Chia Tohumu Haberleri

Chia tohumu zayıflatır mı? Zayıflamak için chia tohumu nasıl kullanılır?

Son yıllarda adı sıkça duyulan ve birçok salatada, tatlıda ya da öğünde tercih edilen chia tohumu, zayıflamak isteyen kişiler tarafından da tercih edilen bir besindir. Alanında uzman bir diyetisyenin hazırladığı beslenme düzeninde kişiye özel hazırlanan diyetlerde de sıkça adı geçen ürünlerden biridir. Bilinçli şekilde kullanması halinde sağlıklı beslenme ve zayıflama süreçlerinde yardımcı olduğu bilinir.

Haber 15-09-23 20:35

Chia tohumunu kimler kullanamaz, zararları nelerdir? Chia tohumunun yan etkileri nelerdir?

Sağlıklı beslenme ürünlerinden olan chia tohumu, küçük boyutta siyah renktedir. İçerisinde barındırdığı protein ve yüksek lif mineral bakımından zengin olmasını sağlamıştır. Yaşlanmayı geciktirme gibi pek çok faydası olan chia tohumunu bazı kişilerin kullanmaması gerekiyor. Özellikle de diyet listelerinde yer almasıyla günümüzde oldukça popülerleşen ürünlerden birisidir. Doğal olmasına ve pek çok faydasına karşılık bazı zararları olabilir. Peki, chia tohumunun yan etkileri nelerdir?

Haber 23-01-23 17:27

Chia tohumu nasıl tüketilir, yoğurtla nasıl yenir? Chia tohumu günlük ne kadar kullanılır, aç karna mı tok karna mı yenir?

Chia tohumu günümüzde salatadan tatlıya birçok yiyecekte kullanılmaya başlamıştır. Çok eskilerden günümüze ulaşan chia tohumu magnezyum ve iyot bakımından zengindir. Aynı zamanda D, A ve E vitaminleri açısından da zengin bir içeriğe sahiptir. Chia tohumu özellikle tokluk hissi vermesi açısından özellikle spor yapan bireyler için çok fazla tercih edilmiştir. Peki, chia tohumu nasıl tüketilir?

Haber 09-12-22 17:22

Efsane tarifi denedi: 3 gün sonra bıraktı

Chia tohumlu su kilo vermek isteyenlerin sıklıkla merak ettikleri ve denemek istedikleri karışımların başında yer alıyor. Bu tarz tarifleri görünce hemen uygulamaya geçmek isteriz ama genellikle geri planda kalır ve zamanla unutulur. Sosyal medyada biri chia tohumlu su karışımını deneyerek deneyimlerini paylaştı. Üç gün boyunca her yemekten 30 dakika önce chia tohumlu su içtiğini söyleyen kullanıcı her gün daha az yemek yiyerek doyduğunu belirtti.

Haber 26-11-22 06:59

Chia Tohumu

Chia Tohumu Hakkındaki Haberler Mynet'te. Chia Tohumu Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Mutlaka tüketin! Meme kanseri riskini azaltıyor

Meme kanseri kadınlarda en sık görülen kanser türleri arasında üst sıralarda yer almaktadır. Meme kanserine neden olan birçok faktör vardır. Meme kanserinden korunmak için düzenli olarak doktor kontrolüne gitmek ve sağlıklı beslenmek gerekmektedir. Uzmanlar meme kanserine yakalanma riskini düşürmek için beslenme düzeninizi değiştirmeniz hakkında önerilerde bulunuyor.

Haber 19-08-22 10:48

Somondan daha fazla omega 3 var: Chia tohumunu suda bekletip içince ne oluyor?

Chia tohumu, Salvia hispanica bitkisinden geliyor. Chia tohumu protein ve lif gibi besinler açısından çok zengindir. Chia tohumu siyah ve beyaz renkte olabilir. Kilo vermek isteyenlerin sıklıkla kullandığı chia tohumu genellikle yemeklerin içine katılıyor. Bazı insanlar ise chia tohumunu suda bekleterek tüketmeyi tercih ediyor. Peki, chia tohumunu suda bekleterek tüketmenin faydası var mı?

Haber 02-06-22 11:58

Somon balığından daha çok omega içerir! Chia tohumu nedir? Chia tohumu faydaları nelerdir?

Chia tohumları son bir iki yıldır günün süper gıdası olarak kabul edilmektedir. Mineral, vitamin, omega-3 yağları ve protein bakımından çok zengindir. Güçlü bir lif ve antioksidan kaynağıdır. İltihap giderici, enerji arttırıcı ve sindirim sistemini rahatlatıcı özelliği vardır. Bazı kanser türlerinden koruduğuna dair çok sayıda araştırma bulunmaktadır.

Haber 01-04-22 07:04

Yerken siz farkında olmadan metabolizmayı hızlandıran tohum çeşitleri

Fazla kilo bazılarımız için derin bir yara… İstediğimiz forma kavuşabilmek için uygulamadığımız yöntem kalmıyor neredeyse. Peki, yerken siz farkında olmadan metabolizmayı hızlandıran tohum çeşitlerini denediniz mi? Cevabınız hayır ise göz atmanızda fayda var.

Kadin 01-10-21 10:50

Chia omlet tarifi ile besleyici bir kahvaltıya hazır olun!

Chia omlet tarifi ,lezzetten vazgeçemeden sağlıklı bir sofraya oturmak isteyenler için keyifli bir öğün olacak. İçine eklenecek peynir ile tadı damağınızda kalacak chialı omlet tarifi, besleyici yönüyle de dikkat çekiyor. Chia tohumunun mucizevi etkilerinin yumurta ile birleştiği bu omlet tarifi, lezzeti kadar faydalarıyla da vazgeçilmeziniz olacak. İşte videolu kolay anlatımıyla chia tohumlu peynirli omlet tarifi için izlemeniz gereken adımlar...

Yemek 28-01-21 12:20

Chia tohumu: Faydaları nelerdir, nasıl tüketilir?

Özellikle son yıllarda dünya üzerinde bilinirliği artan chia tohumunun geçmişi Antik Azteklere kadar dayanır. İlk olarak Güney Amerika halkı tarafından kullanımı yaygınlaşan chia tohumunun daha sonra Avrupa'da da tüketiminin artmaya başladığı görülmüştür. Bunun sebebi ise şüphesiz sağlığa olan faydalarıdır.

Haber 24-06-20 10:49