HABER

İbrahim Haskoloğlu neden tutuklandı? Gazeteci ve yayıncı İbrahim Haskoloğlu kimdir, kaç yaşındadır?

İbrahim Haskoloğlu neden tutuklandı? İbrahim Haskoloğlu kimdir? Twitter paylaşımlarıyla ve Twitch yayınlarıyla kısa sürede büyük bir takipçi kitlesine ulaşan gazeteci İbrahim Haskoloğlu, son paylaşımının ardından büyük tepki çekmişti. Gözaltına alınan Haskoloğlu'nun tutuklanarak cezaevine gönderildiği öğrenildi. Peki; İbrahim Haskoloğlu kimdir? İbrahim Haskoloğlu neden tutuklandı?

İbrahim Haskoloğlu neden tutuklandı? Gazeteci ve yayıncı İbrahim Haskoloğlu kimdir, kaç yaşındadır?

İbrahim Haskoloğlu kimdir? İbrahim Haskoloğlu tutuklandı mı? Gazeteci İbrahim Haskoloğlu, sosyal medyada son aylarda öne çıkan paylaşımlarıyla tanınıyordu. Twitter üzerinden paylaşımlar yapan Haskoloğlu’nun gözaltına alındığı öne sürülmüştü. Konuya ilişkin son dakika gelişmesi yaşandı. Bu gelişmenin ardından İbrahim Haskoloğlu kimdir sorusuna yanıt aranmaya başlandı. Peki; İbrahim Haskoloğlu tutuklandı mı?

İBRAHİM HASKOLOĞLU TUTUKLANDI MI?

Gazeteci Fatih Portakal, Twitter’da yaptığı haber paylaşımlarıyla ve Twitch yayınlarıyla tanınan gazeteci İbrahim Haskoloğlu’nun gözaltına alındığını duyurmuştu.

Portakal, Twitter’da 535 bin takipçisi bulunan Haskoloğlu’nun İstanbul’un Üsküdar ilçesinde bulunan evine dün akşam polislerin gittiğini söylemişti.

Haskoloğlu’nun ablasının kendisini aradığını belirten Portakal, açıklamasında "İbrahim Haskoloğlu’nun ablası aradı. Üsküdar’daki evlerine dün gece 11’de polis baskın yapmış. 1 saat kadar evi aramışlar, sonra da @haskologlu'nu gözaltına almışlar. Vatan emniyete götürmüşler. Gözaltı nedeni paylaştığı bir haber iddası" ifadelerini kullanmıştı.

İBRAHİM HASKOLOĞLU NEDEN TUTUKLANDI?

"Kişisel bilgileri hukuka aykırı yolla ele geçirdiği" iddia edilen gazeteci İbrahim Haskoloğlu, polis ekiplerince gözaltına alınmıştı. Haskoloğlu akşam saatlerinde tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İBRAHİM HASKOLOĞLU KİMDİR?

Malatya'da 1996 yılında dünyaya gelen İbrahim Haskoloğlu, üniversite eğitimine İstanbul'da devam etti. Üniversitedeyken birçok kanalın haber merkezlerinde staj yaptı. Youtube kanalında Türkiye'nin önemli siyasetçileri, bakanları, gazetecileri ile röportajlar yapan Haskoloğlu, YouTube üzerinden kritik politik röportajlara imza attı.

Youtube ve Twitch gibi sosyal medya platformaları üzerinden çalışmalar yürüten İbrahim Haskoloğlu, yaptığı röportajlarla dünya basınında yankı uyandıran haberler e imza attı. Özellikte 2019 yılında Venezuela'daki olaylarda baş rolü oynayan Guaido ile yaptığı röportaj ile dünya basınında ses getirdi. Juan Guaido, daha önce sadece 2 kanala röportaj vermişti (New York Times, Vice New). Röportaj sonrası, CNN Espana'nın özel konuğu olarak yayınlara bağlanmaya başladı. Juan Guaido röportajından sonra Latin Amerika'daki bir çok kanalda Türkiye ve Ortadoğu konuları ile ilgili konuk olarak katılmaya devam etmekte.

Trump'ın ABD Başkanlığı sırasında Ulusal Güvenlik Danışmanı olan Bolton ile de röportaj yaptı. Bu röportajıyla da ulusal basında ses getirdi.


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler