SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Karius, Lens ve Mirin'den Bursaspor maçı yorumu

Beşiktaş'ta 2-0'lık Bursaspor galibiyeti sonrası Loris Karius, Jeremain Lens ve Isimat Mirin maç sonu açıklamalarda bulundu. Üç futbolcu da Burak Yılmaz'a övgüler yağdırdı.

Beşiktaş forması giyen kaleci Loris Karius, Bursaspor'u 2-0 yendikleri maçın ardından hak ettikleri bir galibiyet aldıklarını dile getirirken, Burak Yılmaz adına da mutlu olduğunu belirtti.

Karius, "Bizim adımıza iyi bir maç oldu. Hak ettiğimiz bir galibiyet olduğunu düşünüyorum. Birkaç pozisyona girdiler ama onların çok net fırsatlar olduğunu düşünmüyorum. Takım savunmasını iyi yaptık ve kazandık. Burak için çok iyi oldu. Antrenmanlarda çok iyi çalışıyor. Umarım bunun üzerine koyarak devam eder" diye konuştu.

LENS: HER MAÇ ELİMDEN GELENİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUM
Beşiktaş'ta Burak'ın ilk golünde asisti yapan Jeremain Lens de "İyi bir performans gösterdiğimi düşünüyorum. Her maç elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Bu akşam yükselen bir takım ruhu vardı. Bu da sahaya yansıdı ve galibiyeti aldık. Yapmam gereki yapıyorum, elimden geleni yapıyorum. Şu an takım olarak iyi yoldayız. Ben de bu akşamı bir asistle tamamladım. Benim açımdan pozitif bir durum. Burak umarım gollerine devam eder. Bu akşam çok güzel 2 gol attı, onun öz güvenini yükseltti bu. Taraftarımız çok güzel destek verdi, onlar devam ederlerse, biz ilk yarıdaki performansın çok daha iyisini gösteririz" ifadelerini kullandı.

MIRIN: BURAK, HAYRAN OLDUĞUMUZ BİR GOLCÜ
Isimat Mirin ise iyi bir performans sergilediklerini belirterek "Takım halinde iyi oynayınca benim performansım da yükseldi. Bu akşam çok güzel bir atmosfer vardı. Teknik direktörümüz agresfi oynamamızı istedi, biz de böyle oynadık. Takım halinde yüksek bir enerji ortaya koyduk üçüncü golü atmak için. Ancak bu kadar yüksek tempoda oynayınca ister istemez fiziksel bir düşüş ortaya çıktı. İyi bir galibiyet elde ettik. Burak Yılmaz için güzel bir akşam oldu. Bizim hayranı olduğumuz bir golcü, daha fazlasını da atabilirdi" şeklinde konuştu.

KAGAWA: BİRAZ DAHA ZAMANA İHTİYACIM VAR
Beşiktaş’ın Japon yıldızı Shinji Kagawa da "Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Takıma ayak uydurabilmek için biraz daha zamana ihtiyacım var. Ben hücumda boş alan oluşturmaya çalışan bir futbolcuyum ve takım arkadaşlarımı da gol pozisyonuna sokmaya çalışıyorum. Dediğim gibi benim biraz daha zamana ihtiyacım var. İlerleyen haftalarda daha iyi duruma geleceğim. Takımın sistematik bir durumu var, tam anlamıyla hazır olmam halinde, takıma daha çok katkı sağlayacağımı düşünüyorum. Taraftar çok destek verdi. Benden bekleneni karşılamak için elimden geleni yapıyorum. Benim sahadaki görevim, 3 ve 4. bölge arasındaki bağlantıları kurmak. 10 numara pozisyonunda da oynayabilirim, sağda da oynayabilirim, solda da oynayabilirim. Önemli olan takıma katkı sağlayabilmek. Takım arkadaşlarımla daha çok bir arada oynadıkça, takımın alışkanlıklarına daha çok adapte olacağım. Hangi oyuncunun nereye koşacağına, nerede duracağına alıştıktan sonra, daha etkili bir futbol sergileyeceğimi düşünüyorum. Bunun da önümüzdeki birkaç maç içinde gerçekleşeceğini düşünüyorum" dedi.

Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler