Hızlı ve Öfkeli serisinin yıldızı geri adım attı

Michelle Rodriguez, yaptığı açıklamalarla ırkçılık tartışmalarının fitilini ateşleyen Liam Neeson’ı savunduğu için özür diledi.

Hızlı ve Öfkeli serisinin yıldızı geri adım attı

Yaptığı ırkçı itiraflar nedeniyle geçtiğimiz hafta dünya basınının gündemine oturan Liam Neeson, hayranları tarafıdan da eleştiri oklarının hedefi olmuştu. İrlandalı oyuncu Liam Neeson'ı savunan isimlerin arasında Michelle Rodriguez vardı. Ancak Rodriguez bu savunmasını geri çekme kararı aldı.

ABD’de vizyona giren Cold Pursuit filmi için Independent gazetesine röportaj veren Liam Neeson, filmde canlandırdığı intikamcı karakteri daha kolay anlatabilmek için kendi tecrübelerinden bir örnek verdi. Ancak bu örneği vermek hayatını hatası olarak kabul gördü. Neredeyse kariyerini bitirebilecek olan bu sözler, yıllar önce yakın bir arkadaşının siyahi bir birey tarafından cinsel istismara uğramasının ardından Liam Neeson'ın sokak sokak gezip saldırabilmek için herhangi bir siyahi bireyi aramasını içeriyordu. Yaptığı şoke edici açıklamalarından sonra Cold Pursuit filminin galası iptal edildi. Deneyimli aktör bir kesim tarafından eleştiri oklarının hedefi haline gelirken bazı kesimlerse Neeson’ı savunuyordu. Savunanlar arasında Hızlı ve Öfkeli serisinin sevilen ismi Michelle Rodriguez de vardı. Rodriguez yaptığı bir açıklamada, Neeson'ın ırkçı biri olamayacağını, çünkü Widows filminde siyahi bir oyuncu olan Viola Davis'i öptüğünü ifade etmişti.

Yaptığı bu açıklama sonrası eleştiriler bu sefer Michelle Rodriguez’e yönelmişti. Oyuncu aldığı tepkilere dayanamayarak ikinci bir açıklama yapmak zorunda kaldı. Rodriguez, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamasında Neeson'ı savunma şekli nedeniyle herkesten özür diledi: "Arkadaşlarım, meslektaşlarım, hayranlarım ve kamuoyuna: Seçtiğim sözler ve yanlış örneğim için herkesten içtenlikle özür diliyorum. Gergin bir konu hakkında, arkadaşımı yanlış bir şekilde savundum. Ancak şimdi bunun duyarsız bir ifade olduğunu anlıyorum. Kötü bir kıyaslamayla yapma niyetinde değildim. Bu olaydan öğrendiklerim oldu ve bunun üzerine gideceğim." diyerek tepkileri bir nebze olsun yumuşattı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
siya3h beyaz türk kürt faretmiyor
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler