giriş yerleri belgesi sorgulama! Atatürk Üniversitesi ATA AÖF bütünleme sınavı giriş belgesi nasıl alınır?

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nde eğitim hayatını sürdüren öğrenciler sınav giriş belgelerini sorgulamak istiyor. ATA AÖF bütünleme sınavı için geri sayım sona ermiş durumda. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından düzenlenecek olan bütünleme sınavının giriş belgeleri erişime açıldı. İşte ATA AÖF bütünleme sınav giriş yerleri belgesi sorgulama!

Haber 05-02-22 13:28

Suriye'deki savaş mağdurlarına bir destek de Atatürk Üniversitesinden

Suriye'deki savaş mağdurlarına bir destek de Atatürk Üniversitesinden

Yurthaber 02-02-22 12:52

ATA AÖF sınav giriş belgesi yayımlandı mı? 2022 ATA AÖF güz dönemi bütünleme sınavı ne zaman yapılacak?

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ATA AÖF akademik takviminde yer alan bilgilere göre, göre bütünleme sınavı şubat ayında yapılacak. ATA AÖF sınavı için hazırlanan adayların beklediği 2021-2022 bütünleme sınav giriş belgeleri bugün yayımlandı. Peki ATA AÖF sınav yeri sorgulaması nasıl yapılır?

Haber 31-01-22 15:17

Atatürk Üniversitesi yükseköğretimde ilk beş, dünya sıralamasında ilk 500'ü hedefliyor

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı: - "Üniversitemiz tarihi başarı göstermiş, yeni belirlenen 10 araştırma üniversitesinden biri olmuştur"

Yurthaber 10-01-22 21:38

Doğu Anadolu Gözlemevi'nde teleskobun kurulumu yüzde 85 tamamlandı

ATASAM Müdürü ve Doğu Anadolu Gözlemevi Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Cahit Yeşilyaprak: - "Temmuz sonu ağustos gibi birinci aynanın yerleştirilmesinin ardından diğer aynalarla birlikte testlere başlayacağız" - "Önümüzdeki yaz pandemiden etkilenmezsek, bu yıl o şartlar olmazsa, daha iyi bir süreç geçirirsek ve her şey yolunda giderse, 2022'nin ekim ya da kasım ayı gibi ilk ışığı almayı planlıyoruz"

Yurthaber 10-01-22 11:14