Hemşirelik Haberleri

DGS HEMŞİRELİK TABAN PUANLARI 2023: DGS hemşirelik taban, tavan puanları ve başarı sıralaması kaç? İşte kontenjanlar!

DGS hemşirelik taban ve tavan puanları merak ediliyor. 16 Temmuz'da gerçekleştirilen 464 bin 281 adayın ter döktüğü Dikey Geçiş Sınavı sonuçları bugün (11 Temmuz 2023 Cuma) günü açıklandı. DGS tercihlerinde hemşirelik bölümü tercih etmek isteyen adaylar konuya ilişkin araştırmalarına hız kazandırdı. Peki, DGS hemşirelik taban, tavan puanları ve başarı sıralaması kaç? DGS 2023 hemşirelik kontenjanları belli oldu mu?

Egitim 11-08-23 10:31

HEMŞİRELİK KPSS ÖNLİSANS PUANI 2022: Hemşirelik KPSS önlisans puanı nedir, hemşire olmak için kaç puan almak gereklidir?

Hemşirelik KPSS önlisans puanı ve puan türü, sınav sonuçlarının adayların erişime açılmasının ardından merak konusu oldu. Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları 3 Kasım 2022 Perşembe günü ÖSYMnin internet sitesinde açıklandı. Birçok vatandaş hemşirelik alımı ile ilgili puan detaylarını arama motorlarında sorguluyor. Peki, Hemşirelik KPSS önlisans puanı nedir? Hemşirelik için kaç puan almak gerekli? Konuya ilişkin detaylar haberimizde...

Egitim 03-11-22 11:28

HEMŞİRELİK KPSS LİSANS PUANI 2022: Hemşirelik KPSS puanı nedir, kaç puan almak gerekli?

Hemşirelik KPSS puanı ve puan türü 18 Eylül Pazar günü yapılan sınava giren kişiler tarafından merak konusu oldu. Eylül'de gerçekleştirilen Genel Kültür-Genel Yetenek, Alan Bilgisi ve Eğitim Bilimleri oturumları sonrası 21 Ekim 2022 Cuma günü ÖSYM'den 'sınav sonucu' açıklaması yapıldı. Hemşirelik için başvuru yapmak isteyen kişiler hemşire alımı ile ilgili puan detaylarını internette araştırıyor. Peki, Hemşirelik KPSS puanı nedir? Hemşirelik için KPSS'den kaç puan almak gerekir?

Haber 21-10-22 13:49

Hemşirelik mezunları ne iş yapar? Hemşirelik Bölümü mezunları iş imkânları nelerdir?

Hemşirelik dört yıllık lisans eğitimi boyunca anatomiden histolojiye kadar birçok ders görürler. Hemşirelik mezunları iş imkânları açısından da oldukça şanslıdırlar. Peki, Hemşirelik bölümü nedir? Hemşirelik mezunları ne iş yapar?

Egitim 09-09-22 16:23

Hemşirelik

Hemsirelik Hakkındaki Haberler Mynet'te. Hemsirelik Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Hemşirelik taban puanları 2022! Bütün üniversitelerin hemşirelik bölümü taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları listesi

Hemşirelik taban puanları, merak konusu oldu. Adayların, 18 -19 Haziran 2022 tarihlerinde TYT, AYT ve YDT olmak üzere 3 oturumda gerçekleştirilen üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih süreci için beklenen gün geldi. Öte yandan birçok kişi "Hemşirelik taban puanları kaç 2022?" sorusunun yanıtını öğrenmek için internette araştırma yapmaya başladı. İşte tüm üniversitelerdeki hemşirelik bölümü taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları listesi...

Egitim 27-07-22 09:32

Erzurum'da görevli hemşireler Uluslararası Hemşireler Gününü kutladı

Erzurum'da görevli hemşireler "Uluslararası Hemşireler Günü"nü kutladı

Yurthaber 12-05-22 17:22

Türk Hemşireler Derneğinden, İstanbul'daki sahte aşı kartı soruşturmasına ilişkin açıklama:

"Mesleğin etik ve ahlaki değerleri ile hiçbir şekilde bağdaşmayan bir olayda hemşirelik mesleğinin adının geçmesinden dolayı üzgünüz"

Yurthaber 14-09-21 11:40

2021 hemşirelik taban puanları! 2021 hemşirelik bölümü başarı sıralaması...

YKS sınavının açıklanmasının ardından öğrenciler üniversitelerin taban puanlarını araştırmaya koyuldu. Taban puanı ve başarı sıralaması en çok merak edilen bölümler arasında ise hemşirelik bölümü bulunuyor. Peki 2021 hemşirelik taban puanları ne kadar? İşte 2021 hemşirelik bölümü başarı sıralaması ve taban puanları...

Haber 29-07-21 14:01

Bu fotoğraf başına bela oldu! Men edildi

Bir anne olan Marcella Mares, aynı zamanda hemşire olmak için online aldığı dersler sırasında bebeğini emzirdiği için az kalsın hemşirelik mesleğinden oluyordu.

Haber 16-10-20 07:55

YÖK Başkanı Saraç, yeni koronavirüs tedbirini açıkladı

YÖK Başkanı Yekta Saraç, hemşirelik programlarında mezun aşamasında olan öğrencilerin staj eğitimlerini, sağlık birimlerinde koruyucu önlemler alınarak ya da uzaktan öğretim yoluyla tamamlayabileceklerini duyurdu.

Haber 10-04-20 15:14

Çocukluk hayali hemşirelikte 22 yıldır çocuklarla ilgileniyor

Sakarya'da 27 yıllık hemşire Gülcan İlkbahar, özveri, merhametli bir yürek, sabır ve sevgi gerektirdiğini düşündüğü mesleğinde çocuk servislerinde miniklere şifa dağıtıyor - Gülcan İlkbahar: - "Çocuk hastalar yetişkin insana göre daha çaresiz oluyorlar çünkü kendilerini ifade edemiyorlar. Onların ağlamalarından, mimiklerinden ya da hiç tepki vermemelerinden hasta olduğunu anlıyorsunuz"

Yurthaber 17-05-19 12:41

Çocukluk hayali hemşirelikte 22 yıldır çocuklarla ilgileniyor

Sakarya'da 27 yıllık hemşire Gülcan İlkbahar, özveri, merhametli bir yürek, sabır ve sevgi gerektirdiğini düşündüğü mesleğinde çocuk servislerinde miniklere şifa dağıtıyor - Gülcan İlkbahar: - "Çocuk hastalar yetişkin insana göre daha çaresiz oluyorlar çünkü kendilerini ifade edemiyorlar. Onların ağlamalarından, mimiklerinden ya da hiç tepki vermemelerinden hasta olduğunu anlıyorsunuz"

Haber 17-05-19 12:39

SBÜ'de Diyabet Günü etkinliği

Prof . Dr. Yüksel Altuntaş: - "Şeker hastalığı, kalp ve damar hastalıklarının öncüsüdür. Türkiye’de kalp damar hastalıklarının artışının bir nedeni de şeker hastalığıdır"

Haber 12-11-18 12:49

Hemşirelik hatasız olmayı gerektiren bir meslektir

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın: - "Her şeyin başı sağlık olunca hemşirelik mesleğinin ehemmiyeti daha da artıyor. Hata affetmeyen, hiç hatasız olmayı gerektiren bir meslek olmanın zorluğu var sizde. Yapacağınız küçük bir hata bile insan hayatına mal olabilir"

Haber 10-05-18 13:36

Karın ağrısı şikayetiyle gitti, yaşamını yitirdi

Zonguldak’ta liseyi bitirip üniversitede hemşirelik bölümünün hayali kuran 18 yaşındaki genç kız, karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Haber 05-07-15 16:42