İran'da düşen uçağın pilotunun son ses kaydı ortaya çıktı

İran'da düşen Türk jetinin kaptan pilotu Beril Gebeş'in son ses kaydı ortaya çıktı. İstanbul'dan Dubai'ye gitmek üzere havalanırken kule ile görüşmelerinde kaptan pilot, kalkış için izin istiyor.

İran'da düşen Türk jetinin kaptan pilotu Beril Gebeş'in 8 Mart günü İstanbul'dan kalkarken kule ile yaptığı telsiz görüşmeleri ortaya çıktı. Beril Gebeş son ses kaydında yer kontrol ile telsiz irtibatı sağlayarak uçağının motorunu çalıştırmak için izin istiyor. Bir süre sonra kalkışı gerçekleştiren Gebeş, bu kez de uçağı tırmandırmak için kule ile irtibata geçiyor. Kuleye kalkıştan sonra 5 bin feet'e tırmandığını söyleyen kaptan pilot, daha fazla yükselmek için onay bekliyor. Konuşma kulenin 6 bin feet'e tırmanma izni vermesiyle son buluyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Bu nun haber değeri var mı ki buraya koymussunuz. düşmeden önceki ses kaydı olsa tamam dicem.
Sayfalarca Başaran haberleri rahatça uyumanızı sağlayan vatan evlatlarını 2 günde sildi attı.
ne kadar yazik olmus bu kizlara. Allah rahmet eylesin ailelerine sabir versin. Bu olaya uzulmeyen insanoglu olamaz....
vay be inanılmaz
bu kayıt istanbul'dan kalkışa ait, iran kule gibi görünmüyor
Allah rahmet eylesin. Zamansız her ölüm acıdır ancak ölen zenginse nedense daha bir gündem yaratıyor ülkemizde. Dün Afrin'de 11 gariban asker şehit olsa ertesi gün unutulmuştu bile. Şimdi günlerce bu olayı konuşuruz. Diyeceğim o ki ülkemde zenginin ölüsü bile fakirden değerli...
MALESEF UÇAKLAR HİÇTE GÜVENLİ DEĞİL, ÇOK MECBUR OLMADIKÇADA BİNMEM. ŞİMDİ BU JETTE NEDEN SAVAŞ UÇAKLARINDAKİ SİSTEMLERİN BİR BENZERİ OLAN FIRLATMALI KOLTUKLAR VEYA UÇAĞIN DÜŞÜŞÜNÜ YAVAŞLATICAK BİR SİSTEM GELİŞTİRİLEMİYOR .İNSANLAR EN AZ 2 DAKİKA BOYUNCA ÇAKILDIKLARINI BİLEREK KENDİ DÜŞÜŞLERİNİ İZLEDİLER YAZIK...
çok para başa bela
Afrinde doğada yıllarca genceciz çocuklarımızı şehit verdik. Kan ağladık . Ölenler zengin olsada bizim insanımız bize allah rahmet eylesin demek düşer.
Diğer Haberler