Guiness Rekorlar Kitabı Haberleri

Dünyanın en büyük diline sahip! Guinness rekortmeni dilini görenlerin yaptığı kaba şakalardan dert yandı

Sacha Feiner dünyanın en büyük dili rekorunu kazanarak adını Guiness'e yazdırmayı başardı. Ancak rekortmen isim dilinin boyutu nedeniyle sıklıkla cinsel şakaların hedefi olduğunu söyleyerek bu durumdan dert yandı.

Trend

Bu da oldu! Elon Musk Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi ancak çok şaşırtan bir unvanla

Elon Musk'ın özgeçmişine ekleyeceği yeni bir unvanı daha oldu. Musk, Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. Ancak Musk'ın Guinness Rekorlar Kitabı'na girmesini sağlayan rekor oldukça şaşırtıcıydı. Musk, ne Tesla'nın ürettiği otomobil sayısıyla ne de SpaceX ile fırlattığı uydu sayısıyla rekor kırarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. Musk'ı Guinness Rekorlar Kitabı'na eriyen serveti soktu.

Haber

Dünyanın en kısa insanı rekorunun yeni sahibi oldu! Guinness Rekorlar Kitabı’na resmi olarak girdi

Guinness Rekorlar Kitabı’na göre “Dünyanın yaşayan en kısa insanı” rekorunun sahibi değişti. Yeni rekorun sahibi 65 santimetre boyundaki 20 yaşındaki İranlı Afshin Esmaeil Ghaderzadeh oldu. Ghaderzadeh’in kendisinden bir önceki rekor sahibi Kolombiyalı Edward Hernandez’den 7 santim daha kısa olduğu belirlendikten sonra remi olarak kayıtlara geçtiği ifade edildi.

Trend

Yatak odasından vinçle çıkartılmıştı! “Dünyanın en kilolu genci” şimdi tanınmaz halde... Değişimi herkesi şoke etti

Suudi Arabistan’ın güneyindeki Jarzan kentinde yaşayan Khaled Mohsen Al Shaeri ismindeki adam “Dünyanın en kilolu genci” olarak dünya basınında yer edinmişti. Henüz 17 yaşındayken 609 kilo olan Shaeri’nin yıllar içindeki değişimi herkesi şaşırttı.

Trend

Dünyanın en uzun burnuna sahipti! Yüzlerce yıl geçti rekorunu kırabilen olmadı

Thomas Wedders, 18. yüzyılın başlarında dünyanın en uzun burnuna sahip olmasıyla tanınmıştı. Ne yazık ki o zamanlarda büyük burnunun ihtişamını kaydedebilecek kameralar yoktu. Sadece bir çizim nasıl olduğuyla ilgili fikir verdi ve bir maket hazırlanabilmesine olanak sağladı. Yüzlerce yıl geçmesine rağmen hala Wedders'ın rekorunu kırabilen olmadı.

Trend

Dünyanın en uzun adamı Sultan Kösen her yerde gerçek aşkı arıyor! Tam 127 ülke gezdi... Bir erkek bir de kız çocuk...

Mardin'de yaşayan 2 metre 51 santimetre boyu ile "dünyanın en uzun boylu adamı" unvanını sahip olan Sultan Kösen tam 13 yıldır Guinness Rekorlar Kitabı’nda yer alıyor. Gerçek aşkı bulmak ve evlenmek için Türkiye’den Rusya’ya giden Kösen orada hayallerinin kadınıyla karşılaşamaması üzerine rotasını Amerika Birleşik Devletleri'ne çevirdi.

Trend

Hastalığıyla barışan kadın Guinness Dünya rekorlar kitabına girdi!

Kadınlarda görülen olağandışı tüyler genellikle hirsutizm hastalığından kaynaklanıyor. Yüz, göğüs, karın gibi vücudun birçok bölgesinde görülebilen istenmeye tüyler kadınlarda özgüven problemlerine neden olabiliyor. Hastalığı nedeniyle yüzünde çıkan tüylerle barışan Harnaam Kaur, Guinness Dünya Rekorlar kitabına girdi. Harnaam Kaur, hikayesiyle diğer kadınlara ilham oluyor.

Kadin

Dünyanın en büyük göğüslerine sahip kadını Annie Hawkins-Tuner’ı gören bir daha bakıyor

Annie Hawkins Turner, dünyanın en büyük göğüslerine sahip kadını olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı. İki göğsünün toplamı tam 60 kilo olan kadın, hiçbir estetik ameliyat olmadığını ve fiziksel görüntüsünün tamamen doğal olduğunu söyledi. Yaşadığı fiziksel zorluklara rağmen Turner, göğüslerini küçültmek istemediğini dile getirdi.

Trend

Yeni rekortmen olarak Guinness’e adını yazdırdı! Dünyanın en yaşlı insanı artık Fransız rahibe Lucile Randon oldu

Geçtiğimiz günlerde dünyanın en yaşlı insanı olarak Guinness rekorunu elinde bulunduran Japon Kane Tanaka’nın hayatını kaybetmesi üzerine yeni rekortmen belli oldu. Fransa’da 1904 yılında doğan ve Rahibe Andre ismiyle tanınan Lucile Randon, Tanaka’nın unvanını elinden alarak yeni rekortmen olan Guinnes’e adını yazdırdı.

Trend

Dünyanın en yaşlı insanı olarak Guinness Rekorlar Kitabına girmişti! Yakınlarını üzen haberi duyurdular

Japonya’da yaşayan 119 yaşındaki Kane Tanaka, dünyanın en yaşlı insanı olarak Guinness Dünya Rekorları Kitabına girmeyi başarmıştı. Koronavirüs pandemisi nedeniyle uzun süredir yakınlarıyla görüşemeyen kadının hayatını kaybettiği açıklandı.

Trend

Garip rekor! Tam 292 kez Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok filmini izleyerek Guinness Dünya Rekorunu kırdı

Florida’da yaşayan Ramiro Alanis isimli bir adam ilginç bir Guinness Dünya Rekoruna imza attı. Alanis, Spider-Man: No Way Home'u defalarca izledikten sonra rekorlar kitabına adını yazdırmayı başardı. Alanis, rekorunu sosyal medyadan yaptığı paylaşımla duyurdu.

Trend

Boyu 2 metre 15 santimetre! Dünyanın en uzun kadını Rumeysa'dan 3 rekor daha

Karabük'te yaşayan dünyanın en uzun kadını Rumeysa Gelgi, 3 rekor daha kırarak adını Guinness Rekorlar Kitabı'na yazdırdı. Dünyanın en büyük elleri, parmakları ve sırtına da sahip olan Gelgi, ''Ciddi fiziksel farklılıklar ile dünyaya geldim. Bu farklılıkların mümkün olduğu kadarının da tanınmasını ve kutlanmasını istedim. Umuyorum ki; bu yaptığım görünür farklılıklara sahip her birey için bir ilham kaynağı olur'' dedi.

Haber

Galatasaray'ın stadı Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nun çatısına kurulan güneş enerjisi santrali Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. Rekorlar kitabına giren santral kurulu gücü bakımından dünyanın en büyük stadyum üstü güneş enerjisi santrali olarak tarihe geçti. Güneş Enerji Santrali Galatasaray’a 25 yılın sonunda 1 Milyar TL’den fazla katkı sağlayacak.

Finans

‘Dünyanın en güçlü çocuğu’ olarak biliniyordu! 13 yıl sonra görenler tanıyamadı

Giuliano Stroe, sadece 4 yaşındayken dünyanın en güçlü çocuğu seçilmişti. Dünya manşetlerinde kendisine çocuk yaşlarda yer bulmayı başaran Stroe, 13 yıl sonra değişimiyle herkesi şaşırttı. Ailesi 17 yaşındaki gence özel bir boks kulübü kurmak istediklerini dile getirdi.

Trend

Guinness rekortmeni oldu! En yüksek geğirme rekorunu kırdı

Avusturalya’da yaşayan Neville Sharp isimli adam en yüksek sesle geğirme rekorunu kırmak için Guinness’e başvurdu. Paul Hunn tarafından 10 yıl önce kırılan rekoru, Neville Sharp 112.4 desibelle egale etti.

Trend

Dünyanın en yaşlı kedisi! 24 yaşındaki Poppy, Guinness’e girmeyi başardı

Hayvanların yaşam süreleri yıla göre ortalama olarak belirleniyor. Hayvanların türlerine, ırklarına ve yaşam koşullarına göre hayat süreleri değişkenlik gösteriyor. Özellikle iyi bakılmış evcil bir hayvanın örü daha kaliteli ve uzun oluyor. İngiltere’de yaşayan Poppy isimli hayvan, şu anda 24 yaşında ve Guinness rekortmeni olmayı başarı. Kendisi yaşayan en yaşlı kedi olma unvanının sahibi.

Trend

Guinness’e aday ''Şirin baba''nın gözleri bozuldu! Dünyanın en küçük bıçaklarını yapıyordu

Bıçak sanatındaki ustalığı ve yaptığı 1.5 santim uzunluğundaki minik bıçaklarla adından söz ettiren “Şirin baba” lakaplı Erdoğan Güzel’in gözleri bozuldu. Bıçak sanatına aşık olan Güzel, görme yetisini tamamen kaybetme riskine rağmen mesleğini icra etmekten vazgeçmeyeceğini söyledi ve ekledi: Belirli yaş grubundan sonra görme bozukluğu başlar. Sıfır araba alıyorsun 2-3 sene biniyorsun dördünce sene anahtar vuruyorsun. Ben bu arabaya 74 senedir biniyorum. Bu sıkıntılar olacak.

Haber

Guinness rekortmeni olmuşlardı! Dünyanın en büyük albino ailesi taciz ve ev saldırılarına uğradığını itiraf etti

Guinness Rekorlar Kitabı’na göre Naseem Akhtar ve kardeşleri dünyanın en büyük albino ailesini oluşturuyor ve sosyal medya hesaplarından sıklıkla bu özelliklerine farkındalık yaratmak için paylaşımlar yapıyorlar. Tüm dünyada tanınan bir aileye dönüştüklerini dile getiren Naseem Akhtar, kimi zaman bu durumun kötü sonuçlar doğurduğunu da itiraf etti.

Trend

Guinness Rekorlar Kitabı’na girerek kendisini ispat etti! Piercinglerini saymaya sabır yetmiyor

Guinness Rekorlar Kitabı, dünyanın en ilginç rekorlarına sahip olan kişileri tek bir kitapta toplamaya devam ediyor. Guinness rekortmenlerinin sıradışı özellikleri görenlere büyük şaşkınlık yaratıyor. Elaine Davidson vücudunda toplamda 1903 piercinge sahip. Bu da onu Guinness Rekorlar kitabına sokuyor.

Trend

“Fantastik Dörtlü” filmi gerçeğe döndü! Dünyanın en esnek adamı olarak Guinness Rekoru’nun sahibi oldu

Garry Turner, inanılmaz derecede elastik bir deriye sahip. Cildini, dokularını ve iç organlarını etkileyen nadir bir hastalıktan muzdarip olan Turner ilginç özelliği sayesinde Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı. Cildini çekerek uzatabildiğini söyleyen Turner, bunu yaparken canının hiçbir şekilde acımadığını dile getiriyor.

Trend

‘Dünyanın En Uzun Kadını’ olarak tarihe geçmişti! Guinness rekortmeni hayallerini anlattı

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde yaşayan ve 2 metre 15 santimetrelik boyuyla dünyanın en uzun boylu kadını olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Rumeysa Gelgi, "Profesyonel eğitimimi tamamladım, yakın zamanda çalışmaya başlayacağım” dedi.

Trend

‘Dünyanın En Uzun Kadını’ olarak tarihe geçti! Guinness rekortmeninden samimi açıklama: Kendinizi sevin

Karabük ilinde yaşayan 24 yaşındaki Rumeysa Gelgi, nadir görülen weaver sendromu hastalığı nedeniyle Guinness Dünya Rekorları'na göre resmi olarak gezegendeki en uzun kadın oldu. 2 metreden daha uzun olmasıyla dikkatleri üzerine çeken Gelgi, bütün zorluklara rağmen herkesin kendisini sevmesi gerektiğini söyledi.

Trend

En uzun yerli isme sahip! Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Yeni Zelanda’nın ünlü tepesi

Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu, kısa ismiyle Taumata, 85 harflik uzunluğu ile “Dünyanın en uzun yer ismi” ünvanına sahip.

Trend

Dünyadaki bütün ülkeleri gören en genç insan! Lexie Alford, Guinness Dünya Rekoru'nu almayı başardı

Amerikalı gezgin Lexie Alford, Kuzey Kore seyahatini tamamladığında bir bir rekora da imza atmış oldu. 3 yıllık yolculuğunun sonunda 21 yaşında olan Lexie Alford, Guinness Rekorlar Kitabı'na göre dünyanın 196 ülkesine seyahat eden en genç kişi unvanını elinde tutuyor. Alford, rekoru ise 28 yaşındaki Cassie de Pecol ismindeki gezginin elinden almayı başardı.

Trend

Dünyanın en büyük çay bardağı için Guinness’e başvuru yapıldı

Türkiye'de çayın yetiştirildiği Rize'de, 'Çay Çarşısı' projesi kapsamında 30 metre yüksekliğinde inşa edilen ve sona gelinen ince belli çay bardağı şeklindeki 7 katlı bina için Guinness Rekorlar Kitabı'na resmi başvuru yapıldı.

Haber

Bu rekorlar başka yerde yok! Saçıyla ip atlayandan en kısa vücut geliştiricisine kadar 2022 Guinness Rekorlar Kitabı açıklandı

Guinness Rekorlar Kitabı, her yıl basılan ve her yıl basılan ve hem insanlar tarafından kırılan hem de doğanın aşırılıklarının neden olduğu dünya rekorlarını barındıran bir referans kitabı. En çok satan kitap serisi dünya rekoruna sahip. Ayrıca Amerikan kütüphanelerinin en çok çalınan kitabı olma özelliğini taşıyor. Sizler için 2022 yılında Guinness’e giren yeni rekorları araştırdık.

Trend

122 yıl boyunca yaşayan dünyanın en yaşlı insanı: Jeanne Calment

Bir asır boyunca yaşamanın nasıl bir şey olduğunu daha önce hiç düşündünüz mü? Öyle bir zamandan söz ediyoruz ki çocukluğunuzda ve yaşlandığınızda dünya bile tamamen değişmiş oluyor. Bazı kişiler bunun mümkün olduğuna inanmıyor. Ancak sizler için dünyanın en yaşlı insanını araştırdık.

Trend

Küçük çocuktan akıl almaz rekor

Henüz 9 yaşında ama birçok insanın bakmaya bile dayanamadığı denemesiyle rekor kırdı.

Haber