MAGAZİN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

İpek kimi isterse o gelecek!

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Londra Olimpiyatları'na katılmak için Türk raket bulamayan İpek Şenoğlu için açık çek verdi.

Yunus Akgül, 2012 Londra Olimpiyatları'na katılmak için Türk partner bulamayan Şenoğlu'na, istediği sporcunun Türk vatandaşlığına geçirilmesi konusunda açık çek verdi. Akgül, Şenoğlu ile çiftlerde mücadele edebilmek için olimpiyat barajını geçebilen herhangi bir Türk raketin henüz bulunmadığının belirtilmesi üzerine, "Bunu daha önce de görüştük ve Tenis Federasyonu'na gerekli talimatları verdim. Eğer İpek'in yanına Türk raket bulunamazsa, sporcumuz olimpiyatlar için kimi isterse istesin, maliyeti ne olursa olsun almaya hazırız" dedi.

Genel müdürlük olarak başından beni üstüne basa basa, olimpiyatların kendileri için büyük önem taşıdığını ve tüm branşlarda en çok katılımla oyunlarda yer almak istediklerini ifade eden Akgül, "Teniste böyle bir fırsat elimize geçti ve bunu en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. İpek ile de bu konuda görüşeceğiz. Daha önce kendisine söyledim ama irtibatımız devam ediyor. Kimi isterlerse Türk vatandaşlığına geçirmeye hazırız" diye konuştu.

Federasyon başkanı Uluç

Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) Başkanı Ayda Uluç da Marsel İlhan'ın teklerde büyük ihtimalle olimpiyatlara katılacağını belirterek,şunları söyledi:"İpek'te katılacak, ancak çiftlerde mücadele ettiği için yanına bir Türk gerekiyor. O da Çağla Büyükakçay olabilir ama onun durumu henüz net değil" dedi.

Devşirme sporcu konusunun daha önce konuşulduğunu, ancak bunun birçok kriteri bulunduğunu ifade eden Uluç, şöyle devam etti:"Türk yapılacak sporcunun, o yıl içinde kendi ülkesi adına yarışmamış olması gerekiyor. TC vatandaşlığı almak kolay değil. Uzun bir prosedürü var ve zaman daralıyor. 2011 yılının ilk yarısında yabancı sporculardan müracaatlar olabilir. Sporcular kendi aralarında bu konuları konuşuyorlar. Federasyonumuz, teknik imkanlar açısından çok iyi olduğu için birçok sporcu Türkiye adına mücadele etmek istiyor. Biz de gelen başvuruları değerlendirip Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün de onayını alarak gerekli girişimlerde bulunacağız."

[

MAGAZİN BİRBAK'I FACEBOOK'TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN...](http://www.facebook.com/pages/Magazin-Birbak/162650420431413)

Vitrin


En Çok Aranan Haberler