Hücreler Haberleri

Yüz tüyleri nasıl alınmalı? Yüz tüylerinden kurtulmanın en etkili 6 yolu!

Geçmiş zamanlardan bu yana vücudun farklı bölgelerindeki tüyleri almak amacı ile çeşitli epilasyon yolları deneniyor. Kadın erkek farketmeksizin pek çok kişi tarafından denenen epilasyon yöntemleri, çoğu zaman başarı ile sonuçlanıyor. Epilasyon işlemi, kişiyi rahatsız eden bölgelerdeki tüyler için rahatlıkla yapılabiliyor. Hiç şüphesiz en rahatsız olunan tüylerden biri de yüz bölgesinde çıkan tüyler. Peki, Yüz tüyleri nasıl alınmalı? Yüz tüylerinden kurtulmanın en etkili 5 yolu haberimizde...

Kadin 24-09-22 13:30

Pürüzsüz cildin sırrı bu maskeden geçiyor! Tamamen evdeki malzemelerle istediğiniz cildi elde edebilirsiniz

Herkes daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyor. Bunun için çeşitli bakım ürünleri uygulanıyor. Ancak bu bakım ürünleri her zaman istediğiniz sonucu elde etmenizi sağlayamıyor. Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt için her evde bulunan kuru mayanın etkilerini biliyor musunuz? Kuru mayanın cilt için olan inanılmaz etkilerini bu haberde öğrenebilirsiniz.

Kadin 06-07-22 14:27

Kırılan saç tellerinizi onaracak ve parlatacak saç kremi önerileri

Parlak ve canlı görünen bakımlı saçlar, herkesin istediği saç şekli değil mi? Farklı etkenlere bağlı olarak kırılan saç telleriniz, bu isteğinizin önünde engelse hiç endişelenmeyin! Etkili bakımla bu sorunun önüne kolayca geçebilirsiniz. Saç rutininize bakım kremi eklemek istemenize rağmen "En iyi saç bakım kremi hangisi?" sorusu kafanızı karıştırıyorsa sizin için bu soruyu açığa kavuşturduk. İşte detaylar!

Kadin 24-06-22 11:42

Yaz aylarında kadınları bekleyen en büyük tehlike

Kadınlarda en sık görülen enfeksiyonların başında gelen vajinal enfeksiyonlar yaz aylarında daha sık ortaya çıkmaya başlıyor. Mantarlar, bakteriler ve parazitlerin neden olduğu vajinal enfeksiyonlar; sıcak havanın etkisi ve çeşitli çevresel faktörlerle kadınların günlük yaşamını zorlaştırabiliyor.

Kadin 17-06-22 15:56

Adet sancısına ne iyi gelir? Adet sancısı tedavisinde evde uygulanabilecek bitkisel doğal çözümler

Adet sancısı yaşamak kuşkusuz regl döneminin en yaygın ve en can sıkıcı belirtisidir. Adet döneminin hemen öncesinde ya da sırasında alt göbekte, sırtta, karında baskı, kalça, bel ve uyluklarda ağrı ile kendini gösterebilen bu durumu birçok kadın rutin olarak yaşıyor. Eğer ağrı hissini daha hafif geçirmek istiyorsanız adet sancısına ne iyi gelir, bitkisel çözümleri var mıdır mutlaka bilmeniz gerekir. Evde uygulanabilecek yöntemlerle adet sancısına iyi gelen doğal tedavi çözümleri nelerdir?

Kadin 13-05-22 11:37

Çok geç fark ediliyor! Belirtilere dikkat...

Birçok kadın hastalığı bulunuyor. Bu hastalıklar arasında yer alan yumurtalık kanseri ciddi sağlık sorunları yaratıyor. Yumurtalık kanserinin tehlikesinden korunmak için görülen belirtilere karşı bilinçli olmak ve düzenli olarak doktor muayenesine gitmek gerekiyor. Uzmanlar yumurtalık kanseri belirtileri hakkında bilgilendirmelerde bulunuyor.

Kadin 09-05-22 13:56

Oruç tutmanın faydalarını Japon bilim insanı anlattı! Tezi Nobel Ödülü kazandırmıştı

Japon bilim insanı Yoshinori Ohsumi, 2016 yılında hücrelerin yenilenmesi için yaşlı hücrelerin parçacıklarının imha edilmesinin gerektiğini, bunun da uzun süre aç kalarak mümkün olduğunu belirttiği teziyle Nobel Tıp ve Fizyoloji Ödülü’nü aldı. Çalışma , kısa süreli oruç tutmanın hücre yenilenmesi üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu ve yaşlanma sürecini yavaşlatmaya yardımcı olduğunu buldu. İşte oruç tutmanın bilinmeyen faydaları...

Kadin 11-04-22 14:07

Bunları önlemek göz altı morluklarınızı çözebilir

Göz altı morlukları her kesimden insanın yaşadığı sorunlar arasında. Göz iletişim kurulurken en dikkat çeken noktalardan. Bu sebeple göz altı morluklarını çözmek önem arz ediyor. Göz altındaki koyu halkaları çözmek adına uyku ve yemek düzeninizi belirleyebilirsiniz.

Kadin 21-03-22 17:56

Cilt bakım rutinlerinin az bilinen kahramanı serumlar ne işe yarar? Cilt tipine göre serum nasıl seçilir?

Cilt bakım serumları her ne kadar fazla bilinmese de bakım konusunda kahraman görevi görüyor. Yenileyici içerikleri ve besleyici özellikleriyle derinlemesine etki ederek kusursuz görünüm vadediyor. Ancak bu ürünleri cilt tipinize göre tercih etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde bakımlı cilt için gösterdiğiniz çaba boşa gidebilir. Neyse ki bu konu hakkında detaylı bilgiye ulaşmak son derece kolay!

Kadin 19-01-22 17:30

Sıradan bir hastalık zannediliyor! Yılda ortalama 3 bin 500 çocukta görülüyor

Çocukluk çağı kanserleri arasında en sık görülen kanser türünün lösemi olduğunu belirten Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Birol Baytan, Türkiye’de yılda ortalama 3 bin 500 çocuğa çocukluk çağı kanseri tanısı konulduğunun altını çizdi. Baytan, “Çocukların günlük yaşantılarında sıradan gibi görülen yorgunluk, halsizlik gibi belirtiler aslında kırmızı kan hücrelerinin üretilememesinden kaynaklanıyor olabilir” dedi.

Kadin 12-11-21 12:29

20 saniyenizi ayırmanız yeterli! Bebeğinizi koronavirüsten korumak için emzirmeden önce mutlaka yapın

Pandemide annelerin en büyük korkusu emzirme sırasında bebeklere koronavirüs bulaşma riski. Bunun önüne geçmek için ise yapılması gerekenler sanılandan daha basit. Bebeğin, ilk doğal aşı olarak görülen anne sütünden mahrum kalmaması gelişim açısından büyük önem taşıyor. Bu nedenle pandemide de bebeğin anne sütünü kesintiye uğramadan alması gerekiyor. Bu durum her ne kadar anneleri endişelendirse de pandemi boyunca bebekleri güvenle emzirmek mümkün. İşte bunun için yapmanız gerekenler...

Kadin 30-09-21 11:13

Ciltte biriken ölü deriler kabusunuz olmasın! Peeling uygulamanın önemi ve faydalarına mutlaka göz atın

Günlük hayatın koşuşturmasında bazı şeyleri unuttuğumuz gibi kişisel bakımımızı da ihmal ediyoruz. Bu yoğun tempolu hayatta özellikle cildimiz yıpranabiliyor ve çeşitli cilt sorunları yaşayabiliyoruz. Örneğin; ölü hücreler cildimizi terk etmeyebiliyor ve cansız bir görüntü oluşuyor. Peeling de bu noktada imdadımıza yetişiyor. Peki bu peeling tam olarak ne işe yarıyor?

Kadin 27-09-21 09:50

Lazer lipoliz nedir? Lazer lipoliz yaptıranlar sonrasında sarkma yaşar mı?

Lazer lipoliz yani bölgesel yağ yakımı ve sıkılaşmayı sağlayan lazer uygulaması, uzun süren uğraşlara rağmen verilemeyen kilolar için kurtarıcı roldedir. Diyet uygulamaları, detokslar ve spor hayatınızın bir parçası olduysa ancak istediğiniz görünüme ulaşamıyorsanız lazer lipoliz kurtarıcınız olabilir. Peki lazer lipoliz sonrası sarkma olur mu? Estetik, Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanı Po. Dr. Alper Tuncel, lazer lipoliz nedir, yaptıranlar nelere dikkat etmeli sorularını yanıtladı.

Kadin 24-06-21 07:48

Kovid aşısı: Regl düzeninde değişiklik geçici bir yan etki olabilir

Koronavirüs aşısı yaptırırken ateş, baş ağrısı, aşı yapılan kolda birkaç günlük ağrı gibi yan etkiler konusunda uyarılar yapılıyor. Ancak bunlar arasında regl düzeninde değişme gibi bir etkiden söz edilmiyor. Dünyanın farklı bölgelerinden kadınlar, aşı olduktan sonra reglin erken gelmesi veya daha ağır geçmesi gibi bir yan etkiden söz etmeye başladı.

Kadin 17-06-21 10:55

Doku yenileme tedavisi nedir, nasıl yapılır?

Kök hücre ve büyüme, doku yenilemeyi sağlayan faktörlerdir. Vücudun herhangi bir yeri kesildiği zaman kanadıktan sonra kabuk bağlamasını, kabuğun düşmesini ve sonunda dokunun iyileşerek derinin rengini almasını sağlayan da bu faktörlerdir. Cildin kendini tedavi etmesi, saç dökülmeleri ve cilt yenilemeleri gibi durumlarda kullanılan doku yenileme tedavisi nasıl yapılır? İşte Medikal Estetik Hekim Dr. Emre Çiçek'in anlatımıyla merak edenler için doku yenileme tedavisinin tüm detayları...

Kadin 03-06-21 14:31

Yaşlanmanın izlerini kök hücre tedavisiyle durdurmak mümkün! Kök hücre tedavisi nedir?

Yaş almak kaçınılmaz bir son olsa da güzelliğimizi koruyarak yaşlanmanın izlerini saklamak yaşadığımız çağda mümkün oluyor. Her geçen gün gelişen estetik alanı, özellikle kadınlar için birçok çözüm sağlıyor. Yakın zamanda oldukça popüler olan kök hücre tedavisi de bu çözümlerin içinde yer alıyor.

Kadin 16-04-21 17:48

Kanserli çocukların tedavi korkusu çizgi filmle aşılacak

Prof. Dr. Berrin Pehlivan, bir kaç ay öncesinde ülkede benzerine pek rastlanmayan, karma disiplinlerden hekimler ve uzmanlarla hizmet veren bir kliniğin açılışına imza attı. 50 Soruda Kanser kitabıyla kanser hastalarına, yakınlarına ve aynı zamanda sağlıklı insanlara ulaşmaya gayret eden Pehlivan’ın son projesi bir Çizgi Film. İki boyutlu animasyonlardan oluşan kısa film, kanser tedavisi süreçlerinde gözden kaçan, pek de akla gelmeyen bir noktaya dikkat çekiyor.

Kadin 15-04-21 12:16

Bu öneriler cildi gençleştiriyor! Pandemide erken yaşlanmayı durdurun

Pandemide maske, sabun, kolonya, dezenfektan gibi ürünlerin kullanımı günlük yaşantımızın bir parçası haline geldi. Yoğun stres, gün ışığından yararlanamama gibi sorunların da eklendiği süreçte cilt problemleri de kaçınılmaz oldu. Erken yaşlanmamıza neden olan pandemi sürecinde cildimizi korumak için doğru adımları atmak ise olmazsa olmaz haline geldi. Peki cildi korumak ve daha güzel bir görünüme kavuşmak için neler yapmak gerekiyor?

Kadin 14-04-21 10:48

Evde yüz bakımı için ihtiyacınız olan 7 ürün

Yüz bakımı gerek erkekler gerekse de kadınlar için en önemli konular arasındadır. Peki evde yüz bakımı için ihtiyacınız olan ürünlerin neler olduğunu biliyor musunuz? İşte herhangi bir merkeze gitmeden evde kendi yüzünüzü güzelleştirebileceğiniz o ürünler:

Kadin 24-03-21 10:07

Rahim ağzı kanseri belirtilerine dikkat! Kokulu vajinal akıntı belirtilerinden sadece biri

Rahim ağzı kanseri, rahim ağzında başlayan bir kanser türüdür. Serviks, bir kadının rahminin alt kısmını vajinasına bağlayan içi boş bir silindirdir. Çoğu rahim ağzı kanseri, rahim ağzının yüzeyindeki hücrelerde başlar. Peki nasıl belirti gösterir, nasıl tedavi edilir?

Kadin 05-02-21 15:29

Kan testi ve idrar testiyle hamilelik nasıl belirlenir?

Gecikmiş regl, genellikle bir kadının hamile olabileceğine dair ilk ipucudur. Ancak bundan emin olmak için gebelik testi, kan ve idrar testi yaptırabilirsiniz. Hamileliği ne zaman ve nasıl test edeceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin. Kan ve idrar testiyle hamilelik nasıl anlaşılır?

Kadin 21-01-21 11:46

Fibrokistik meme oluşumu neden olur? Belirtileri nelerdir?

Meme displazisi ve kronik kistik mastit olarak da adlandırılan fibrokistik meme, göğüslerde ağrılı ve meme içinde kitle oluşumu şeklinde gözlenir. Peki yaygın bir durum olan fibrokistik memede emzirme nasıl gerçekleşir? Merak edilen daha birçok sorunun cevabı işte yazımızda!

Kadin 31-12-20 10:35

Fibroadenom ne anlama gelir? Belirtileri ve tedavisi

Kadınlarda en yaygın olarak görülen rahatsızlıklardan biri de, iyi huylu meme rahatsızlığıdır. Memeyi destekleyen iç dokunun normalden fazla büyümesi ya da süt kanallarını oluşturan hücrelerin aşırı büyümesi olarak tanımlanan fibroadenom ne demek, belirtileri ve tedavisi nasıldır diye merak ediyorsanız, detaylar burada!

Kadin 31-12-20 10:24

Gençlik formülü: Telomer nedir?

Son yıllarda adını sıklıkla duyuran telomer tedavisi, cilt kusurlarının giderilmesinde kullanılmaktadır. Pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenlerin sıklıkla başvurduğu bir yöntem olan telomerin cilt sağlığı ve bakımı açısından onlarca faydası bulunmaktadır. Peki telomer nedir? Telomer uzatan besinler nelerdir?

Kadin 25-12-20 12:32

Plasenta nedir? Plasenta ne zaman oluşur?

Plasenta, anne karnında bulunan bebeğin gereksinim duyduğu kaynakları anneden temin etmesine imkan veren doğal yapıdır. Yani anne karnındaki bebek gelişimini plasenta üzerinden aldığı besinlerle sağlar. “Plasenta nedir? Plasenta ne zaman oluşur?” gibi konu hakkında en sık merak edilen tüm soruları ve yanıtlarını sizler için derledik.

Kadin 24-12-20 15:51

Ünlü isimler bundan vazgeçemiyor! Bacaklarınızı kuru fırçalarsanız...

Hayalinizdeki vücuda kavuşmak için ünlülerin vazgeçilmezi olan kuru fırçalama yöntemini deneyebilirsiniz. Vücut bakımı için adeta mucize etkiler gösteren kuru fırçalama nasıl yapılır? İşte detaylar...

Kadin 17-11-20 09:11

Saç neden beyazlar? Saç beyazlaması nedenleri - Saç beyazlaması

Genellikle yaşın ilerlemesi ile kendini göstermeye başlayan beyaz saçlar, bir nevi yaşlılığının da habercisi niteliğindedir. Genç yaşta da ortaya çıkabilen bu sorun “İnsanlarda saç neden beyazlar?” sorusunu akıllara getirir. Bunun sebebi ve nasıl önlenebileceği insanlar tarafından oldukça merak edilen konular arasındadır.

Kadin 16-11-20 14:51

Topuk çatlaklarından kurtulmak için vazelini ve limon suyunu karıştırıp...

Yüzümüze bakmak için çok zaman harcarken, ayaklarımız çoğunlukla görmezden gelinir. Topuklarınızın çatlamasına neden olansa bakım ve hijyen eksikliğidir. Eğer durum buysa, gelin topuklarınızı yumuşacık yapacak ev çarelerine bakalım.

Kadin 26-10-20 10:33

Kandidiyaz nedir? Vajinada mantar enfeksiyonu

Vajinal mantar enfeksiyonu kandidiyaz olarak da adlandırılır. Günümüzde birçok kadının sorunu olan bu enfeksiyon türü hakkında merak edilen pek çok soru mevcuttur. Siz de hastalık hakkında doğru bilgiler edinerek, önleminizi alabilirsiniz.

Kadin 23-10-20 10:08

Basit önlemlerle cildinizdeki yaşlanma belirtilerini tersine çevirebilirsiniz

Yaşımız ilerledikçe cildimizde kendini göstermeye başlaya yaşlanma belirtilerinden çoğu kişi hoşlanmaz. Yaşlanma belirtilerini yok etmek şimdilik imkansız olsa da cildinizde meydana gelen belirtilerini azaltabiliriz. Hem de herkesin yapabileceği basit uygulamalarla...

Kadin 14-10-20 07:24

En sık kadınlarda gözüküyor! 50 yaşından sonra dikkat...

Dünyada her yıl on milyon kadında görülen meme kanseri, ölüme en çok neden olan kanser türleri arasında yer alıyor. Meme kanserinin önüne geçebilmenin tek yolu ise düzenli kontrollerden geçiyor.

Kadin 13-10-20 11:43

Cilt gençleştirmede yenilik: Eksozom

Son yıllarda estetik uygulamalarda çok duyduğunuz bir kavram olan kök hücre. Eksozom ise kök hücre etkisi sağlayan ama insan dokusu içermeyen hazır mezoterapi serumlarına verilen bir yenilik.

Kadin 18-09-20 15:57

Bunları uygulamazsanız yüz ve yanak bölgenizdeki sarkmalar çoğalabilir! Alın bölgesine...

Her ne kadar yaşlanmaktan hoşlanmasak da, bu durumun önüne geçmemiz imkansız denebilir. Çünkü yaşımız ilerledikçe hücreler yenilenmediğinden, cildimiz gençliğimizdeki formunu koruyamaz hale gelir. Ancak, bu durumun önüne geçemesek de, oluşumunu yavaşlatabilir, hatta azaltabiliriz. Peki nasıl mı? Öğrenmek için okumaya devam edin...

Kadin 13-08-20 09:45

Anne karnındaki bebeğe neden kan verilir?

Kadın Doğum ve Perinatoloji Uzmanı Doç. Dr. Ali Ekiz anne karnındaki bebeğe kan verme işlemi ile ilgili merak edilen tüm detayları açıkladı.

Kadin 14-07-20 00:31

Uzmanlardan sünnet uyarısı!

Çocuğun cinsel kimliğini keşfettiği fallik dönem olarak adlandırılan 2-6 yaş arası hariç her dönemde sünnet yapılabildiğini belirten Çocuk Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Asudan Tuğçe Çil, “Genel hijyen açısından yararlı olan sünnetin, deneyimli ellerde, uygun koşullarda, doğru yöntemlerle yapılması gerekmektedir” dedi.

Kadin 13-07-20 16:13

Hamilelikte 5. Hafta : 5 Haftalık Gebelik Gelişimi

Sen hamile olduğunu öğrendiğinden beri (belki de hala bilmiyorsun) çok zaman geçmedi belki ama ben çok yol kat ettim. Bu haftadan itibaren rahatlıkla 1 aylık hamile olduğunu söyleyebilirsin artık. Sen bile gebelik belirtilerini her ay yaşadığın adet öncesi belirtilerle karıştırıyor olabilirsin. Ama sen ve ben yaklaşık 9 ay sürecek olan maceramızın 1 ayını geride bıraktık bile anneciğim.

Kadin 29-06-20 13:46

Hamilelikte 3. Hafta : 3 Haftalık Gebelik Gelişimi

Canım annem, hamileliğin 3. haftası benim için de senin için de en kritik dönem. Bu hafta bil bakalım ne oldu? Bir küçük sperm ile senin yumurtalarından biri döllendi. Henüz fark edilmeyecek kadar küçüğüm.

Kadin 29-06-20 13:46

Hamilelikte 4. Hafta : 4 Haftalık Gebelik Gelişimi

Anneciğim, sen henüz benim farkımda olmasan da ben artık 32 hücreden oluşan bir "zigot"um. Yumurtalıklarından birinde, babamın ve senin birer hücrenizin birleşmesiyle başlayan yolculuğumun sonuna kadar konaklayacağım yere yani rahmine ulaştım. İzninle, şimdi burayı biraz kendime göre düzenlemem gerekiyor.

Kadin 29-06-20 13:46

Hamilelikte 38. Hafta : 38 Haftalık Gebelik Gelişimi

Merhaba anneciğim, beraber 38. haftamıza geldik ve artık sayılı günlerimiz kaldı. 2 hafta en fazla 4 hafta sonra beraberiz. Ben neredeyse hazırım sadece son detayları hallediyorum.

Kadin 29-06-20 13:46

En detaylı tüp bebek rehberi: Aşamaları nelerdir, nasıl yapılır?

Korunmasız cinsel ilişkiye rağmen gebe kalınamaması durumu infertilite (kısırlık) olarak tanımlanır.

Kadin 23-06-20 14:28

Doğum yaptıktan sonra ilk adet ne zaman görülür?

Hamilelik süreci bir kadının 9 aylık süre zarfında vücudunda ve psikolojisinde oluşan değişiklikleri kapsıyor.

Kadin 23-06-20 14:28

Elma zayıflatır mı? Zayıflama için elma nasıl tüketilmeli?

Doğal antioksidan niteliği taşıyıp içerisinde çok sayıda vitamin bulunduran bir meyve olan elma, vücut sağlığı açısından oldukça faydalıdır.

Kadin 23-06-20 13:57

Tarçın zayıflatır mı? Zayıflama için nasıl kullanılır?

Tarçın, tek başına zayıflatma özelliği olmaması ile birlikte antioksidanlar bakımından oldukça zengin bir bitkidir.

Kadin 23-06-20 13:57

Mucizevi ketojenik diyet nasıl uygulanır? Nelere dikkat etmeliyiz?

Fazla kilolar hem kişileri rahatsız eden hem de sağlığı ciddi anlamda tehdit eden unsurlardan bir tanesidir.

Kadin 23-06-20 13:56

Laktozsuz ve glutensiz diyet nedir, nasıl yapılır?

Sütün yapısında bulunan bir tür şeker olan laktoz, ince bağırsakta emilmezse ağrıya, krampa, şişkinliğe ve ishale sebep olabilir.

Kadin 23-06-20 13:54

Yoğurt diyeti nedir, nasıl yapılır?

Yoğur, yararlı bakteriler içeren fermante bir süt ürünüdür.

Kadin 23-06-20 13:54

Yüze limon sürmek nasıl bir etki yaratır, faydaları nelerdir?

Limon: Vitamin ve mineral deposudur. Doğal bir antioksidan ve antibakteriyeldir. Bünyesinde B1, B2, B6 ve C vitaminlerini barındırır.

Kadin 23-06-20 11:42

Leke ve sivilce izleri nasıl geçer? Evde doğal yöntemler

Ciltte meydana gelen problemlerin başında lekeler ve sivilce izleri gelir.

Kadin 23-06-20 11:42

Sivilce: Neden olur, nasıl geçer?

Sivilce, kırmızı ya da siyah nokta şeklinde veya deri altında bir kist şeklinde görülebilir.

Kadin 23-06-20 11:42