MAGAZİN

Hayvancılık sektörüne girdi

'Öyle bir geçer zaman ki' dizisinin Ali Kaptan'ı Erkan Petekkaya, hayvancılık sektörüne adım attı.

Hayvancılık sektörüne girdi

Son dönemde çok konuşulan 'Öyle bir geçer zaman ki' dizisinin Ali Kaptan'ı Erkan Petekkaya, hayvancılık sektörüne adım attı. Bu ay 'Erkan Petekkaya Et Gıda Sanayi' adlı bir şirket kuran başarılı oyuncu, besicilik ve hayvancılık yapmak için kolları sıvadı.

Petekkaya, 1967 yılından günümüze uzanan dizide, giderek 'kötüleşen' Ali Kaptan rolüyle ünlendi.

Dizide genç yaşta severek evlendiği karısıyla dört çocuk sahibi olduktan sonra ayrılan ve gönlünü kaptırdığı Hollandalı Caroline ile aşk yaşamaya başlayan Erkan Petekkaya, gerçek hayatta ise adımlarını sağlam atıyor.

Tercihi yerli hayvan

Son dönemin en popüler yatırım alanlarından birine giren Petekkaya'nın 100 bin lira sermayeli şirketinde ortakları kendisi gibi Beykozlu olan arkadaşları Necdet Tanış ve Bülent Aydoğdu. Ortakların, halen etüd çalışmalarını sürdürdükleri, tercihlerinin Angus yerine yerli hayvan olacağı belirtiliyor. Önemli teşviklerin verildiği tarım ve hayvancılık sektörü bir çok yatırımcının ilgisini çekiyor.

Son dönemde hayvancılık yatırımına yönelen isimler arasında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı, erkek giyim markası Damat'ın sahibi Süleyman Orakçıoğlu, Borusan Holding'in patronu Ahmet Kocabıyık, Komşu Fırın'ın patronu Hasip Gençer ile sanatçı Ebru Gündeş de var.

[

MAGAZİN SERVİSİ 'BİRBAK'I FACEBOOK'TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN](http://www.facebook.com/?ref=logo#!/pages/Magazin-Birbak/162650420431413)

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler