Kim Milyoner Olmak İster'e damga vuran an! Köprülü Mehmed Paşa sorusu 60 bin TL'den etti

Dün akşam 842. bölümü yayınlanan Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına, 50 yaşındaki 2 çocuk annesi Ayşe Banu Esen'in azmi damga vurdu. Sadrazam Köprülü Mehmed Paşa sorusu yarışmacının elenmesine sebep oldu.

Kim Milyoner Olmak İster'e damga vuran an! Köprülü Mehmed Paşa sorusu 60 bin TL'den etti

ATV ekranlarının sevilen yarışması Kim Milyoner Olmak İster, dün akşam 842. bölümüyle ekranlara geldi. Aslen Erzurumlu olup yarışmaya İstanbul'dan katılan iki çocuk annesi Ayşe Banu Esen, kendinden emin tavırları ve samimiyetiyle büyük beğeni topladı.

Sadrazam sorusuna kadar çok iyi giden yarışmacı Sadrazam sorusuyla elendi.

Cerrrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu Ayşe Hanım'ı zorlayan soru Sadrazam Köprülü Mehmed Paşa'nın saraydaki ilk görevi oldu. Büyük ödülü kazanması durumunda yoksul muhitlere çorba dağıtacağını söyleyen Ayşe Hanım, vakit kaybetmeden telefon jokerini kullandı ve tarih mezunu olan Umut Albayrak'ı aradı.

Albayrak, ''Soruyu anladım lakin cevabını bilmiyorum, yanıltmış olmayayım sizi.'' diyerek soruyu yanıtsız bıraksa da, Ayşe Hanım, ''Fikir yürütün lütfen!'' diyerek yardım istedi. Ancak süre sona erdi.

kim-milyoner-olmak-ister-e-damga-vuran-soru-3-716342_5556_5_b

Kaybetmesi durumunda 15 bin TL alacağını hatırlayınca ürktü Ayşe Hanım ve çekilmek istedi.

Sonrasında şaşırtıcı bir hamle yaptı ve soruyu yanıtlamak istedi. Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde mikrobiyoloji uzmanı olarak görev yapan Esen, C şıkkını seçti.

Ancak doğru cevap, D şıkkıydı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
sorunun sorulma şekli de yanlış görevi neydi diyor cevap mutfakta böyle olmaz?İlk görevi neredeydi dersen cümlenin anlamı bozulmaz...
demekki okullarda ki tarih eğitimi standart şeyler üstüne.değerli ve önemli insanlar ne yapmış osmanlı nedir bırak onu yakın tarih bile kirli bilgi gerçek eğitim olmadığı sürece diplomalı bir sürü cahil gezmeye devam edecek
mutfakta görev almıştır bence
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler