Hırsız polislerin yanına gidip 'ben hırsızım' dedi...

Çorum'da ilginç bir hırsızlık davası, yine ilginç bir kararla bitti.

Hırsız polislerin yanına gidip 'ben hırsızım' dedi...

Mayıs ayında alkol alan F.H., gecenin ilerleyen saatlerinde park halinde gördüğü O.Ş.'ye ait aracın yanına gitti. 1991 model otomobilin kapısını bıçakla açtı, sonra aynı bıçakla aracı çalıştırdı. Şehir merkezinde turlayan EH., aracı yol kenarına park ederek trafik polislerinin yanına gidip "Bu aracı çaldım" dedi.

Gözaltına alınıp para cezası verilen F.H. hakkında, "hırsızlık ve trafik güvenliğini tehlikeye sokmak" suçlarından dava açıldı. Çorum 4. Asliye
Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkan F.H., "Yalnızdım. Bir süre gezdikten sonra aracı park ettim. Çok pişmanım. Tamamıyla alkolün etkisiyle olan bir olaydır" dedi.

O.Ş. de araç teybinin kayıp olduğunu ama F.H.'nin alıp almadığını bilemediğini belirterek şikâyetçi olmadı.

Mahkeme, F.H.'nin beraatına karar verdi. Kararda, F.H.'nin teybi çaldığına dair yeterli delil olmadığı, trafik güvenliğini tehlikeye soktuğunu dair bir tespitin de bulunmadığı kaydedildi. (Habertük)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
Alkollü araç kullanıyor, kendine ait olmayan aracı çalıp kullanıyor ve ceza almıyor :) Anca birini öldürecek ki sarhoş kafayla kaza yapıp belki öyle ceza alacaktı. Kanunların batsın Türkiye.
Demek ki neymiş! Birilerinin arabasını bıçakla açıp izinsiz kullanmak, sarhoş araba sürmek; suç değilmiş! Bir de madalya taksaydınız bari...
tövbe etmiş.
@cabarr Tövbeyi Allah kabul etsin, Devlete tövbe olmaz. Bu olana devletin acziyeti denir.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler