Maydanoz Haberleri

Mucize kür tarifi: Kanser riskini azaltıyor, yüksek tansiyonu dengeliyor! Faydalarına şaşıracaksınız

Hastalıklardan korunmak için hem sağlıklı beslenmeli hem de bol bol hareket etmeliyiz. Bunların yanında ek olarak tüketebileceğiniz faydalı besinler ve kür tarifleri ile sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmenize katkıda bulunabilirsiniz. Yemeklere lezzet katmak için en çok tüketilen besinlerden biri olan maydanoz besin değerleri bakımından da oldukça zengin olmasıyla birçok derde deva oluyor. İşte faydaları saymakla bitmeyen maydanoz limon kürü tarifi...

Haber 18-08-23 15:33

İdrar yolu enfeksiyonuna iyi gelen maydanoz kürü tarifi: Maydanoz kürü ile idrar yolu iltihabı tedavisi

İdrar yolu enfeksiyonu toplumda sık görülen rahatsız edici bir sağlık sorunudur. Bu enfeksiyon idrar yolunu etkileyen bakteriyel bir enfeksiyon nedeniyle meydana gelir. Bu şikayetler genellikle antibiyotik tedavisi ile kontrol altına alınırken bazı insanlar doğal ve bitkisel yöntemlere yönelmeyi tercih edebilirler. Maydanoz kürü geleneksel tıpta uzun süredir kullanılan bir yöntemdir ve idrar yolu enfeksiyonlarına karşı mücadelede doğal bir seçenek olarak kabul edilir.

Haber 31-07-23 23:09

Maydanoz nasıl yazılır, maydanoz yazımı nasıl olmalıdır? Maydanoz mu maydonoz mu, TDK'ye göre doğru yazılışı nedir?

Türkçe dil olarak hem gelişmesi açısından hem de diğer dillerden bünyesine kelime alması açısından oldukça zenginlik göstermektedir. Dilin kendi içerisinde zamanla kelimeler türetmesi de buna zemin hazırlamaktadır. Türkçe de içinde barındırdığı kelimelerin bazılarının yabancı kökenli olmasından dolayı yazım ya da anlam olarak karışıklıklar yaşanabilmektedir. Maydanoz da bu kelimelerden biridir. Buna göre maydanoz nasıl yazılır?

Egitim 10-04-23 14:09

Maydanozun faydaları nelerdir, ne işe yarar? Maydanoz nelere iyi gelir, cilde ve saça faydaları nelerdir?

Özellikle Avrupa ve Anadolu mutfağının yemeklerine lezzet katmak için kullanılan maydanoz, Akdeniz bölgesinde yetişen yeşil yapraklı bir bitkidir. Hem taze hem de kurutulmuş olarak tüketilebilen bu bitki, hafif bir tada sahiptir. Önceleri sadece çiğ tüketilerek kullanılan bu bitki, yemeklere lezzet katmak için pişirilerek de tüketilmeye başlanmıştır. Faydaları sebebiyle son dönemlerde çaylarda, detox sularında da bu bitkiye sıklıkla başvurulur.

Haber 07-04-23 16:11

Sabahları yorgun uyanıyorsanız dikkat! Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'ndan karaciğer yağlanmasını bitiren mucize kür tarifi

Karaciğer yağlanması genellikle fazla kilolu veya fazla alkol kullanan bireylerde görülmektedir. Karaciğerde biriken yağlar ile meydana gelen bu hastalık kendini özellikle, yorgunluk, halsizlik, terleme ve karnın sağ üst kısmında dolgunluk hissi gibi belirtilerle gösteriyor. Hastalığın belirtileri görüldüğü takdirde mutlaka bir uzmana danışılmalı. Konuyla ilgili konuşan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, karaciğer yağlanmasını kesin çözen bir kür tarifi paylaştı.

Haber 14-03-23 20:30

Faydasını duyanlar markete koşuyor! Hastalıklardan korunmak için mutlaka tüketin

Kış hastalıklarından korunmak için bağışıklık sistemini korumak gerekiyor. Güçsüzleşen bağışıklık sistemi vücudu hastalıklara açık hale getiriyor. Gripten ve nezleden korunmak isteyenler yüksek C vitamini içeren portakal ve mandalina gibi meyveler tercih ediyor. Ancak sadece bu sebzelerde değil birçok besinde yoğun C vitamini bulunuyor.

Haber 11-12-22 16:59

Göz altı morluklarına kesin çözüm! Göz altı morluklarına ne iyi gelir?

Göz altı morlukları çökük ve yorgun bir görünüme sebep olabiliyor. Göz altı morlukları genellikle genetik olsa da değiştirebileceğimiz birçok davranış göz altı morluklarının çok daha fazla artmasına sebep olabiliyor. Kadınlar göz altı morluklarına kesin çözüm arıyor. Evde göz altı morlukları nasıl geçer, göz altı morluklarına ne iyi gelir en sık aratılan konular arasında bulunuyor. İşte çözümü...

Kadin 10-11-22 15:46

Maydanoz sapı çayı faydaları nelerdir, neye iyi gelir? Maydanoz sapı çayı nasıl yapılır ve demlenir?

Her geçen gün gıda ürünlerinin daha az fayda sağladığı ve verim oranlarının azaldığı gözlemlenir. Bu durum da insan vücudunun daha kolay hasta olmasına yol açar. Buna karşın soğuk algınlığı, vücut ağrıları gibi çeşitli sağlık sorunlarda insanlar daha doğal çözüm yollarına başvurmaya başlamışlardır. Bu yollardan birisi de bitki çaylarının kullanılmasıdır. Maydanoz sapı çayı da özellikle C vitamini içeriğiyle sıkça tercih edilir. Maydanoz sapı çayı tarifi nedir?

Haber 04-11-22 17:16

Maydanoz, limon, pul biber... Yağları yakmıyor olabilir!

Hepimiz yağ yakan mucizevi bir besin arıyoruz fakat maalesef böyle bir besin yok. Yağ yakıcı diye lanse edilen birçok besin mevcut. Hiçbir besin tek başına doğrudan yağ yakmaz fakat dolaylı olarak yağ yakmamıza yardımcı olan besinler olduğu da bir gerçek. Peki, hangi yiyecekler vücuttaki yağları yakar?

Haber 27-10-22 21:57

Bu kür iktidarsızlığı kökünden çözecek! İktidarsızlık için hap kullanmayın

İktidarsızlık en çok görülen cinsel problemler arasında bulunuyor. Erkeklerde oldukça özgüven eksikliğine neden olan iktidarsızlık çok çeşitli sorunlara yol açabiliyor. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu iktidarsızlık problemi için kereviz ve maydanoz kürünü öneriyor.

Haber 11-09-22 11:47

Kanser riskini yüzde 30'a kadar azaltıyor! Mucizevi faydaları saymakla bitmiyor...

Kanserden korunmanın en güçlü yollarından biri de tüketilen gıdalara dikkat etmek. Kansere iyi gelen besinlerden biri de, faydaları saymakla bitmeyen maydanoz... Yemeklere lezzet katmak için en çok tüketilen besinlerden biri olan maydanoz besin değerleri bakımından da oldukça zengindir. İşte detaylar...

Haber 10-07-22 15:54

Şişkinliği azaltıyor, sindirimi kolaylaştırıyor! İşte maydanoz çayının tarifi...

Maydanozun insan vücuduna birçok faydası olduğu gibi maydanoz çayının da faydası bulunuyor. Yemek sonrası yaşanan şişkinliği azaltıyor, sindirimi düzene sokuyor. İşte maydanoz çayının tarifi...

Haber 05-07-22 23:00

Kurdeşen döküntülerine son! Bu bitkiler kaşıntınıza iyi gelecek

Kurdeşen sık sık karşılaşılan cilt sorunları arasında yer almaktadır. Özellikle sıcak ve soğuk hava değişimlerinde artan kurdeşen, hastayı oldukça rahatsız etmektedir. Kurdeşenin kaşıntısına ve kızarıklığına iyi gelen doğal ürünler vardır. Bu doğal kürler ile kurdeşen çok daha hızlı şekilde iyileşmektedir.

Haber 01-07-22 14:07

Çok etkili! Ödem atmak için yapılması gerekenler

Vücudunuzda yer alan şişliklerden şikayetçiyseniz kolay ödem atma yöntemlerini deneyebilirsiniz. Yanlış beslenme, hareketsiz yaşam gibi birçok neden ödeme sebep olmaktadır. Ödemden kurtulmak için bazı alışkanlıkları değiştirilmesi ve doğru kürlerin uygulanması gerekmektedir. İlk olarak ödemin neden kaynaklandığını bularak kısa süre içerisinde ödem sorununuzdan kurtulabilirsiniz.

Haber 30-06-22 14:23

Ayak burkulmalarına evde çözüm: Tamamen doğal

Yanlış yapılan hareketler nedeniyle elde ve ayakta burkulmalar yaşanabiliyor. Ayak burkulmaları ciddi problemler oluşturmasa da iyileşene kadar gündelik yaşamı oldukça etkiliyor. Ayak burkulmalarını çözmek adına çeşitli tedaviler uygulanıyor. Evde uygulanan doğal tedaviler etkili sonuçlar sağlıyor.

Haber 13-06-22 17:02

Tüm sıkıntılarınıza son! Kabızlık için anında çözüm

Yenilen yiyeceklere bağlı olarak kabızlık yaşıyor olabilirsiniz. Kabızlık önemsiz olarak düşünülse de tüm hayatı etkisi altına alabiliyor. Kabızlığı gidermek için çok çeşitli yöntemler deneniyor. Ancak bazen ne denenirse denensin etkili sonuçlar alınamıyor. Kabızlığı çözmek için aşağıda yer alan etkili çözümleri deneyebilirsiniz.

Haber 13-06-22 15:59

Karaciğer yağlanmasını önleyen mucizevi kür! Kalp damar hastalıklarını...

Karaciğer yağlanması hem karaciğer sağlığını olumsuz etkiler hem de çeşitli sağlık sorunlarına yol açar. Birçok sağlık sorununa sebep olan karaciğer yağlanmasını önlemek için dengeli ve düzenli beslenmek gerekmektedir. Dr. İbrahim Saraçoğlu karaciğer yağlanmalarını önleyen maydanoz kürü tarifi verdi. Bu tarif hem karaciğer yağlanmanızı önleyecek hem de cilt problemlerinizi çözecek.

Haber 28-05-22 12:38

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı önerdi: Kronik yorgunluk için...

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, kronik yorgunluk hissi, ciltte sivilce oluşumu gibi şikayetlerin en temel kaynağının ‘karaciğer’ olduğunu söyleyerek, bunun için ‘maydanoz limon kürü’nü önerdi. Katıldığı bir etkinlikte konuşan İbrahim Saraçoğlu, hastalıklara karşı doğal reçetelerini paylaşıp, katılımcılara kürlerin nasıl yapılacağını anlattı.

Haber 16-04-22 07:28

Söylendiği kadar işe yarıyor mu? Maydanoz nedir, faydaları nelerdir, nasıl tüketilir? Maydanoz kilo verdirir mi?

Maydanoz kilo vermek isteyenlerin beslenme listelerine ekledikleri ilk besinlerden biridir. Güçlü bir ödem atıcı, adet düzenleyici, yağ yakıcı olduğu söylenen maydanoz faydalı bir besindir. İçeriğindeki vitaminler bağışıklık sistemini desteklemektedir. Kalorisi düşük olan maydanoz aynı zamanda kansere karşı korur, kemikleri güçlendirir. Peki maydanoz nedir, faydaları nelerdir, nasıl tüketilir? Maydanoz kilo verdirir mi?

Haber 25-03-22 09:35

Yararlarını öğrendikten sonra maydanoz saplarını atmaktan vazgeçeceksiniz!

Her mutfağın vazgeçilmezi olan maydanoz, girdiği yemeğe ayrı bir lezzet katıyor. Genellikle yaprakları kullanılıp sapları çöpe atılsa da maydanozun yaprakları kadar sapları da vücuda büyük bir fayda sağlıyor. Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan maydanoz, sağlıklı beslenmek isteyenler için harika bir besin. Maydanoz sapının yararlarını ve yapabileceğiniz doğal kürleri sizler için araştırdık. İşte detaylar!

Yemek 28-02-22 15:28

Maydanoz ve maydanoz suyu hakkında bilmeniz gereken her şey! Maydanozun faydaları nelerdir, maydanoz nasıl tüketilmeli? Maydanoz suyu nasıl hazırlanır?

Maydanoz hem kilo vermek isteyenlerin hem de yeşil yapraklı sebze severlerin mutfaklarından asla eksik etmedikleri faydalı mı faydalı bitkilerin arasında başı çekiyor. Maydanoz suyu ödem atma, kilo verdirme gibi özellikleriyle öne çıkıyor. Yeşil yaprakları ve baharatlı tadıyla yemeklere lezzet katan maydanozun sağlığa pek çok faydası bulunuyor. Düşük kalorisi ve vitamin içeriğiyle diyetlere gönül rahatlığıyla eklenebilen maydanoz, bağışıklık sisteminin de güçlenmesine katkıda bulunuyor.

Haber 23-02-22 11:02

Sadece iki malzemeyle böbreklerdeki toksini temizleyebilirsiniz

Böbreklerde biriken toksin sağlığınızı tehdit eden en önemli unsurlardan biridir. Maydanoz ve limon karışımından oluşan mucize kür tarifi ile böbrekleri toksinlerden arındırabilirsiniz. Vücuttan toksin atan en etkili besinlerin başında gelen maydanozu limonla buluşturduğunuzda, böbrekleri mucizevi bir şekilde temizleyerek sağlığınızı koruma altına alabilirsiniz.

Haber 04-02-22 13:59

Göbek yağlarınızı eritmeye yardımcı olacak detoks tarifi! Sadece 4 malzemeyle hazırlanıyor

Ne kadar katı diyetler uygularsanız uygulayın bölgesel yağlardan kurtulmak her zaman kolay olmuyor. Sağlığınızdan ödün vermeden haftada 30 kilo vermeniz tıbbi olarak mümkün değil. Ancak diyetinizi destekleyecek bir detoks suyu sayesinden göbek bölgesinde toplanan yağlarınızdan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Yemek 25-08-21 17:17

Maydanozu artık baş tacı yapacaksınız... Yemeklerin son dokunuşu, böreklerin iç harcından daha fazlası!

Yıllar boyunca yüksek tansiyon, alerji ve iltihaplı hastalıklar gibi durumları tedavi etmek için kullanılan maydanoz günümüzde de birçok tarifle iyi uyum sağlayan bir besin kaynağı. Peki maydanozun faydalarını yeteri kadar biliyor muyuz? Gelin kanıta dayalı yararlarına bakalım.

Yemek 01-02-21 09:47

Maydanoz: Faydaları nelerdir?

Maydanoz, ülkemizde başta salatalarda olmak üzere çoğu yemekte kullanılabilen bir Akdeniz bitkisidir.

Haber 24-06-20 10:48

Maydanozun faydaları nelerdir, maydanoz neye iyi gelir?

Salataların, yemeklerin ve detoks sularının vazgeçilmezi olan maydanoz, faydasıyla göz dolduran süper bir besin. Maydanoz lezzetinin yanı sıra sağlığımıza olan etkileri nedeniyle de sıklıkla tercih edilen bir yeşillik. Maydanozun faydalarını Prof. Dr. Y. Birol Saygı detaylı bir şekilde anlattı. İşte maydanozun faydası ve sağlığımıza olan etkileri.

Yemek 03-01-20 11:36

Maydanozun sağlığımız üzerinde 7 güçlü etkisi

Maydanozu genellikle yemeklerimizi süslemek için kullanırız fakat bu yeşillik tabaklarımızı süslemekten çok daha fazlasını yapıyor.

Yemek 28-06-19 15:04

Maydanozun Faydaları Nelerdir?

Maydanoz geçmişten günümüze, salatalarımızı ve yemeklerimizi süsleyen gıdalar arasında yer almaktadır. Oldukça lezzetli bir meyve olan maydanozu, yılın istediğiniz vaktinde, marketlerden ve manavlardan kolayca temin edebilirsiniz.

Yemek 03-04-16 17:23

Maydanozun yararları saymakla bitmiyor

Güzellikten yemeklere kadar her şeyde kullanılan maydanozun, sağlık açısından çok yararlı olduğu bildirildi. Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dursun Eşiyok, maydanozun bir vitamin kaynağı olduğunu belirterek, "Maydanozun yaprakları A, C, K vitaminleri ve demir bakımından zengindir.

Haber 29-12-05 16:00