Kardak'ta sıcak saatler! Türk botu, Yunan gemisini engelledi

Bodrum karşısındaki adalara ve Türk sularına gelmek isteyen Yunan sahil güvenlik botları ile savaş gemisine, Türk sahil güvenlik botları ile engelleme yapıldı.

Kardak'ta sıcak saatler! Türk botu, Yunan gemisini engelledi

Turgutreis Mahallesi karşısındaki Çatal Ada, Gümüşlük Mahallesi karşısındaki Çavuş Adası ile Kardak kayalıklarına bu sabah gelmeye kalkışan, öğle saatlerinde ise Türk sularına girmeye çalışan 2 Yunan sahil güvenlik botu ile bir Yunan savaş gemisine, Bodrum ve Yalıkavak'tan gelen 2 Türk sahil güvenlik botu ile engelleme yapıldı. İki ülke botlarının zaman zaman birbirlerine paralel olarak 30 metre ara ile uzun süre seyrettikleri görüldü.

5 SAAT 45 DAKİKA SÜRDÜ

Saat 10.00 sıralarında başlayan ve zaman zaman botların birbirlerine yaklaşarak sürdürdükleri gerginlik saat 15.45'te Yunan botlarının Leros ve Kilimli (Kalimnos) adası önlerine çekilmesiyle sona erdi.

Türk botlarının bölgede ve Kardak kayalıkları etrafında devriye nöbetlerini sürdürdükleri görüldü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 27 yorum
Kimse yunan rum kardeşlerimi taciz edemez biz rumseveriz
Sen Kimsin Bilmeyiz Ama Bildiğimiz Bisey Var KOÇ sun ;)
18 adayı verenler çok kızacak bu işe
bulasmayin yenerler bizi almanya verir onlara gelismis silahi parcalarlar bizi egri oturun dogru konusup hee olmekse hepimiz oluruz o ayri kimseye vermeyiz topragimizi
aklınız bu kadar cahil cahil düşünceler içindeyken sen git oraya o zaman merak etme nasıl ki burası çanakkale boğazı geçilmez dediysek emin ol ki en son teknoloji silahlarıyla da gelseler ALLAH’ın izniyle yine geçemezler merak etme bu sana kapak olsun dostum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler