KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Yaz gelirken cildimizi nasıl koruyacağız? Güneş kremi kullanmak neden önemli?

  Yaz kapıda, havalar ısınmaya başladı ve cildimize daha çok dikkat etmenin vakti geldi! Peki yaz geldiğinde cildimize nasıl bakmalıyız ve güneş kremi kullanmak neden bu kadar önemli?

  Yaz gelirken cildimizi nasıl koruyacağız? Güneş kremi kullanmak neden önemli?

  Yazın cilt sağlığını korumak, güneşin güvenle tadını çıkarabilmek için esastır. Güneş kreminin sadece yazın değil, aslında her gün kullanılması gerektiği söylenir ancak yazın daha çok kullanmak gerekir. Peki yaz geldiğinde cildimize nasıl bakmalıyız?

  Havalar ısındığında su kaybı daha çok yaşanır, bu yüzden sıvı tüketimi asla ihmal edilmemeli


  What-You-Should-Know-About-Drinking-Water-Aesthetics-770x367
  Sıcak havalarda vücudumuz daha çok sıvı kaybına uğrar. Terleyerek vücuttaki toksinlerin bir kısmını atmış oluruz ama vücudumuz susuz kalmış olur ve bu da cildimizi kötü etkiler. Bu yüzden vücudunuzun ve cildinizin yeterince su aldığından emin olun.

  Mutlaka güneş gözlüğü ve şapka takın


  seductive-young-woman-relaxing-sun-near-pool-wearing-straw-hat-sunny-day-resort-summer-concept_169016-10584

  Güneş ışığındaki zararlı UV ışınlar, yaz mevsiminde cildi daha çok etkileyebiliyor. Bu yüzden cildinizi korumak için mutlaka yüzünüze gölge etkisi yaratabilecek bir şapka ve güneş gözlüğü takın.

  Bunun yanında hafif ve açık renkli giysiler giymeye çalışın


  elbise
  Sıcak havalarda polyester kıyafetler yerine pamuk oranı daha yüksek giysiler giymeye özen gösterin. Pamuklu giysiler sizi terletmez, aksine daha serin kalmanıza yardımcı olur. Terlediğinizde gözenekleriniz daha çok açılır, bu da cildinizin daha çok kirlenmesi ve sonrasında gözeneklerin tıkanması demek.

  Peki neden güneş kremi kullanmalıyız?


  blog-5-header
  Güneş kremi, cilt kanseri riskini olabildiğince azaltır. Özellikle melanom gibi ölümcül olabilen türlerden korunmada etkilidir. UVA ve UVB ışınlarının neden olduğu DNA hasarını önleyerek, cilt hücrelerinin kanserli hücrelere dönüşmesini engeller.

  Erken yaşlanma belirtilerini önler


  antii

  Güneşin UVA ışınları ciltte kırışıklık, leke ve sarkmalar gibi yaşlanma belirtilerine sebep olur. Güneş kremi, bu ışınları bloke ederek cildin daha uzun süre genç ve sağlıklı görünmesini sağlar. Böylelikle güneşin cilde olan kötü etkileri minimize edilmiş olur.

  Güneş yanıklarını önler


  sun burn

  Güneşin UVB ışınları deride yanıklara ve hasara yol açar. Güneş kremi, bu ışınların cilde ulaşmasını engelleyerek güneş yanıkları ve benzer cilt hasarlarını önler. Güneş yanığı, cildin koruyucu bariyerini zayıflatır ve enfeksiyon riskini artırır.

  Güneş kremi, cilt tonu eşitliğini sağlar


  skinn

  Güneşe maruz kalmak, cilt tonunda eşitsizliklere ve pigmentasyon sorunlarına neden olabilir. Güneş kremi düzenli kullanıldığında, bu tür lekelenmelerin ve ton farklılıklarının oluşumunu minimize eder, böylece cildin daha eşit ve pürüzsüz görünmesine katkıda bulunur.

  Eğer güneş kremi seçme konusunda zorlanıyorsanız, size güzel bir haberimiz var!


  limonian

  "Güneş kremim cilt tonumu eşitlesin, beni güneşin zararlı ışınlarından korusun, hafif yapısı ile kullanması kolay olsun ve hem de cildimi nemlendirsin." diyorsanız, bu güneş kremleri tam size göre! Ürünleri incelemek için hemen alttaki butona tıklayabilirsiniz.

  Ürünü İncele

  Umarız önerdiğimiz ürünleri beğenirsiniz. Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Mynet bağlantılardan gelir/komisyon elde edebilir. Satın alım sonrasında satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Mynet sorumlu değildir.


  Vitrin


  En Çok Aranan Haberler