SPOR

CANLI

İşte Galatasaray'ın yeni sponsoru! Tam 10 milyon euro

Geçen sezon Huwai'den 2.5 milyon TL gelir elde eden Galatasaray'ın, bu anlaşmayla kasasına yıllık 10 milyon TL girecek.

İşte Galatasaray'ın yeni sponsoru! Tam 10 milyon euro

Süper Lig’in son şampiyonu ve geçen yılı 3 kupayla kapatan Sarı-Kırmızılılar, forma göğüs reklamı için inşaat firması Dumankaya ile anlaştı.

Sezon başında forma sırt sponsorluğu için Garenta ve şort için ise Coca- Cola ile el sıkışan Galatasaray Kulübü, Spor Toto Süper Lig için Dumankaya İnşaat ile 1+1 yıllık anlaşma sağladı. Sezon başından beri göğüs reklamı olmadan Spor Toto Süper Lig maçlarına çıkan Sarı-Kırmızılı ekip yeni bir sponsorluk anlaşmasına imza atarak büyük bir gelir elde edecek. Galatasaray’ın bundan sonra göğüs reklamında ‘Dumankaya’ inşaat firması yer alacak. Beklenen forma göğüs anlaşmasına göre Galatasaray Kulübü, yıllık 10 milyon TL gelir elde edecek. Geçtiğimiz yıl Süper Lig maçları için forma göğüs sponsoru Huawei’den yıllık 2.5 milyon TL gelir elde eden Galatasaray Kulübü, bu yılda Süper Lig’de 25 hafta boyunca çıkacağı Dumankaya İnşaat’tan yaklaşık 3 milyon dolar (10 milyon TL) gelir elde etmiş olacak.

Resmi açıklama yarın
Galatasaray Yönetim Kurulu ile Dumankaya İnşaat arasındaki anlaşmanın 1+1 yıllık olduğu forma önü sponsorluğu için her konuda prensipte anlaşmaya varıldığı ve resmi anlaşmanın ise yarın yapılacağı ifade edildi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler